İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Policeman63, 7 dakika önce yazdı:

Anlaşılan bu hafta ret günü,ben anlamıyorum ret vereceksen adamları neden 3 yıl bekletiyorsun be, şerbetçiler bunu da açıklayın! 

hiç samimi gelmiyor cümlelerin.

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Red alanlara geçmiş olsun. Gerçekten çok üzüldüm. Redleri duydukça iyice umutsuz oluyorum. Komisyon Akademisyenlere çalışmış galiba.

Üzülmeyin diyecem bi anlam ifade etmeyecek. Hayırlısı

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

İyi akşamlar. Dün akşam itibariyle komisyon incelemesi devam etmekle beraber az önce UYAP sisteminden edindiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak ve istişare etmek istiyorum. Arkadaşlar; bildiğiniz üzere ihraçlardan sonra görev yaptığımız illerdeki idare mahkemelerine itiraz davaları açmıştık ve bu davalar incelenmeksizin reddedilmişti. Bu aşamadan sonra biz de Bölge idare mahkemelerine başvurmuştuk ki OHAL komisyonu kurulmuştu. Halen bende edevlet üzerinden kontrol ettiğimde BİM'de açık olarak görünmektedir. OHAL sonrası takipsizlik kararına istinaden adli yardım ve duruşma talepli açmış olduğum dava  kabul edilmişti. Bununla birlikte kurumumdan savunma istenmiş ve kurumun davamın reddine yönelik talebi kabul edilmediği gibi karar vermeye yer olmadığına ilişkin de  bir karar verilmemişti. UYAP üzerinden   her kontrol ettiğimde ve dosyam hakkında bilgi almak için gittiğimde dosyamın açık halde bekletildiği bilgisini aldım. Bugün kontrol ettiğimde ise yeni bir ara karar alındığını ve bu karar gereği ; (aynen alıntılıyorum)

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığından;

...... Bölge İdare Mahkemesi 1. İdari Dava Dairesinin ..... tarih ve ........ sayılı kararı üzerine gönderilen ve davacı ...........nın (TC Kimlik No: ...........) kamu görevinden çıkarılmasını konu olan dosyanın karara bağlanıp bağlanmadığının sorularak, bağlanmış ise kararın bir örneğinin Mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,Ara kararı gereği için bu kararın tebliğinden itibaren Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı'na 10 gün süre verilmesine, belirtilen süre içerisinde ara kararı gereğinin yerine getirilmesinin zorunlu olduğunun Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı'na bildirilmesine, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20. maddesi uyarınca19/09/2019 tarihinde karar verildi.

Bilgilerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Observer hocam adliyeye yolum khk lardan sonra düştü. Hiç birşeyde anlamam. Ancak yazılanlardan anladığım ohal komisyonu 10 gün içinde sizin durumunuzla ilgili bilgi verecek. Herkesin ön inceleme tamam diyorlarya belki de sizin kararı açıklayacaklar yada iade mi red mi düşünülüyor onunla ilgili bilgi verecekler. Her iki ihtimalde olumlu bence...

Hukuktan anlayanlar el atar birazdan.

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Habertürkde espriler, kahkahalar eşliğinde deprem özel programı yapılıyor. Yıllardır ciddi konuşulması fayda etmedi, bir de bu tarzı denemek istediler herhalde.

Derler ki; ”Burada bir kelebek kanat çırpsa, Atlantik’te fırtınaya sebep olabilir.” İşte biz her birimiz, tıpkı o kelebek gibiyiz, fakat bir farkla; bizim kelebeğimiz fırtınaya sebep olmaz! O, kanatlarını açar, fırtınaya karşı koyar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Socrates, 56 dakika önce yazdı:

O kadar beklettiler. Bari kabul verselerdi. 3 yıl daha bekleyeceğim. Hayırlısı diyelim.

Belki 3.5 sene bekleyip red alan olacak iyi tarafından bakın. Geçmiş olsun. Hayırlısı olsun. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Erdoğmuş'un sorulan soruya verdiği cevap.

İnş. Tez vakitte tasarı meclise gelip onaylanır. 

672. MEB. Komisyon red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Red alan kaderdaslar, gecmis olsun, Allah mucadele azminizi artirsin ve fakat, mucadeleye de hacet birakmayacak olaylar lutfetsin

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Krispi, 5 dakika önce yazdı:

Sayın Erdoğmuş'un sorulan soruya verdiği cevap.

İnş. Tez vakitte tasarı meclise gelip onaylanır. 

Muhalefetten mutabakat kesinlikle olur ama taslak olarak ne düşünüyorlar acaba, o önemli.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçmiş olsun Socrates ve diedstate hocalarım.. bende bir heyecan baktım.. incelemeye devam.. düzenleme yaparlarda görevlerimize döneriz inş.. 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...