İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Konuk

Merhaba.

Ben dün kabul kararını gördüm. Kurum MEB. İl Balıkesir. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek ? Neler yapmam gerekiyor. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Selamlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aysel, 13 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba, bir şey sormak istiyorum bilen varsa ve cevaplarsa memnun olurum. 23 ocakta iade oldum. Akademisyenim. Ohal komisyon iade kararı henüz elime ulaşmadı. Hangi kurum tebliğ edecek bize acaba?

Mezkur kanun hükmünde kararnamenin 198 inci maddesi ile 685 sayılı Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 10 uncu maddesinin 1 inci fıkrasına şu cümle eklenmiştir :

"Yükseköğretim kurumlarında kamu görevinden çıkarılan öğretim elemanlarına ilişkin kamu görevine iade kararı alınması halinde karar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına bildirilir. Bunların atama teklifleri; Ankara, İstanbul, İzmir illeri dışında ve 2006 yılından sonra kurulan yükseköğretim kurumlarına öncelik verilmek kaydıyla, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kamu görevinden çıkarıldığı yükseköğretim kurumu haricinde tespit edilecek yükseköğretim kurumlarından birine önceki kadro unvanlarına uygun olarak onbeş gün içinde yapılır. Bu fıkra kapsamında yükseköğretim kurumlarına ataması yapılanların kadroları, başka bir işleme gerek kalmaksızın atama işleminin tamamlandığı tarih itibarıyla ihdas edilerek 2/9/1983 tarihli ve 78 sayılı Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye ekli cetvellerin ilgili yükseköğretim kurumlarına ait bölümlerine eklenmiş sayılır."

Yapılan bu yasal düzenleme çerçevesinde, OHAL Komisyonu tarafından ihraç kararı iptal edilerek görevine iade edilecek akademisyenlerin eski üniversitesine atanma yolu kapatılmış oldu. Bu durumdaki öğretim elemanlarının atamaları üç büyükşehir dışında ve 2006 yılından sonra kurulmuş bulunan yükseköğretim kurumlarına "Yükseköğretim Kurulu" tarafından 15 gün içerisinde gerçekleştirilecektir.

size tebliğatlar muhtemelen YÖK 'ten gelecek..

durumunuza istinaden yapacağınız tercihlere göre YÖK tarafından uygun görülen üniversiteye atamanız yapılacak..

geriye dönük tüm alacaklarınızı başlama yapacağınız yeni üniversiteden alacaksınız sanırım...

Haruni, 11 dakika önce yazdı:

Merhaba.

Ben dün kabul kararını gördüm. Kurum MEB. İl Balıkesir. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek ? Neler yapmam gerekiyor. Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Selamlar.

tebliğatın eline ulaştığı an 15 gün içinde  bağlı olduğun il MEB'e giderek başlamanı yapabilirsin...

oradaki personel gerekli bilgiyi verir..

öğretmenler boş kadro durumuna göre eski yada yeni bir okula atanabiliyor sanırım...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Haruni, 4 saat önce yazdı:

Merhaba.

Selamlar.

Hocam beni kabul kararini gordukten 15 gun sonra il milli egitimden aradilar. Daha sonra bir okula verdiler. 1 hafta sonra kararname cikinca ilden kararnameyi alip okula basladim

672 sendika kyok beklemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

14 Şubatta iade oldum. Kurum MEB. Şimdi en son görev yaptığım ilde mi yoksa şu an ikamet ettiğim yerde mi göreve başlayacağım. Sayfada ikamet ettiği ilde göreve başladık diyenler var. Bununla alakalı herhangi bir madde var mı

672 KHK. 22 ay sendika. İncelemeye doyamadılar. Adli işlem yok. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hüseyin Yılmaz, 8 saat önce yazdı:

14 Şubatta iade oldum. Kurum MEB. Şimdi en son görev yaptığım ilde mi yoksa şu an ikamet ettiğim yerde mi göreve başlayacağım. Sayfada ikamet ettiği ilde göreve başladık diyenler var. Bununla alakalı herhangi bir madde var mı

MEB  iadesi  arkadaşlar farklı bir illerde göreve başlatılır diye bir hüküm karar khk yok..

genel olarak MEB iade olan arkadaşları uygun kadro ve branş olması durumununda aynı ilde göreve başlatıyor.

hatta uygun kadro branş varsa aynı ilçede bile göreve başlama yapılıyor..

sizin açınızdan aynı il olması fakat farklı bir okul olması daha olası gibi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Haruni, 15.02.2020 - 13:25 yazdı:

Merhaba.

Selamlar.

Öncelikle hayırlı olsun. Meb de genellikle ihraç olduğunuz yer il de olsa ilçe de olsa, ohal komisyonu iade dosyanız ihraç olduğunuz il meb atama birimine gidiyor. Oradan aramalarını bekliyorsunuz. Ama daha önce ki herkese tavsiye ettiğim gibi aramalarını beklemeden ihraç olduğunuz il meb atama birimini arayın dosya durumunu öğrenin.(3-4 gün belki beklerseniz bekleyin) Benim eşim cuma kabul gördü, salı il meb atamayı aradı. Ertesi gün gel dediler. Yoksa tebligat gibi bişey yok. Boşu boşuna beklemeyin. Gidince il MEBe başlayış yapıp, boş norma göre ilçeye atama yapıyorlar. Her ilde farklı uygulamalar var, biz de tercih istemediler ve eski çalıştığı okula vermiyorlar. Uygulamalar bulunduğunuz il meb e göre değişiyor. Gerisi ilerleyip gidiyor. 

672 MEB. Adli idari yok. İnceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kaderdaslarım..10 subatta Meb de göreve basladim cok şükür..Maas talep dilekcesi yaziyorum .. Esim de ihrac...9 ay civari issiz kaldik.o doneme ait es ve cocuk yardimini isteyebiliyor muyuz...talep edersek hangi belgeleri ekte sunmam gerek yardimci olabilirseniz duaciniz olurum..

672 khk.inceleme devam.sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ahusenk, 3 saat önce yazdı:

Kaderdaslarım..10 subatta Meb de göreve basladim cok şükür..Maas talep dilekcesi yaziyorum .. Esim de ihrac...9 ay civari issiz kaldik.o doneme ait es ve cocuk yardimini isteyebiliyor muyuz...talep edersek hangi belgeleri ekte sunmam gerek yardimci olabilirseniz duaciniz olurum..

Hayırlı olsun hocam, Rabbim utandırmasın bir daha. İl ve ilçe neresi. 

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ahusenk, 4 saat önce yazdı:

hayırlı olsun öncelikle..

darısı iade bekleyen herkes için olsun..

eş ve çocuk yardımını geriye dönük alabiliyorsunuz..

eşinizin ihraç tarihinden itibaren eş yardımını alabilirsiniz extra ödeme olarak talep edin.

çocuk yardımı zaten geriye dönük maaş ödemeniz içerisinde ödenmek zorunda.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar hitapta bulunan ihraç bilgisini nasıl sildirebiliriz? Bu konuda girişimde bulunan biri oldu mu acaba? 

Güncelleme • • Sineklerin Tanrısı

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...