İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk
zalim, 8 dakika önce yazdı:

Bir adliye çalışanı yüksek lerden duydum abi diyor (bence onlarin en yükseği hakim_savcı ) 25 ekim takipsizlik alanlar adli sureç geçirmiyenler vb.hepsi görevine doneceklermiş diyor;Bide geriye dönük maaşlarını alınacakmışsiniz diyor.okadar heycanlı konuştu ki ilk duymuş herhalde  bende bizde boyle duyum çok bekleyip göreceğiz...

25 Ekimi malum trolden başka dile getiren olmadı.Adliyede tarihin duyulması çok olası.Çoğu sosyal medya platformunda o tarih ve trol yazılıyor.Amirlerinden biri okumuş.Laf arasında arkadaşınıza söylemiş olabilir.İlk defa duymuşsa heyecanlanması normaldir.Süreci takip etmeyenler için tarihi bir anda duymak heyecan yaratıyor onlara.Mesela Tvdeki haber programlarını izleyen tanıdıklar bir kaç defa bizim evi arayıp müjdelediler ? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk aliyılmaz

672 khk kurum meb.kriterler 15 ay sendika ve 2013 öncesi sms 4 adet.kabul kararımı gördüm az önce .rabbim herkesin yardımcısı olsun.bütün arkadaşlar duamdasınız.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Radamel, 16 dakika önce yazdı:

Ülkeden çekip gitmek ile kalıp ülke için çalışmak arasında gel-git yaşayanlardanım.Gemiden başka gemiye geçmek ,gemiyi güvenli mesafeden izleyen bir sandalda kalmak , gemide kalıp seyri değiştirmeye çalışmak..Hangi seçeneği tercih etmeliyiz.Galiba hayattaki amacımıza göre değişir.

Birde şöyle bir durum var, nereye gideceksin, nasıl gideceksin Amerika Kanada vs. Vize almak zor nasıl alınacak e Almanya diyenler var ben ekonomik açıdan bize bir katkısı olacağını düşünmüyorum Almanya ve Avrupa tarzı ülkelerin çünkü hem maaşlar düşük, hem giderler çok fazla. Özellikle ev kirası alınan maaşın 3de 2 si ediyor neredeyse. Eğer araştıran arkadaşlarım varsa ülke ülke artısı eksisi bizi bilgilendirse hiç fena olmaz 

Hhhh

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KHK672 MEB, 1 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Dün eşine kovuşturma yapılmasına yer yoktur kararı geldi. Bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen,  nasıl yollayacağız komisyona? 

Hocam bu karar ifade verdikten ne kadar süre sonra geliyor?

672 KHK Banka İnceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hayırlı cumalar tüm masumlara

Serap77, 10 dakika önce yazdı:

Hocam bu karar ifade verdikten ne kadar süre sonra geliyor?

KHK672 MEB, 1 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Dün eşine kovuşturma yapılmasına yer yoktur kararı geldi. Bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen,  nasıl yollayacağız komisyona? 

Bulunduğunuz ildeki ohal komisyonuna gidin bir dilekçe ile komisyona iletilmesini talep edin tarih ve evrak sıra numarasını almayı unutmayın. Allah hakkınızda hayırlısını versin.

677 KHK - iade bekliyor - kritersiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aliyılmaz, 28 dakika önce yazdı:

672 khk kurum meb.kriterler 15 ay sendika ve 2013 öncesi sms 4 adet.kabul kararımı gördüm az önce .rabbim herkesin yardımcısı olsun.bütün arkadaşlar duamdasınız.

Hayırlı olsun hocam.

@Radamelhocam, bu işlerde ortaya bir laf atılır bazen. Sonra o laf döner dolaşır, lafı atanın kulağına gelir. Böylece herkes bir şey varmış sanır. İnşallah bizim bu duyumlar böyle değildir.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bir arkadaşım GreenCard aldı. Süreç şöyle işledi. Bir üniversite de Doçenlik kadrosunda iken istifa etti (bu arada eşi ihraç ve tutukluydu.) Çocukları ile ABD ye gitti. Çocuklarından birisi ABD doğumlu.  (Başvurusunun kabulünde etkisi var mıdır bilmiyorum.) Eşinin kardeşi ABD de bir üniversitede doktora yapıyordu. Üniversiteye asistan olarak girmiş. Arkadaşım da ODTÜ mezunu, dil sorunu yok. Onun da başvurusu kabul olmuş şuan doçent olarak görev yapıyor ve GreenCard almış. Şimdi eşine GreenCard almak için başvurmuş. Eşi de doçent (asker) ve tahliye oldu ama yurt dışı çıkış yasağı var.

Bu arada iki senedir eşimle ben de GreenCard başvurusu yaptık olmadı. Sanırım en kolay yolu önce ABD de iş bulup sonra GreenCard başvurusu yapmak. Tabiki dil sorunu ve pasaport sorunu olmaması gerekir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 11 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun hocam.

@Radamelhocam, bu işlerde ortaya bir laf atılır bazen. Sonra o laf döner dolaşır, lafı atanın kulağına gelir. Böylece herkes bir şey varmış sanır. İnşallah bizim bu duyumlar böyle değildir.

Hocam duyum tek kaynaktan aynı doğrultuda çıksaydı dediğiniz mümkündü.Bugün öyle değil.Siyasiler , gazeteciler , bürokratlar , hukukçular tarafından dile getirilmesi , arada parazit yapanların olması , uygulamadaki cılız bir takım gelişmeler nedeniyle inandırıcılığı var.Şahsen kafamı karıştıran tek nokta Ohal Komisyonunun görev süresinin sona yaklaşması , frene yada gaza basmaması...Ya görevinin bitmesini bekleyecekler yada devreden çıkaracak şekilde değişim olacak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Radamel Kesinlikle, Syn Ekrem Arpak beyin attığı her 5 twetten 3 ü bizimle alakalı... Sağolsun varolsun... 

Komisyon Red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçen ay herkes ekim dedi,ekim ayına geldik, duyum,dedikodu, tv programı hepsi kesildi, umarım dalga gecilmiyoruzdur

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...