İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

BusnrYilmaz, 9 saat önce yazdı:

@Falcon F-16 nasıl basvurabilirim? bir de gittigimizde is bulmak kolay mi ben gitmeyi cok istiyorum fakat is bulabilir miyim bilemiyorum bu korkutuyor beni bilginiz varsa detay anlatabilir misiniz 

Merhaba..

https://dvlottery.state.gov/ resmi sitesinden adımları takip ederek başvurunuzu yapabilir siniz..?

İş bulma konusu çok göreceli; eğitiminiz,dil seviyeniz ve ne kadar gelir beklentisi olduğunuzla direk bağlantılı şeyler.Ama şunu söyleyebilirim ABD derya deniz orda işsiz kalmak yetenek ister.(ilk 6 ay belki zorlu olabilir ama sonrasına gerekli azimle rahatlıkla bir iş bulunabilir)

701 TSK-HvKK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 8 saat önce yazdı:

Maalesef green carda basvuramiyoruz.

Bu yil cikan yeni green card yasasina gore pasaportsuz basvuru yapilamiyor.

Bizdede pasaport yok.

Değerli hocam yanılıyorsunuz.Başvuru yapabiliyoruz.Söyle ki;

Pasaport bilgileri kısmına gelindiğinde pasaportunuz yoksa bir seçenek mevcut.O kutucuğu işaretleyince altta 3 seçenek daha çıkıyor neden pasaportunuz olmadığı ile alakalı bu seçimleri yapıp başvurunuzu tamamlayabilir siniz.

ilgili kısım şu şekildedir;

Passport Exemption:

I am not required to submit passport information because I am:

1-.Stateless (no nationality)

2-.A national of a Communist-controlled country, and unable to obtain a passport
from my government.

3-.Unable to obtain a passport, and have received an individual waiver of
the passport requirement by the Secretary of Homeland Security or Secretary of State.

burda 3.seçenek direk bizi anlatıyor.bu kısımda 3.şıkkı tikleyip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz..

söpçü, 8 saat önce yazdı:

Hocam başvuru için pasaport gerekli. 

Değil hocam.Gerekli açıklamayı bir önceki mesajımda anlattım.

701 TSK-HvKK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Missisipi06, 9 saat önce yazdı:

Evet Özgür bey kamu bankalarına özel emir gitmiş. Özel bankalarda sıkıntı yok ??

TEB bankasına da emir gitmişti benim kredi kartını iptal etmişlerdi. Çok ağır bir yazı yazmıştım kendilerine. Allah nasip eder dönersem daha da ağırını yazacam.Şu  yaşadığım dönemde "deftere yazılı" olanlardan?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Falcon F-16, 2 saat önce yazdı:

Pasaport bilgileri kısmına gelindiğinde pasaportunuz yoksa bir seçenek mevcut.O kutucuğu işaretleyince altta 3 seçenek daha çıkıyor neden pasaportunuz olmadığı ile alakalı bu seçimleri yapıp başvurunuzu tamamlayabilir siniz.

Passport Exemption:

2-.A national of a Communist-controlled country, and unable to obtain a passport
from my government.

the passport requirement by the Secretary of Homeland Security or Secretary of State.

burda 3.seçenek direk bizi anlatıyor.bu kısımda 3.şıkkı tikleyip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz..

Maalesef yanılıyorsunuz. Cümlenin devamını okursanız “have received individual waiver” diyor. Ancak şu anda ABD tarafından kendisine özel passport waiver hakkı verilmiş kişiler için o şık. Orayı işaretleyerek başvuruyu evet devam edip bitirirsiniz ama size çıkarsa mutlaka waiver belgenizi isteyecekler. Olmadığı için de diskalifiye olacaksınız. Maalesef durum bu. Çok araştırdım bu konuyu.

672 YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phantom18, 44 dakika önce yazdı:

TEB bankasına da emir gitmişti benim kredi kartını iptal etmişlerdi. Çok ağır bir yazı yazmıştım kendilerine. Allah nasip eder dönersem daha da ağırını yazacam.Şu  yaşadığım dönemde "deftere yazılı" olanlardan?

Maaş aldığımız banka özel de kamu da olsa bütün bu, nakit avans, kredi kartı iptal işlemini yaptı. Yani garanti, iş vs vs maaş müşterisine aynı işlemi yaptı.

Ama Çevre Şehircilik personeli eşim Garantiden maaş alırken, Vakıfbank dan kredi çekmek istemiştik (banka görevlisi yardımcı olmak istemesine rağmen) alamamıştık. O tarihte tüm kamu bankalarına , 1. Derece yakınlara kredi vermeyin diye emir geldi demişti.

Geri döndüğümde Ben promosyon filan istemiyorum. Sizin anlaştığı iz bankadan maaş almak istemiyorum. Benim maaşımı ENPARA daki hesabıma yatırın diyip çamur yapacağım.

ENPARA da kart ücreti yok, EFT ücreti yok QNB Finans atemeleri dışında TEB ve Denizbank ATM lerini de ay içine nakit için 3 er kez kullanıyorsunuz?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Falcon F-16, 2 saat önce yazdı:

Passport Exemption:

from my government.

Oradaki durum şudur ve bize uymuyor:

Pasaport alamadığımız için ABD ulusal güvenlik bakanlığı tarafından sağlanan bir muafiyet varsa bu seçeneği işaretleyebiliriz. Bu üç durumdan hiçbirisi bize uymuyor. İlgili kısma ait soru şu şekilde:

12. Why do I need a passport to enter the DV program? Are there any exceptions?

El cevap: The only exceptions are if you are stateless, a national of a Communist-controlled country and unable to obtain a passport from the government of the Communist-controlled country, or the beneficiary of an individual waiver approved by the Secretary of Homeland Security and the Secretary of State, consistent with the passport waivers for immigrant visa applicants provided for in 22 CFR 42.2(d), (e), and (g)(2).

Mealen: Green karta başvurmam için niçin bir pasaportumun olması lazım? bunun istisnası var mı?

istisnalar kısmına: eğer devletsizsen, komünist bir parti tarafından kontrol altında olan bir ülkenin vatandaşıysan  ya da ulusal güvenlik bakanlığı tarafından onaylanmış bireysel bir muafiyetin varsa pasaporta gerek yok. 

672- Kraker yok- KYOK (2 adet)- Akademisyen-  Komisyon durum: Beklenmedik şekilde RET. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Almanya icin sartlar neler dil yok

Vatandasliga alsalar turk vatandasligindan cikarim

Terörist  damgasi yedik

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yarınki khklilar buluşma etkinliğinin programı belli mi. Mesela Kılıçdaroğlu, karamollaoglu kaçta gelecek, miting gibi mi olacak, çoluk çocuk gelelim mi ilgililer biraz aydınlatabilir misiniz?

672. EGM. Takipsizlik 2018. 2020 mart kabul gördüm. Darısı tüm masumlara...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 2 dakika önce yazdı:

Almanya icin sartlar neler dil yok

Vatandasliga alsalar turk vatandasligindan cikarim

Terörist  damgasi yedik

Dil öğrenmeye başlayın hemen. Yanlış bilmiyorsam en azından belirli bir düzeyde Almanca bilginiz olması lazım. 

ABD falan vize işleri zor. Almanya belki daha kolay olabilir.

Çıkar çıkmaz bu ülkeye ait ne kadar bağım ve aidiyetim varsa kesmeyi ve bir daha gelmemeyi düşünüyorum. En azından siyasal islam bu ülkeden defolup gidene kadar.

672- Kraker yok- KYOK (2 adet)- Akademisyen-  Komisyon durum: Beklenmedik şekilde RET. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Promosyonloru da alacak mıyız Özgür bey? 

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...