İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

@08072018 merhaba mahkemeniz kaçıncı acm idi ? Benim devam ediyor 37. Acmde merak ettim..teşekkürler 

672 -20. İdare- Beraat İade olacağım ama tarihini bilmiyorum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 11 dakika önce yazdı:

Size söylemiştim. Egm de Bekleyenler kervanına hoşgeldin. 

Hoşbuldum. ?

679 KHK - İNCELEME DEVAM EDİYOR - BYLOCK WİFİ MAĞDURU - KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlız tilki, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar kafama takılan ceza almış cezasını çekmiş yani soruşturması biten khk lı pasaport alabilecek mi ben alamaz diye düşünüyorum  hayır  takipsizlik ve beraat almış KHK lılar iade etseler zaten yurtdışı yasagı kaldırılıyor diye biliyorum yanlış mı yada her takipsizlik ve Beraat alan KHK lıyı iade etmeyeceklermi yada hiç iade olmayacak pasaport konusunda kafam karıştı 

Ben takipsizlik kararını alıp yurtdışı yasağının kaldırılması için denetimli serbestlik den aldığım evrakla nüfus müdürlüğüne vermeye gittiğimde sisteme otomatik düşmüş. evrağı almaya gerek duymamışlardı. Yurtdışı yasağın kalkmış dediler sistemde. Ama o zaman pasaport müracatını almadılar. Herhalde şimdi bu yasa kanunlaştıktan sonra pasaportu alırız diye düşünüyorum. Tabi egm nin lütfundan ve incelemesinden sonra. Ama nasıl oluyordu takipsizlik ve berat alsanızda biz sizle çalışmak istemiyoruz deyip hukuğu katlettikleri gibi yok kardeşim sen aklanmışsın ama senin kaşının üstünde bir çift de göz var. Pasaport falan alamazsın diyebilirler. Verin pasaportumuzu gidelim ülkeden. İstenmediğimiz yerde durmayız zaten. Bir örnek vereyim. Hakim boşanmak isteyen karı kocayı boşuyor ama bundan sonra gene aynı evde yaşıyacaksınız diyor. Varmı böyle bir şey ya.!!!! 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
08072018, Bir saat önce yazdı:

E-devlet dosya sorgulamadan çıkıyor düne kadar ön inceleme için atama bekliyor uyarısı varken bugün ön incelemede

Bende istinafta yaziyor baska yerden mi bakmam gerekir

..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar gerekçeli kararım geldi. Kriterler Bank Asya ve kimse yok mu derneğine bağış.

672 akademisyen. banka. BES. RET ALDIM. adli idari henüz yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

e-devletten dava dosyası sorgulama kisminda ilgili davaniza (BAM) bakın.Orada basvurunuzun hangi aşamada olduğu yazıyor. 

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Socrates, 7 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar gerekçeli kararım geldi. Kriterler Bank Asya ve kimse yok mu derneğine bağış.

Karar numaranız nedir?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Merve Kara Koç, 50 dakika önce yazdı:

@08072018 merhaba mahkemeniz kaçıncı acm idi ? Benim devam ediyor 37. Acmde merak ettim..teşekkürler 

35 acm idi

Mağdurkhklı, 29 dakika önce yazdı:

Bende istinafta yaziyor baska yerden mi bakmam gerekir

Yeni satır açılması lazım ist ceza dairesi diye yok ise henüz istinaf mahkemesi kayıt yapmamış

701 adalet bakanlığı beraat inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İhrac polis memuru olarak Suriye nin kuzeyine güvenli bölge için hazırlık yapan tüm mehmetciğimizin ve tüm güvenlik güçlerimizin hepsinin Allah yardımcısı olsun

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Socrates, 24 dakika önce yazdı:

kimse yok mu'ya bağış derken? SMS mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...