İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk

Foruma geç katıldım, geç keşfettim. Yazılanları okudukça sırıtır oldum ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 16 saat önce yazdı:

Kesinlikle haklısınız. Af suçluya olur. Son dönemde ekonomik vs görüp iktidara iç beş laf rden ama hala bi bildikleri bardır diyenler, yine peşlerinden gidecek. Bi suçun olmasa atılmazdın suçsuzsan dönersin diyenler devlet yücelik yaptı seni affetti diyecek.

Ayrıca Diyelim ki tüm beraat takipsizlik işlem yapılmayanlar bir ad altında işe geri alındı, peki ya olmayan suçtan hakkında işlem yapılanlar ceza verilenler. Onlar suçlu mu hakketmedi mi iade olmayı. A işinde bir ilde suç satılan kriter B ilinde başla bir kurumda suç sayılmadı, işlem bile görmedi  hadi diyelim günümüz hukukuyla temize çıkanlar yarı yarıya olsun, peki ya kalanı? 

Bi de hakkımız olanı minnet sayıp herşeyi unutup tekrar iktidarım peşimden gidecekler oy vereceklere ne demeli. Beni en yüksek makama getirsinler, en yüksek maaşa bağlasınlar, tek tek gelip affet özür dileriz desinler, 1000 oyum olsa birini vermem. Ama tüm yaşadıklarını unutacak yine peşlerinden gidecek çok khk il var. Vatandaş olarak hafızamız zayıf, gücü severiz. Bi de bükemediğin eli öpeceksinler var. Ne diyeyim. Allah akıl fikri idrak versin. Kindar olmayın ama yapılanı da unutmayın.

Haklısınız affedilecek bir şey yapmadık ama meseleye şöyle bakın bir de Mete bey, 34 yaşındayım, eğer bir düzenleme vs olmadığı takdirde komisyon red verdiğini düşünürsek 45 yaşında iade olacağım, 10 sene çalışıp emekli olacağım ne anladım ben bu işten. Adalet olsaydı dediğiniz gibi komisyonun sonucunu beklemek mantıklıydı ama bir düzenleme şart, adını ne koyarlarsa koysunlar. 

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Elaziz, 6 dakika önce yazdı:

Sn @Sibemol sanırım eş durumundan Egm ihracısınız. Ve hakkınızda, soruşturma vs yok eğer böyle ise durumlarımız benzer. 

Ben düğünümden 1 ay evvel , o zaman 50 yaşında olan babamı kaybettim. Ve düğünümden 2 ay sonra da eş durumundan ihraç oldum. Babam hayatta olsa idi ne olurdu bilmiyorum. fakat siz babanızın varlığına hayatta oluşuna şükredip elini öpünüz. Çok üzüldüğü için tepki vermiştir.

Bu süreçte babamın baş ucuna gidip

"Baba, Vatana can versin diye yetiştirdiğin kızına hain diyorlar,şimdi ben ne yapayım?" Diye çok sordum. İnanın mezar taşından ses gelmiyor.

Sizi çok iyi anlıyorum. Ben de gidip ellerinden öpeceğim. Birçok aileden nasıl hikayeler çıkacak onu ilerde göreceğiz. Psikolojik çöküntülere sebep oldular toplumda maalesef. Hiç bir zaman affetmeyeceğim bize bunları yapanları.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Yanlız değilsin derya abla. Yaklaşık 20 kişiyiz. Ama çıkacağız bu çukurdan inşallah. @Derya Ceylan

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Başka kurum dediğimiz başka bakanlık mı, başka birim mi? Öğretmen için başka bir okul mu mesela? Başka ne iş yapabilirim ki ben, İngilizce Öğretmeniyim ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Dün akşam yayınlanan habertürk’ün programı az evvel seyrettim bir şey dikkatimi çekti Akp’ye yakın olan İhsan AKTAŞ KHK’lıların iadesiyle ilgili kamuoyu oluştu dedi bence bu önemli.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 5 dakika önce yazdı:

Yanlız değilsin derya abla. Yaklaşık 20 kişiyiz. Ama çıkacağız bu çukurdan inşallah.

İnşallah ???

Eş durumundan ihracım 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mencelik, Bir saat önce yazdı:

Baştan itibaren....

Teşekkürler hocam. Hayırlı olsun

672 ret= 24. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 15 dakika önce yazdı:

Dün akşam yayınlanan habertürk’ün programı az evvel seyrettim bir şey dikkatimi çekti Akp’ye yakın olan İhsan AKTAŞ KHK’lıların iadesiyle ilgili kamuoyu oluştu dedi bence bu önemli.

Bugün albatros 4 den iade oldu bizde düZenlemeyle iade olucaz diye bekliyoruz ne diyosun?

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Alpingo @Alpingo 

Steinbeckk, 18.09.2019 - 14:39 yazdı:

@Alpingo ankesorden mi takipsizlik aldınız  birde komisyon red gerekcesinde ne yazmis geldi mi elinize ? 

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...