İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Mühendis, 36 dakika önce yazdı:

Eleman resmen bağımlılık yapmış. Hocam bı fırt çek gel fazlası zarar benden söylemesi. ?

Tadimlik zaten hcm bagimli degilim ?

672-meb

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günün şakası Eğitim-Sen' den... Üç yıldır tek bir eylem örgütlemeyen, örgütlediği eylemleri valilik yasakladığında veya polis dağılın dediğinde '' yaw arkadaş, bu bizim anayasal hakkımız, kimseden izin alacak değiliz'' demeden kendi kitlesine '' arkideşler memur beyler izin vermediği için burda bir açıklama yapıp dağılıyoruz'' deyip 10 saat yoldan gelmiş üyelerini yüz üstü bırakan, 3 yıldır açlık grevi dahil her gün işlerini geri istemek için 2-3 kişiyle basın açıklaması yapan KHK' lı Yüksel Direnişçilerini Sendikadan İhraç eden, Yükseldeki Nuriye ve Semih'e destek verdikleri için Hatay Eğitim-Sen' e Kayyum atayan....İşte bu Eğitim-Sen, mücadele edeceğiz gibi gibi boyundan büyük laflar konuşmuş. Yanlış anlamayın ben de Eğitim-Sen' liyim ve kendi sendikamın bir avuç ne idüğü belirsiz yöneticiler tarafından yönetilmesi zoruma gidiyor.

686 KHK- Cezada Beraat/İstinaf- Eğitim-Sen- İnceleme Devam Ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Saadet Partili Avukat Ali Aktaş , Bülent Arınç ile görüşmüş.İnşallah iyi şeyler olacak yazmış Twitterda.Buralarda Ali Bey ile görüşenler vardı sanırım.Soru sorabilirler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Radamel, 11 dakika önce yazdı:

Saadet Partili Avukat Ali Aktaş , Bülent Arınç ile görüşmüş.İnşallah iyi şeyler olacak yazmış Twitterda.Buralarda Ali Bey ile görüşenler vardı sanırım.Soru sorabilirler.

Dostum bunların cek cak miş larida bitmiyoki. Hangi birine sorsak sanki devlet sırrı ağızlarında geveliyorlar. Ne biliyorsanız çıkın olumlu olumsuz bam bam bam söyleyin. Bırakın bu politik ağızları. 

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mühendis, 5 dakika önce yazdı:

Dostum bunların cek cak miş larida bitmiyoki. Hangi birine sorsak sanki devlet sırrı ağızlarında geveliyorlar. Ne biliyorsanız çıkın olumlu olumsuz bam bam bam söyleyin. Bırakın bu politik ağızları. 

Malum yapının tasfiyesinin ardından , diğer malum yapıyla zoraki ortaklığı bitirmek , çook önceki malum yapıyla işbirliğine gitmek istiyorlar gibi geldi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Radamel, 5 dakika önce yazdı:

Malum yapının tasfiyesinin ardından , diğer malum yapıyla zoraki ortaklığı bitirmek , çook önceki malum yapıyla işbirliğine gitmek istiyorlar gibi geldi.

3 bilinenli denklem☺️

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu siyasilerin ne p.k yedikleri belli değil. Dun yerden yere vurduklarina bugün kuzu sarması . Nasil bir iskembe var bunlarda çözemedim. Bu siyasete bulasanlarinda çoğu nedense avukat ve alayı çakal laf cambazı . Adam gütmeyide pek iyi bilirler. Düzgün insan siyasetçi olmaz siyasetçi olanda düzgün kalamaz. Ne derdi dr. Bahçeci Alayının 

Yaşadıklarımı yaşamadan olmesinler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu saat olmuş yatan çocuğumu izleyip sadece onun geleceği için sabır çekiyorum 2016 Kasım 22 sinden beri yaptıkları hatayı devlet düzeltir diye bekliyorum. Bir gelişme olur da çocuğuma istedigi oyuncakları alırım baba bana şunu al dediğinde tabi oğlum deyip alırım da onun yüzündeki tebessüm den mutlu olacak olmamın hayallerini kuruyorum... 

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İnşallah o günler kısa zamanda gelecek hocam...Çocukların en büyük gıdası sevgidir, siz onu eksik etmeyin yeter...diğerlerinin eksikliği gelecekte de doldurulur.

686 KHK- Cezada Beraat/İstinaf- Eğitim-Sen- İnceleme Devam Ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
philosophyt1, 41 dakika önce yazdı:

Günün şakası Eğitim-Sen' den... Üç yıldır tek bir eylem örgütlemeyen, örgütlediği eylemleri valilik yasakladığında veya polis dağılın dediğinde '' yaw arkadaş, bu bizim anayasal hakkımız, kimseden izin alacak değiliz'' demeden kendi kitlesine '' arkideşler memur beyler izin vermediği için burda bir açıklama yapıp dağılıyoruz'' deyip 10 saat yoldan gelmiş üyelerini yüz üstü bırakan, 3 yıldır açlık grevi dahil her gün işlerini geri istemek için 2-3 kişiyle basın açıklaması yapan KHK' lı Yüksel Direnişçilerini Sendikadan İhraç eden, Yükseldeki Nuriye ve Semih'e destek verdikleri için Hatay Eğitim-Sen' e Kayyum atayan....İşte bu Eğitim-Sen, mücadele edeceğiz gibi gibi boyundan büyük laflar konuşmuş. Yanlış anlamayın ben de Eğitim-Sen' liyim ve kendi sendikamın bir avuç ne idüğü belirsiz yöneticiler tarafından yönetilmesi zoruma gidiyor.

Türkiyede adam gibi tek sendika eğitim sen dır. Bu süreçte sonuna kadar üyelerinin yanında oldu .Ve hala yanımızda hem maddi hem manevi

686 KHK incele(me)me devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
  • Yeni Oluştur...