İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Hüseyin Yılmaz, 11 saat önce yazdı:

Hocam araştırıp paylaşacağım en kısa sürede 

Yok mu gelişme. Foruma üye olanlar kadar Bi o kadar olmayanlarda sizden olumlu araştırma sonuçları bekliyor

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese Selamlar,

Kabul kararı sonrası Şubat ayında atandığım kurumda işe başladım. Pasaportumdaki tahditi kaldırmak için Nüfus Müdürlüğüne dilekçe verdiğimde Personel Daire Başkanlığı sisteminde hala ihraç gözüktüğüm için tahditi kaldırmadılar. Eski numaralarında PDB de birilerine ulaşmayı başardım onlarda eski kurumunla görüş onlar halleder dediler fakat eski kurumda kimsenin konuyla ilgili bilgisi yok.

Benzer sorunla karşılaşıp çözen varsa ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Khk675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

10 subatta goreve basladim...okul toplu odeme icin dilekce istedi yazdim verdim.Milli eg. Mud.dilekceme cevap verdi.Kisaca sadece maaslarin ana parasini verecegini faiz ekders vs. Vermeyeceklerini soylemisler.Henuz toplu maaslari bile almadim.

Sorum su idare mah. Dava acmak icin surem basladi mi...yoksa toplu maasi alip bir dilekce daha yazip onun cevabini mi beklemeliyim..Bir de idareye dava acmak icin kac gun sure var.Bilenler yardimci olursa sevinirim.Henuz kabul karari gormemis olanlara da Rabbim bu sevinci yasatsin insallah.

672 khk.inceleme devam.sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selam arkadaşlar daha önce sordum ama bilgi alamadım ben iade olduktan sonra toplu maaşımı aldım ama vergi dilimini yüksek tutmuşlar bu durum ilden ile değişiyor mu bu bizim zararımıza değil mi ayrıca şubat ayında da ekdersim yüksek vergiden hesaplanmış ne yapmam lazım eşimden eş yardımının paralarını da yasal faizi ile istediler bu durum normal mi son olarak zorunlu ekders rehberlik nöbet ve yasal faiz için emsal karar yeter li mi yoksa mahkeme kararı şart mi şimdiden TSKler 

672 khk - sendika ve banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ahusenk cevap gelmişse süreniz başlamış

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
calik87, 3 saat önce yazdı:

@ahusenk cevap gelmişse süreniz başlamış

Tesekkur ederim....sure 30 mu yoksa 60 gün mü acaba

672 khk.inceleme devam.sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ahusenk 60 gün diye biliyorum ama süreyi beklememeniz sizin için iyi olur. Ne kadar erken o kadar iyi

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar birkaç sorum var cevap verirseniz makbule geçer:

1- Ben Sınıf Öğretmeniyim geriye dönük ödemelerde ek derslerim veriliyor mu? Mahkeme ile veriliyorsa ne kadar sürede alabiliyorum.

2-Bu maaş ödemelerinin hepsi 2016 yılı maaşıma göre mi yapılıyor. Örneğin 2600X41 Ay gibi

672 KHK-MEB-Beraat-222/e -İnceleme Devam Ediyor-Kurum Aranma Olumlu-Sendika 17 Ay(2015 Ağustos İstifa)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

selam. 672 KHK MEB  ihraç olan eşim 2019 kasım da göreve dönmüştü. istanbul da ödenen maaşlar haricinde  faiz / enflasyon farkı, ek ders, nöbet, eğitim ödeneği vb konular için idare mahkeme de dava açıp takip edecek ya da dilekçe ile yardım edecek avukat / arkadaşlar ın yardımını ACİL bekliyorum.  gerekirse telefondan görüşelim ACİL.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yiğit10, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar birkaç sorum var cevap verirseniz makbule geçer:

1- Ben Sınıf Öğretmeniyim geriye dönük ödemelerde ek derslerim veriliyor mu? Mahkeme ile veriliyorsa ne kadar sürede alabiliyorum.

2-Bu maaş ödemelerinin hepsi 2016 yılı maaşıma göre mi yapılıyor. Örneğin 2600X41 Ay gibi

ek dersten mağdur ediliyorsunuz diye biliyorum lakin 2600  tl ile 4500 tl arası rakamlarda maaşlar ödenecektir faizsiz ilgili ay net maaşı sitede idari mahkeme dilekçe örneği var kurumunuzada mali ve sosyal hakları ödenir diyen dilekçenizi eksik aldığınız rakamları belirtin

verilmezse idari mahkeme süresi ne olur bilemiyorum daha dilekçemi bekliyorum

Merhaba Dünya

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...