İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
672zede, Şimdi yazdı:

@672zede 

Arkadaşlar bu soruma cevap verecek dostlar arıyorum, yazarsanız mutlu olurum...

tarihler çok yeni henüz....7 nisan..bugün 16 nisan..(9 gün)

ortalama 2-3 hafta içinde tebliğatınız gelir..

detaylı ve hızlı bilgi almak isterseniz İL MEB yada BAKANLIK ile görüşmeniz gerekir..

bence bir hafta daha bekleyin tebliğatınız gelir...

gelmez ise öncelikle İL MEB olmak üzere BAKANLIK ' a kadar bilgi için başvurabilirsiniz..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@realist83 teşk ederim hocam sağolun.sizinle durumlarımız baya benziyormuş

MEB -672 KHK-Beraat-KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, Bir saat önce yazdı:

tarihler çok yeni henüz....7 nisan..bugün 16 nisan..(9 gün)

ortalama 2-3 hafta içinde tebliğatınız gelir..

detaylı ve hızlı bilgi almak isterseniz İL MEB yada BAKANLIK ile görüşmeniz gerekir..

bence bir hafta daha bekleyin tebliğatınız gelir...

gelmez ise öncelikle İL MEB olmak üzere BAKANLIK ' a kadar bilgi için başvurabilirsiniz..

Çok teşekkür ederim hocam, haklısınız ben de sizin gibi düşünmüştüm, gelecek haftayı beklemek gerek...İyi ki varsınız hocam...

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
neoleear, 9 saat önce yazdı:

ben hala ihracım. ancak eşim komisyon kararı ile iade oldu. ilçe MEM e verilen dilekçede, ek ders-nöbet-eğitim ödeneği-ve maaşların faizi v.s dilekçe verdik. olumsuz muğlak ifadeler içeren cevap geldi. avukat aracılığı ile bu maddeleri içaeren bir dava açtık. dava dilekçesi RED edildi. avukat sıkıntı yok yeniden veririz dedi. sıkıntı yok yola devam...

Hocam avukattan şöyle bir bilgi aldım, hakimler terfilerini verdikleri karar sayılarının çokluğuyla alıyorlarmış, benim ilk dilekçemi ret ederek talep ettiğim her madde için ayrı ayrı dava açılmasını karara bağladılar, sonrasında her talep için 4ayrı dava daha açınca o 4 davayıda zaten ret edeceklerdir dedi, tekrardan 4 dava daha açınca o zaman davayı sonuçlandıracaklarını söyledi, yani bir kişiden toplam 9 karar çıkarmış olacakmış kendi hanesine 9 karar yazdırabilmek için, bizim avukat olarak hazırladığımız dilekçeleri bile bir yerlerinde bir kusur bulup 3 kere ret edebiliyorlar dedi.

Siz seminer dönemi ek dersi istememişsiniz, belki normal ek dersleri vermiyorlar ama seminer dönemi diye belirtilen ek dersi tüm öğretmenler aldığı için onu reddedemezler, ben de kuruma dilekçe verirken biraz aceleye gelmişti ve nöbet ücretini yazmayı unutmuştum.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, 6 saat önce yazdı:

Hocam avukattan şöyle bir bilgi aldım, hakimler terfilerini verdikleri karar sayılarının çokluğuyla alıyorlarmış, benim ilk dilekçemi ret ederek talep ettiğim her madde için ayrı ayrı dava açılmasını karara bağladılar, sonrasında her talep için 4ayrı dava daha açınca o 4 davayıda zaten ret edeceklerdir dedi, tekrardan 4 dava daha açınca o zaman davayı sonuçlandıracaklarını söyledi, yani bir kişiden toplam 9 karar çıkarmış olacakmış kendi hanesine 9 karar yazdırabilmek için, bizim avukat olarak hazırladığımız dilekçeleri bile bir yerlerinde bir kusur bulup 3 kere ret edebiliyorlar dedi.

Siz seminer dönemi ek dersi istememişsiniz, belki normal ek dersleri vermiyorlar ama seminer dönemi diye belirtilen ek dersi tüm öğretmenler aldığı için onu reddedemezler, ben de kuruma dilekçe verirken biraz aceleye gelmişti ve nöbet ücretini yazmayı unutmuştum.

yok ben 10 kalem hatırlıyorum kabaca istediğimiz maddeleri. hatta avukat bozuldu. bana da demişti bana yanlış iş yaptırıyosun v.s  dediği gibi de RED geldi. ben kendi bakış açıma göre mahrum kaldığım alma ihtimalim olan her şeyi istemeye çalıştım. he bu arada tazminat konusuna girmiyorum ...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, 14 saat önce yazdı:

Peki bu kadar sıkıntı ve stresten sonra bir anlamı olacak mı? Dava başına iki bin lira kayıp, avukatiniz varsa daha çok kayıp, davanın sonucunda kazanmak da kesin değil.   Ki ben diğer ihtimali daha güçlü görüyorum. Aylar hatta yıl sürebilir. Sonra devleti karşına almak.  Allah yardımcımız olsun. Mağduriyet üstüne mağduriyet. Çekeceğimiz varmış.

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar , bir sorum olacak cevap verirseniz sevinirim. Iade olup goreve baslayali 2 ay oldu 15 gun once toplu maas odemesi aldim. Fakat idare bu yilin geliri olarak kabul edip hem fazla vergi kesti hem de bundan sonraki maaslarimda vergi dilimim yukseldi. Bunun icin vergi mahkemesine yasal faiz icin ise idare mahkemesine basvuracagim. Oncelikle idareden talep etmem gerekiyor bunlari yargi yolu icin. 30 ve 60 gunluk sureler idarenin cevabindan sonra basliyor. Sorum şu ; 15 gun oldu parayi alali idareye eksik verilen haklarim icin en gec ne zamana kadar basvurabilirim bunun icin hak dusurucu bir sure var mi. 

Adelet mülkün temelidir

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aydın44, 6 saat önce yazdı:

Peki bu kadar sıkıntı ve stresten sonra bir anlamı olacak mı? Dava başına iki bin lira kayıp, avukatiniz varsa daha çok kayıp, davanın sonucunda kazanmak da kesin değil.   Ki ben diğer ihtimali daha güçlü görüyorum. Aylar hatta yıl sürebilir. Sonra devleti karşına almak.  Allah yardımcımız olsun. Mağduriyet üstüne mağduriyet. Çekeceğimiz varmış.

Siz zaten yenilgiyi baştan kabullenmişsiniz, mücadele olmadan zafer olmaz, dava açıp kazananlar oldu, kaybeden örneklerde var, mücadelemden ve haklarımdan vazgeçmem, cümlelerinizden dava açmayacağınız belli oluyor ama bari bu konuda mücadele edenlere karşı demorolize edici, umut kırıcı yorumlar yapmayın. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, 3 saat önce yazdı:

Siz zaten yenilgiyi baştan kabullenmişsiniz, mücadele olmadan zafer olmaz, dava açıp kazananlar oldu, kaybeden örneklerde var, mücadelemden ve haklarımdan vazgeçmem, cümlelerinizden dava açmayacağınız belli oluyor ama bari bu konuda mücadele edenlere karşı demorolize edici, umut kırıcı yorumlar yapmayın. 

Ben yenilgiyi kabullenmedim. Zamaninda AİHM e kadar gittim. Yine giderim ama bir işe yarayacak mı? Yaramadığını kendim gördüm. Attığım taş ürküttüğüm kurbağaya değecek mi? Kimsenin umudunu kırma amacim yok. Ben gerçekçiyim sadece. Devlete karşı dava kazanmak kolay mı? Kriter belirlemişler, ona göre basıyorlar cezayı. KHK yayinladilar, ona göre veriyorlar haklarımızı. Avukatlar dava açıp parasını almaya bakıyor. Kazanmış kaybetmiş umurlarında degil.  Bir çıkar yol ariyorum kendime. Umut tacirligi de yapmıyorum.Herkesin aklı, hür kararı var. Kendisi karar verir, versin de.

Ayrıca kazanan var mı gerçekten merak ediyorum. Hiç bir yerde, forumda rastlayamadım. Bize yol göstermesi açısından faydalı olurdu. 

672 KHK-Çalışıyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba. Şu an çalıştığım işyerini değiştirebilirim. Ancak şirketler genelde uzun süreli projelerde olması nedeniyle uzun süre çalışabilecek insanlar arıyor. Ben de kamudaki işime hiç dönmek istemiyorum. Devlet hastanesinde acil servis hekimiydim ancak şu anki işimden çok daha memnunum. Size şöyle bir sorum olacak: 

Eğer mahkeme ile iade olursam işe başlayıp biriken maaşlarımı almak için talepte bulunup hemen istifa edebilir miyim? Yani iade olmadan önceki işimden en az ne kadar süre ayrı kalmam gerekir? 1-2 hafta olursa bu tolere edilebilir ama en az 2 ay durmam gerekirse çok zor. 

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

692 KHK -  Ret - Bylock - Beraat - Ankara 21.idare - Karar bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...