İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

672 KHK lı eşler, 18 saat önce yazdı:

Aradınız mı hocam sonuç 

Ankara Mebi aradim tekrar.Dosyam gelmiş imzadaymiş.Daha ile postalamamislar...

672 khk.inceleme devam.sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. İade olan öğretmen arkadaşlardan ek ders ve maaşın yasal faiziyle ilgili bölge idareye dava açanlardan dilekçe örneği rica ediyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

672 - İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese hayırlı akşamlar gec en hafta iade oldum ve ertesi gün ( çarşamba)  il nemden aradılar perşembe başladım ama daha yerim belli değil vali aynı ilçeye vermeyin demiş hayırlısı artık dedik bekliyoruz. Benim tecrübeli arkadaşlara bir kac sorum olacaktı. Eşim öğretmen ben Asgari geçim indirimi alabiliyor muyum? Ben ihraçken eşime yatan aile yardımını  ondan mı  kesecekler? Ve yasal faizi ek ders falan vermiyoruz dedi muhasebeci sadece maaş için mi dilekçe  yazacağım? Şimdiden sagolun 

672 khk - sendika ve banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zeydi, 21 dakika önce yazdı:

Herkese hayırlı akşamlar gec en hafta iade oldum ve ertesi gün ( çarşamba)  il nemden aradılar perşembe başladım ama daha yerim belli değil vali aynı ilçeye vermeyin demiş hayırlısı artık dedik bekliyoruz. Benim tecrübeli arkadaşlara bir kac sorum olacaktı. Eşim öğretmen ben Asgari geçim indirimi alabiliyor muyum? Ben ihraçken eşime yatan aile yardımını  ondan mı  kesecekler? Ve yasal faizi ek ders falan vermiyoruz dedi muhasebeci sadece maaş için mi dilekçe  yazacağım? Şimdiden sagolun 

Yasal faiz icin dava gerekiyor. Hangi il desiniz. İl mem okul tercihi yaptirmadimi vali re'sen mi atayacak sizi

672 sendika kyok beklemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Stabil, 47 dakika önce yazdı:

Yasal faiz icin dava gerekiyor. Hangi il desiniz. İl mem okul tercihi yaptirmadimi vali re'sen mi atayacak sizi

Afyonkarahisar dayım görevlendirme olarak atanacagim daha sonra il ici tercih hakkım olacak. O zaman dilekçe de ekders nöbet ücreti yasal faizi belirtmem gerekir mi 

672 khk - sendika ve banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 18 saat önce yazdı:

Sgk işçi kesinti iadesi için ne zaman başvurulmalıdır. 

Arastiirma merkezine basladiniz mi

Goreve basladiginiz evraki en son ihrac oldugunuz ilin mutemedine verceksiniz. Size daha sonra odeme yapilacak.

Ssk kesintisi yapilirsa dilekce ile kesinti yapildigini bu paranin kesilemeyecegini talepte bulunarak dilekce vericeksiniz. Gelen cevap red olursa idare mahkemeye dava acilcak

Güncelleme • • black board
Ekleme

677 kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Göreve başlayınca geriye doğru maaşlardan sigortalı calıştığımız kısım kesilecek denildi ayrıca eğitim ödeneği sadece 2020 İcin yarım dönem verilecek ve ekders ödenmiyecekmiş nasıl yaptınız dilekce örneği varmı ayrıca sigorta dökümünü verdim birde sigarta lılık zamanı bordrosu istiyorlar acil bilgi 

672 kyok sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 19 saat önce yazdı:

Sgk işçi kesinti iadesi için ne zaman başvurulmalıdır. 

Toplu parayı aldıktan sonra kurum 10 içinde SGK işlemini hallediyor daha sonra başvurun ..

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 23 saat önce yazdı:

Hocama katiliyorum. Iademin kayseri'ye yapilmasini cok istiyordum, ikamet yerim, cok da ugrastim ama basaramadim, (ihrac olmadan once tayinim kayseriye cikmisti, ama baslamami yaptiramamistim), elazig'da basladim, 1,5 ay boyunca her haftasonu git-gel gaptim, misafirhanelerde kaldim, sonunda da es durumundan kayseriye cok hos bi okula geldim ve duydum ki kayseri valisi iade olanlari olabilecek en uzak ve kuytu yerlerde baslatin, islerini hemen yapmayin diye talimat vermis, sikinti cikariyormus. Simdi "eski ihrac" damgasi olmadan, kimseye birsey aciklama zorunlulugu olmadan okulumda devam edecem gorevime. Nasip iste. Ser gordugumuz kimi durumlarin icinde Allah bizler icin hayirlar barindiriyor iste, fakat hemen idrak edemiyoruz. Biraz daha sabir. 

Öğretmenlerin mahkeme ile almış olduğu ek ders ücreti ile değer mesleklerin nöbet ücretleri benzer midir ?

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sondakika, 2 saat önce yazdı:

Toplu parayı aldıktan sonra kurum 10 içinde SGK işlemini hallediyor daha sonra başvurun ..

Sizin kurum ödedim toplu maaşı

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...