İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk
Ümit, 14 dakika önce yazdı:

Hocam çok geçmiş olsun, bende 3 yılın sonunda geçen hafta iade oldum ama Mayıs ayında vefat eden babaannemin iademi görememiş olmamasına çok üzülüyorum çünkü babannem bizle birlikte yaşıyordu o yüzden annem neyse kendiside farklı değildi, bu süreçte çok göz yaşı döktü çok üzüldü, haftaya memlekete gidince mezarında müjdeyi vereceğim inşallah kendisine.

Asıl yazma sebebim annenizin rahatsızlığı içindi, benim tesadüfen tanıştığım bir yer var hocam İstanbul Beykoz'da Kanser araştırma konseyi, kendi geliştirdikleri tamamen bitkisel ürünlerle 4.evre kanserlerde bile başarı sağlamış durumdalar, ürünleri bakanlıkça ruhsatlı, ve tüm çalışmalarında %86 başarı oranları var, birde 21 günlük ilk tedavi kısmından olumlu dönüş alınamazsa aldıkları ücreti iade ediyorlar. Ben sitelerini paylaşayım ordan iletişim bilgilerini alıp görüşün mutlaka Ömer Erdoğan yetkili kişi, www.drbiosentez.com

Tekrar geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Dr ömer coşkun bu kanseri tedavi ettiğini söyleyerek bu tarz bitkiler satıyordu  çok şikayet vardı. Kendisi  kanserden vefat etmiş. Yine başka birisi para iadesi vs ile fahiş fiyata satış yapıyor.. Şikayet sitesinde arattım çoğusu parasını alamamış. İnşallah işe yarıyordur ama sanmıyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Her bir Khklının hayatı film olur.Joker kadar olmasa bile gişede iş yapar.Zamanı gelince izleriz sinemada.Babam ve Oğlum filmi gibi.İzlerken , kendi hayatını hatırlayıp iki gözü iki çeşme ağlayanlar gibi.Hatırlarız bugünleri...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit, 40 dakika önce yazdı:

Hocam çok geçmiş olsun, bende 3 yılın sonunda geçen hafta iade oldum ama Mayıs ayında vefat eden babaannemin iademi görememiş olmamasına çok üzülüyorum çünkü babannem bizle birlikte yaşıyordu o yüzden annem neyse kendiside farklı değildi, bu süreçte çok göz yaşı döktü çok üzüldü, haftaya memlekete gidince mezarında müjdeyi vereceğim inşallah kendisine.

Asıl yazma sebebim annenizin rahatsızlığı içindi, benim tesadüfen tanıştığım bir yer var hocam İstanbul Beykoz'da Kanser araştırma konseyi, kendi geliştirdikleri tamamen bitkisel ürünlerle 4.evre kanserlerde bile başarı sağlamış durumdalar, ürünleri bakanlıkça ruhsatlı, ve tüm çalışmalarında %86 başarı oranları var, birde 21 günlük ilk tedavi kısmından olumlu dönüş alınamazsa aldıkları ücreti iade ediyorlar. Ben sitelerini paylaşayım ordan iletişim bilgilerini alıp görüşün mutlaka Ömer Erdoğan yetkili kişi, www.drbiosentez.com

Tekrar geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Merhaba hocam benim annemde beyin kanseri gbm4  bu konuda o kadar çok bilgi kirliliği varki kime güveneceğimizi bilemiyoruz o yüzden şu an sadece doktorların tedavisi hariç bir şey kullanmıyoruz, tanıştığınız kişilerin tedavide ki başarısına şahit oldunuzmu? iyileşmiş her hangi bir hasta ile tanıştınızmı?

Adalet Bakanlığı İKM, 689 KHK, Soruşturma devam, Komisyon kararı RET, idari dava 25 . idarede mahkemesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Eukelade, 33 dakika önce yazdı:

Dr ömer coşkun bu kanseri tedavi ettiğini söyleyerek bu tarz bitkiler satıyordu  çok şikayet vardı. Kendisi  kanserden vefat etmiş. Yine başka birisi para iadesi vs ile fahiş fiyata satış yapıyor.. Şikayet sitesinde arattım çoğusu parasını alamamış. İnşallah işe yarıyordur ama sanmıyorum. 

Hocam Ömer Coşkun akademik kimliğini kullanarak ismini duyurmuştu ama ürünlerinin bilimsel bir ispatı yoktu, zaten docentlik kendisinden geri alınmıştı, bahsettiğim yer ise dediğim gibi ürünleri bakanlıktan ruhsatlı ve öyle fahiş fiyatlarıda yok, zaten önce hastanın raporlarını heyetleri inceleyip ondan sonra karar veriyorlar, ruhsat alma süreçleri 10yıl sürmüş, bu platform bunları yazmak için uygun değil belki ama benim niyetim kanser gibi illet bir hastalığa ailesinde çevresinde yakalanmış kişi varsa onlara bir umut olabilmek, ha bunu tamamen iyilik yapmak adına yapıyorum herhangi bir kazancım yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Unutun! Geçmişe takılı kalmayın. Yeni bilezikler takın kolunuza. Ben doğum günümde küçük oğlumu kucağıma almayı nasip etti diye Allah'a dua ettim. 5 dakika sonra açığa alındığımı haber vermek için kurum müdürü aradı. Biri 1.5 biri yeni doğmuştu. Evet zor zamanlar yaşadık, işsiz kaldık, arkadaş dediklerimiz telefonumuza bakmadı. Akrabalar aramadı, herkes yolunu çevirdi. Peki buna takılı kalmak ne işimize yaradı. Ben ön muhasebe yaptım asgari ücretin altında bir sene kadar. Sonra olacak gibi değil bu dedim. İşten ayrıldım.İsmek kursuna gittim. Html5, css3, bootstrap öğrendim. SEO öğrendim önce küçük bir şirkette başladım, şimdi büyük bir firmada iş geliştirme uzmanıyım. Allah'a şükür kazancım iyi. Geri dönmek elbette istiyorum. Tek sebebi ise büyük oğlumun "Baba, sen yine okula gitsen, sonra benim yanıma gelsen hep parkta oynasak yine!" dediği için. 1.5 yaşındaki çocuk benim işsiz olduğumu biliyor ve bana bunu 3 yıl sonra söylemesi beni yıktı o an. Her şeyin farkındalar. Onlar için kalkın ve sıkı tutunun hayata. He şunu da söyleyeyim bunu yazan ben 3 kez intiharı düşündüm üçünde de onların fotoğrafına bakıp vazgeçtim. Değmez, zalimi sevindirmeye, mazlumları üzmeye! Sarılın iyice onlara da, ailelere de, işe de. Her türlü sıkıntı çözülür Allah'ın izni ile. Param olmadığını öğrenmişti bizim ufaklıklar ? Baba oyuncakçıya gidelim ama uzun duralım. Almayalım bir şey bakalım sadece tamam mı? diye beni ikna ederdi. 

Duygusallık elbette olacak ama çaresizlik asla.Söylemiştim daha önce de asla ümitsiz olmayın. Ben 1000 işe başvuru yapmıştım 2016 yılında. Kapıdan almadılar ihraç kelimesini duyduklarında ama yılmadım. Sonunda ihraç olduğumu bile bile aldılar. Hem de el üstünde tutuyorlar. İş yapana birileri illa ki kapı açar. Özellikle özel sektörde kurumsal firmalara gidin. Programlama, yabancı dil vs.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Fatih777, 8 dakika önce yazdı:

Merhaba hocam benim annemde beyin kanseri gbm4  bu konuda o kadar çok bilgi kirliliği varki kime güveneceğimizi bilemiyoruz o yüzden şu an sadece doktorların tedavisi hariç bir şey kullanmıyoruz, tanıştığınız kişilerin tedavide ki başarısına şahit oldunuzmu? iyileşmiş her hangi bir hasta ile tanıştınızmı?

Hocam öncelikle geçmiş olsun, beyin kanserinde 4.evreden iyileştirdikleri hasta olmuş, İstanbul'daysanız gidin yüz yüze görüşün, değilseniz arayın aklınızdaki her soruyu yöneltin, raporlarınızı gönderin incelesinler. Ben içlerinde olan biri değilim ama emin olun isterseniz sizi tedavi ettikleri kişilerle görüştürürler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forumdaşlar, 

Tek kriter okul ve iki takipsizliğe rağmen henüz elime geçen gerekçeli kararda okul iltisak gösterilmiş. Kurumun olumlu görüşüne hiç girilmemiş. Olumsuz diye bir ifade yoktur. 

19.idare mahkemesinin iptal kararında birkaç kriter ve okul bir aradaydı. 

Rica etsem karar ve esas nosunu bilenler paylaşabilirler mi lütfen? Şimdiden teşekkürler. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Fatih777, 24 dakika önce yazdı:

Sizede çok geçmiş olsun rabbim bu hastalığı düşmanıma bile vermesin sizin ne kadar süre oldu ameliyat oldunuzmu annem ameliyat olalı 3 yıl oldu son bir haftadır iyice kötüleşti ama anacım bu hastalıkta 1 yılı aşan nadir kişilerden isterseniz bilgi alişverişi yapabiliriz

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

farkettiniz mi ekimi ortaladıkça duyumcular ortadan kayboldu ?

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
KHK Mağdurları Forum, 2 saat önce yazdı:

OHAL komisyonundan Ekim ayında kararı gelecek olanlar karar no.sunu paylaşabilir mi acaba? En son karar no.su 37448 (5 Eylül) olan biliyorum başka var mıdır?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...