İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk
Duman, 2 saat önce yazdı:

Arkadalar sessiz takipcilerdenim. Biraz once kabul kararimi gordum. Allah masumlara yardimci olsun. Refrmsim yok. Il nevsehir. Meb ogretmenim. Kraker 24 ay sendika. Pasif banka 2012 adima acilmis. Benim bilgim disinda.

Hayırlı olsun hocam darısı başımıza.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mencelik, 23 dakika önce yazdı:

az önce istifa edilmemiş sendikadan bir arkadaş iade oldu.... ALLAH artık böyle bir sınavla sınamasın....

Kaç ay sendika üyeliği vardı hocam? 

672 ret= 24. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
  • Gecmisteorgut icerisinde kalmis. Kalan ve kalnaya devam eden kisiyi gosterir
  • Bu albatros kacinci kodda gorevinin basinda

Poliveman63 albatros 4 iade edilmis forumda ne diyeceksin 

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

kamunun belirleyecegi yerlerde  demis..

anlasilan mahkemelerde sürünmeye  devam edecegiz..

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672ETalha, 17 dakika önce yazdı:

Kaç ay sendika üyeliği vardı hocam? 

Baştan itibaren....

672 meb sendika+Cihan medya İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 meb sendika+Cihan medya İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karabulut, 3 saat önce yazdı:

Evet kesin olarak beraat alanlarla takipsizlik kararı alanlarla ve de hakkında adlî hiçbir işlem yapilmayanlar da iade edilecek bu gruba dahil 

Sayin karabulut takipsizlik var ama idare mahk red verdi dosya istinafta idari sorusturmadaki tanik ifadeleri yuzunden.Mahkemedeki dosyalar icin  duzenleme olur ins degil mi tesekkurler

692 khk 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Beraat alanlar işlerine dönecek liste var deniyor beraatı kesinleşmişler var tamam fakat bunun yanında :

1. beraat almış ama istinafta bekleyenler

2. ilk derece mahkemelerden ceza almasına rağmen az da olsa muhtemel istinafta cezası bozulup beraat edecekler

3. mahkeme süreci devam eden beraat alacak olanlar , ( ayrıca bunlar içinden de istinafa aktarılacak daha yolu uzun olanlarda olacaktır )

4. tahminen henüz işlem yapılmamış ama muhtemel dosya açılıp beraat yada kyok alacak kişiler ( bunu işlem yapılmamış herkes için demiyorum kendi düşüncem belki bir kısım için bu şekilde olabilir)

5.  aklıma gelmeyen benzeri durumlar

bu durumlara dahil en az bir kaç BİN kişi mutlaka vardır.  .bu yüzden

Mantıken sadece beraat alan şu kadar kişi var bunları döndürdük tamam  denecek kadar basit değil mutlaka bu saydıklarım da içeren maddeler olması lazım.

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

KHK ile ihraç edildikten sonra benimle hiç konuşmayan (ihraç edildiğim için küsen) BABAM bugün beni aradı ve yanına çağırdı. Ben İzmir’deyim babam İstanbul’da. Değişik duygular içindeyim. ???????

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

sayın karabulut, duyum güzel de "başka kurum" olmayayaydı iyiydi...bir daha ki duyumunuzda inşallah "kendi kurumuna" dersiniz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...