İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Sabır, 25.09.2019 - 10:24 yazdı:

İhractan sonra eşi abisi ablası hanımı kocası güvenlik soruşturmasından geçebilen var mı acaba

701 KHK li adli idari yok.Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bahtsız, 14 dakika önce yazdı:

Kardeşimi geçen yıl Meb mülakattan bıraktı. Bu sene atadılar güvenlik şoruşturmasını da geçti. Göreve başladı. Bende Meb 672

672 MEB İstanbul, 18 ay  istifa edilmiş sendika, tanik, 2014 öncesi sohbet, gazete, (Kendim sorgumda söyledim), talimat olmayan banka, iki dosyadan 2017 takipsizlik, iki dosyadan 2019 aralik takipsizlik. kurum görüşü olumlu(eylül2019). Eski müdürümü görüş soruldu olumlu görüş (Kasım 2019),  23.03.2022 komisyon ret            21.idare Kasım 2022 ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Zeus açmış hesabını tvit atmis

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bahtsız, 29 dakika önce yazdı:

Kardeşim hemşire oldu 9 ay evvel

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Masum_155, 2 saat önce yazdı:

Geri dönüşle ilgili çalışma(lar) olmasını o kadar çok isterimki anlatamam. Hemde en kısa zamanda. Mağduriyeti zerresine kadar yaşamış ve hissetmiş birisi olarak tüm masumların mesleklerine iade edilmesini canı gönülden tüm benliğimle diliyor ve istiyorum. "Hiç olmayacak" diye bir söylemim olmadıki. Bunu nereden çıkardınız anlayamadım. Geleceği bilemem ki hiç olmayacak diyebileyim. Mesela olursa şayet, bir erken seçim bir çok şeyi değiştirebilir. Ayrıca bu Kral Zeus denilen şahıs kim, hesabı nedir hiç bilmiyorum. Kendimce inanmadığım için bu hesaptan yapılan hiçbir mesajını okumadım.

Ayrıca o ismini saydığınız gazetecilerin ve kişilerin açıklamaları şahsi olarak hiç inandırıcı bulmuyorum. Bu konuda yaptıkları açıklamaları da kendi istekleri ile yaptıklarına da inanmıyorum.

Kimsenin umutlarını kırmak, belirsizliğe sevk edmek değil amacım. Allah aşkına böyle düşünmeyin. Kimseyi zan altında bırakmak, hayallerini, ümitlerini yıkmak vs gibi bir durumda değilim. Mesajlarım da hakaret asla içermez. Sadece kişisel görüşümü yazmıştım o kadar.

5-6 Ekimde Ankara'da yapılacak etkinliğin yasaklanmış olması bile hala KHK.lılara bakış açılarında yumuşama olmadığına bir işaret değilmidir? Önceden izin almak kaydı ile, Kanunen izin alıp, kanunların belirlediği şekilde toplantı yapılabilirken, bunun iptal edilmesini anlayan varsa parmak kaldırsın.

Şayet birilerini karamsarlığa itti isem, ümitlerine zarar verdiysem ÖZÜR DİLERİM.

Tekrarlıyorum ; Duam inşaallah en kısa zamanda tüm masumlar mesleklerine ihraç oldukları konumda dönerler.

Ben Zeus gibilerine inanalım demiyorum ama bu sefer ses her yerden geliyor. Ünvanli kişilerden (o kişilerden hoslanmasak bile) çalışma yapıldığı bilgisini aldım diyenler video ile yayınlıyor. Twitler atılıyor. Sayı bilgisi alan bile var. Ve hiç olmadığı kadar gundemdeyiz. Artık iki ay önceki gibi hayalet değiliz. Toplumda biliniyoruz.  Kaç kişi telefon açtı bana sizi iade edeceklermis diye sevinen yakınlarım var. Bunlar sonuçta TV izliyorlar. Diyeceğim o ki bu sefer farklı olacak. Ama bu duyumlar bizi rehavete kaptirmamali ve her platformda sesimizi daha gür çıkarmalı ve mücadeleden asla taviz vermemeliyiz. iade mujdesini birinci ağızdan duysak bile. Karamsarlık dönemi bitti diye düşünüyorum...

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bahtsız, 28 dakika önce yazdı:

Beraat ettikten sonra şahsıma özel bir okuldan öğretmenlik teklifi geldi. MEB'den ve güvenlik soruşturmasından olumlu cevap geldi. Ancak bu durumun beraat kararının kesinlesmesiyle bir ilgisi var mı bilmiyorum. 

672-Akademisyen-İnceleme devam. Morbeyin mağduru! 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
701khklii, 53 dakika önce yazdı:

Forumu takip etmiyor musunuz insanlar birsuru duyum getiriyor. Bir iade calismasinin olmadigini dusunmek tamamen sacmalik akli basinda bir insanin dusuncesi bu sekilde olamaz bence. Temkinli iyimserlik diye diye gozunuzu kulaginizi kor etmissiniz.

Duyum.adi üstumde DUYUM.gormeden inanmam.akli basinda insanin inanacagi sey degilmis.sacmaliga bak.duyumlara inanmak mi akli basinda olmak???

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şimdi yarın ki toplantı olacak mı olmayacak mı? 

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dil to pagal ha, 8 dakika önce yazdı:

Duyum.adi üstumde DUYUM.gormeden inanmam.akli basinda insanin inanacagi sey degilmis.sacmaliga bak.duyumlara inanmak mi akli basinda olmak???

Sen inanma akli basinda arkadasim ben inaniyorum 

Mizan-27, 52 dakika önce yazdı:

Hocam müsadenizle mesleğimi hatırlamak istiyorum . Gözünüzü kör, kulağınızı sağır etmişsiniz. Bir kaç saniyeliğine tatmin oldum ?

Evet bende farkettim paylasir paylasmaz duzeltmeye vakit bulamadim bir isim vardi o arada ? tesekkurler meslegimizi unutmamaniz guzel yakinda donecegiz nede olsa:)

701 KHK-Zabit Katibi-Albatros-Takipsizlik-Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Zeus geri dönmüş ?

683 KHK / inceleme devam / Adli idari olmadı / Uzun ince bir yol. gittikçe sanki daha da uzayan incelikte / Sağlık Bakanlığı / Anestezi/ Sendika (40 gün) + Kimse Yok mu? (Olabilir bilmiyorum) + Diğer      31.01.2020 İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...