İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Acer Acer, 2 saat önce yazdı:

Hocam maaş 18 günde yattı.ayin 15 i beklenmedi.ben saglikciyim.benim toplu maaşı hep 2016 daki derece kademe den yapmışlar.hala aynı derece kademe devam ediyor.toplu maaşları niz derece kademe ilerletilerek yapılmamış mi sizlerin.lutfen yardımcı olun.bizim mutemetler bu konuyu bilmiyor.. korona virüsten dolayısıyla çokta yanlarına gidemiyorum.

Kardeşim kusura bakma ben kurumu MEB zannettim. 2016 daki derece kademeye göre maaş yapmak tam bir saçmalık oradaki yanlışlar er ya da geç yargıya gitmeden dilekçe ile düzelir. İlk olarak itiraz dilekçesi verin ama önce mutemede bu yanlış hazırlanmış ilden ya da bakanlıktan görüş isteseniz daha iyi olur şeklinde sözlü de iletebilirsiniz talebinizi.

672 KHK-MEB-Beraat-222/e -İnceleme Devam Ediyor-Kurum Aranma Olumlu-Sendika 17 Ay(2015 Ağustos İstifa)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@672zede mrhaba hocam hayirli olsun ben 26 aralikta iade oldum 8 ocakta basladim toplu maas 40 ay tahminim 15 subatta yatti 132 civari.sizde kendi durumunuza göre bir cıkarimda bulunucıkari.hayirli günler

MEB -672 KHK-Beraat-KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@neoleear tesk ederim hocam sagolun.peki ben sureyi kacirmismiyim bu durumda ne dersiniz?göreve ocakta basladim ve bu zamana kadar henuz kurumuma bir dilekce vermedim ve davada acmadim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yakamozz, 13 dakika önce yazdı:

@neoleear tesk ederim hocam sagolun.peki ben sureyi kacirmismiyim bu durumda ne dersiniz?göreve ocakta basladim ve bu zamana kadar henuz kurumuma bir dilekce vermedim ve davada acmadim

bu konularda tecrubeli bir avukata danısın. toplu parayı aldığınız gun kimisi de işe baslanılan gunu 60 gunluk hesaba baslangıc yapıyo.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yakamozz, 4 saat önce yazdı:

@672zede mrhaba hocam hayirli olsun ben 26 aralikta iade oldum 8 ocakta basladim toplu maas 40 ay tahminim 15 subatta yatti 132 civari.sizde kendi durumunuza göre bir cıkarimda bulunucıkari.hayirli günler

Çok teşekkür ederim hocam, çok sağolun.,,

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar geriye dönük ek ders, nöbet ücreti, seminer dönemi nöbet ücreti veya hazırlık ödeneği alabilen oldu mu? Alanı duydunuz mu hiç? Boşa kürek salliyoruz gibime geliyor. 

Bir de ben MEM e verdiğim dilekçede ekders ve hazırlık ödeneği istedim. Nöbet ve seminer ek dersi ayrıca istenmeli diye bilmiyordum. Kendim mahkemeye başvuracağım ama ne yapacağımı bilmiyorum. Dosya doküman yok elimde.  MEM in red yazisinda açıkça red yazmıyor. Verilmeyecegine dair mahkeme kararları ekte sunmuş. Mahkemeye yazının aynısını mi sunmam gerekiyor? Şimdi yukarıda bahsettiğim 4 ücreti de istersem doğrudan red mi olur? Ne karışık işler, Allah kimseyi düşürmesin.

Güncelleme • • Aydın44
.

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selam dostlar,

42 ay için 136 bin yatmış,

Aradım milli eğitim muhasebe şefi ile görüştüm AGİ kesilmiş 1 ay ödenmiş sadece, ayrıca eşim aile yardımından faydalandığı için onun kurumuna geri ödeme yapacağız; miktar hesaplanacak ama tahminen 10 000 civarı olur...

AGİ normalde 1800 civarı fazla almış oluyoruz ama hepsini kesiyorlar, yaklaşık 6 bine yakın fazla kesinti oluyor...

Alacaklarımız baki diyorum,

Rabbime hamd ve şükürler olsun...

Darısı tüm masum ve mağdur kardeşlere...

672 - MEB - 25 ay istifa edilmiş sendika - Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@realist83 Merhaba hocam hayırlı ve güzel günlerde kullanın.Ben de 40 ay için 132 civarı almıştım.Sonradan aile yardım ödeneğini ve agi kesintisini faiziyle birlikte geri ödedim (10000 lira)....Siz alınmayan haklar için dilekçe verdiniz mi dava açtınız mı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Üstte sorduğum sorulara cevap alamadım. Sanırım kimsenin bilgisi yok. İdare mahkemesine açacağım davaları (ek ders, nöbet ücreti, hazırlık ödeneği, seminer ek ders ücreti)büyük ihtimalle kaybedeceğimi, harç ve karşı tarafın avukat (geçen yıl 1362 tl imiş) vekalet ücretiyle beraber dava başına 2000 liraya yakın maddi kaybım olacak sonra bölge-istinaf mahkemesi ki MEM in bana verdiği cevap ekinde 3 tane mahkeme kararı var verilmeyecegine dair. Son 15 günüm kaldı. Ne yapacağımı bilemiyorum.

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aydın44, 24 dakika önce yazdı:

Üstte sorduğum sorulara cevap alamadım. Sanırım kimsenin bilgisi yok. İdare mahkemesine açacağım davaları (ek ders, nöbet ücreti, hazırlık ödeneği, seminer ek ders ücreti)büyük ihtimalle kaybedeceğimi, harç ve karşı tarafın avukat (geçen yıl 1362 tl imiş) vekalet ücretiyle beraber dava başına 2000 liraya yakın maddi kaybım olacak sonra bölge-istinaf mahkemesi ki MEM in bana verdiği cevap ekinde 3 tane mahkeme kararı var verilmeyecegine dair. Son 15 günüm kaldı. Ne yapacağımı bilemiyorum.

ben cevap verdim. ancak siz aldığınız cevabı tatmin edici bulmamış olabilirsiniz. ben dava açtım. size de açmanızı tavsiye ederim. ben haklı olduğumu düşünüyorum o yüzden avukata ücret ödedim. karşı dava ücreti de ödeyebilirim. kazanan hiç duymamış olmanız hiç sonuç alamayacağınız anlamına gelmez. 

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...