İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

1979kayaelif_03, 2 saat önce yazdı:

Sizede çok geçmiş olsun rabbim bu hastalığı düşmanıma bile vermesin sizin ne kadar süre oldu ameliyat oldunuzmu annem ameliyat olalı 3 yıl oldu son bir haftadır iyice kötüleşti ama anacım bu hastalıkta 1 yılı aşan nadir kişilerden isterseniz bilgi alişverişi yapabiliriz

Özelden yazdım hocam

Adalet Bakanlığı İKM, 689 KHK, Soruşturma devam, Komisyon kararı RET, idari dava 25 . idarede mahkemesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 3 saat önce yazdı:

Forumdaşlar, 

Tek kriter okul ve iki takipsizliğe rağmen henüz elime geçen gerekçeli kararda okul iltisak gösterilmiş. Kurumun olumlu görüşüne hiç girilmemiş. Olumsuz diye bir ifade yoktur. 

19.idare mahkemesinin iptal kararında birkaç kriter ve okul bir aradaydı. 

Rica etsem karar ve esas nosunu bilenler paylaşabilirler mi lütfen? Şimdiden teşekkürler. 

Geçmiş olsun,

adresinde bie karar var.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Aklıma Bey, 

Bahse konu (okul ve diğer kriterlerde kabul alan) kararın esas ve karar nosu orada yazılı değil.Karar adlı dosya da açmıyor zaten. Kararın altında yaklaşık 10 kişi istemiş karar ve esas noyu lakin yanıt yoktur. 

Dosyayı açabilen veya karar ve esas no ya bir şekilde ulaşan var mıdır acaba, avukatım dava dilekçesini hazırlıyor da. Aciliyetine binayen paylaşan olursa sevinirim. Muhabbetle. 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar bugün okulumda benimle aynı durumda olup ihraç olan bir hocam sistemde Kabul kararını görmüş. Ayda bir sisteme bakiyormus bu yuzden ne zaman sisteme yiuklendi belli degil. Bundan 2 yıl önce takipsizlik almıştık. İstifa edilmis sendikası vardı 19 ay olarak hesaplamis.

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar kafama takılan ceza almış cezasını çekmiş yani soruşturması biten khk lı pasaport alabilecek mi ben alamaz diye düşünüyorum  hayır  takipsizlik ve beraat almış KHK lılar iade etseler zaten yurtdışı yasagı kaldırılıyor diye biliyorum yanlış mı yada her takipsizlik ve Beraat alan KHK lıyı iade etmeyeceklermi yada hiç iade olmayacak pasaport konusunda kafam karıştı 

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ümit, 6 saat önce yazdı:

Hocam çok geçmiş olsun, bende 3 yılın sonunda geçen hafta iade oldum ama Mayıs ayında vefat eden babaannemin iademi görememiş olmamasına çok üzülüyorum çünkü babannem bizle birlikte yaşıyordu o yüzden annem neyse kendiside farklı değildi, bu süreçte çok göz yaşı döktü çok üzüldü, haftaya memlekete gidince mezarında müjdeyi vereceğim inşallah kendisine.

Asıl yazma sebebim annenizin rahatsızlığı içindi, benim tesadüfen tanıştığım bir yer var hocam İstanbul Beykoz'da Kanser araştırma konseyi, kendi geliştirdikleri tamamen bitkisel ürünlerle 4.evre kanserlerde bile başarı sağlamış durumdalar, ürünleri bakanlıkça ruhsatlı, ve tüm çalışmalarında %86 başarı oranları var, birde 21 günlük ilk tedavi kısmından olumlu dönüş alınamazsa aldıkları ücreti iade ediyorlar. Ben sitelerini paylaşayım ordan iletişim bilgilerini alıp görüşün mutlaka Ömer Erdoğan yetkili kişi, www.drbiosentez.com

Tekrar geçmiş olsun, Allah şifa versin.

Hocam geçmiş olsun benim de annem bu süreçte pankreas kanseri oldu.4. evre şuanda ben de arkadaşın yazdığı gibi iademi göremeyecek diye çok korkuyorum.Tek duam beni yeniden görevimde görmesi , tıbbi bitki tedavisi için ben de çok araştırdım.İmmunat ,Dr Hakan Özkul gibi birçok kişiyle görüştüm.Genelde tedavi değil de parasal anlamda bir girişimde bulundular.Bu yazdığınız siteyi ilk kez duydum onu da denemekte fayda var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlız tilki, 20 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar kafama takılan ceza almış cezasını çekmiş yani soruşturması biten khk lı pasaport alabilecek mi ben alamaz diye düşünüyorum  hayır  takipsizlik ve beraat almış KHK lılar iade etseler zaten yurtdışı yasagı kaldırılıyor diye biliyorum yanlış mı yada her takipsizlik ve Beraat alan KHK lıyı iade etmeyeceklermi yada hiç iade olmayacak pasaport konusunda kafam karıştı 

Hakkında soruşturma veya kovuşturma yoksa alabilmesi lazım. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstanbul Bam 3. Ceza dairesi, 03.12.2018 dosya açılış tarihi, beraat kararı hele şükür incelemede. Bu bilgileri merak edemler için yazdım çünkü bende hep sorardım me zaman incelemeye alınıyor diye. Bu demek 10-15 güne dosyam hakkında karar verilir demek mi?

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

HaberTurk'te konu pasaportlar. ist. Uni. Hukuk Fak. Öğrt. Üyesi Prof. "Yargılamaya bile gerek duyulmamış insanın neyini inceleyeceksiniz de pasaport vereceksiniz. Bunların göreve iadesini de yapmalı devlet. Takipsizlik almış beraat etmişler göreve iade edilmeli."

Ama böyle olmuyor ya hu. Ömer hocam video gönder ?

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
08072018, 48 dakika önce yazdı:

İstanbul Bam 3. Ceza dairesi, 03.12.2018 dosya açılış tarihi, beraat kararı hele şükür incelemede. Bu bilgileri merak edemler için yazdım çünkü bende hep sorardım me zaman incelemeye alınıyor diye. Bu demek 10-15 güne dosyam hakkında karar verilir demek mi?

Incelemede olduğunu nerden öğrendiniz

..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...