İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Daşbırk, 1 saat önce yazdı:

Mahkemem var 8 kasımda,savunma hazırladım başka ildeyim başka bir ile gönderecem savunmamı,hakimin okuması için kaç gün önceden göndermeliyim ,yada başka ilden gönderdiğimde uyapa hemen giriyorlar mi sisteme bilgisi olan varsa yazabilir mi

Merhaba.. Öncelikle geçmiş olsun.

Sorduğunuz soru ile ilgili olarak malesef belli bir standart olmaması ön bilgisinden sonra kendi tecrübemi paylaşayım.

Savunmamı Kocaeli adliyesi aracılığı ile Ankara adliyesine göndermiştim. Evrak taranıp aynı gün uyap'a işlenmişti ancak Ankara adliyesince çıktısının alınıp dosyaya konulması bir haftayı geçmişti (anladığım kadarıyla mahkeme kaleminin yogunluğuna bağlı)

Ayrıca o dönem avukatımdan edindiğim şu bilgiyi de vereyim.

Dosya duruşma gününden yaklaşık bir hafta önce inceleyip mütaala hazırlaması için savcıya verilirmiş. (Bu aşamada savunmanızın dosyada olduğundan emin olsanız iyi olur)

Hakim de genelde bir gün önce inceliyormuş.

Umarım faydası olmuştur.

İyi haberler almanız dileğiyle.

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dosyası çağlayanda savcı e. Güçlü de olan varsa bugün uğradım, e.güçlü çağlayandan ayrılmış dosyalar farklı savcılara kaymış yine. Bilginize

Ayrıca savcı kalemine her gittiğimde "yahu ne zaman bitecek bu işler? Mahkemesi olan görevde, ben ihraç sebebimi bilmiyorum ihracım. Bari süreci hızlandırın, ifadeyse ifade vereyim, tutuklayacaksanız tutuklayın " gibisinden yakınmalarıma savcı kalemi "o kurumunuzun işlemi oraya müracaat edin" diye cevap veriyor. Arkadaşlar, kurımun yaptığı hukuksızluktan biz mi hesap soracağız? Savcılar ne güne duruyor? 

Şimdi ben kurumum ya da bakanlık hakkında suç duyurusunda bulunamaz mıyım? Savunmamı almadan ihraç etti, ohal sonrası da göreve ya da açığa almadı diye. Tamam devlet refleksi diyorlar da bu refleks hep garibana işliyor. Mahkemesi olup, cezası istinafta bekleyene işlemiyor da savunmasını dahi almadığı bana, benim gibilere işliyor. Refleksse de ohal bitiminde geri alacakto göreve. Her neyse, bilen cevaplasın lütfen, bakanlık hakkında suç duyurusu yapamaz mıyız? 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ebediyatçı, 2 saat önce yazdı:

679 KHK EGM . Hâlâ inceleniyor .  Ulan 701 KHK bitecek bizim hala aynı. Retse ret kabulse kabul ona göre bir şey yapalım. Sıkıldım artık. 

679 khk bazen ret bazen kabul kestirmek güç

Daha çok var 701 in bitmesine 

701-EGM işlem yok 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 1 saat önce yazdı:

Dosyası çağlayanda savcı e. Güçlü de olan varsa bugün uğradım, e.güçlü çağlayandan ayrılmış dosyalar farklı savcılara kaymış yine. Bilginize

Ayrıca savcı kalemine her gittiğimde "yahu ne zaman bitecek bu işler? Mahkemesi olan görevde, ben ihraç sebebimi bilmiyorum ihracım. Bari süreci hızlandırın, ifadeyse ifade vereyim, tutuklayacaksanız tutuklayın " gibisinden yakınmalarıma savcı kalemi "o kurumunuzun işlemi oraya müracaat edin" diye cevap veriyor. Arkadaşlar, kurımun yaptığı hukuksızluktan biz mi hesap soracağız? Savcılar ne güne duruyor? 

Şimdi ben kurumum ya da bakanlık hakkında suç duyurusunda bulunamaz mıyım? Savunmamı almadan ihraç etti, ohal sonrası da göreve ya da açığa almadı diye. Tamam devlet refleksi diyorlar da bu refleks hep garibana işliyor. Mahkemesi olup, cezası istinafta bekleyene işlemiyor da savunmasını dahi almadığı bana, benim gibilere işliyor. Refleksse de ohal bitiminde geri alacakto göreve. Her neyse, bilen cevaplasın lütfen, bakanlık hakkında suç duyurusu yapamaz mıyız? 

Suç duyurusu kurum hakkında yapamazsınız. Ancak şahıslara yapılabilir. Kurum amiriniz veyahut ihraçla ilgili işlem yapan (bildiğiniz birisi varsa) hakkında  suç duyurusunda bulunursunuz lakin şahsın bir ilgisi yoksa Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozmak ya da TCK da ilgili başka bir suçtan karşı dava açabilir. O yüzden elinizde delil olmayan birşey ile ilgili suç duyurusu yapmak sakıncalı olabilir. 

679 - Adalet Bakanlığı - Adli İşlem: Beraat - Komisyon: Başvurunuzun incelemesi devam ediyordu =)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 3 saat önce yazdı:

Komisyon, Başbakanlık kapatılıp yeni sistemle Cumhurbaşkanlığına geçeli 1 buçuk yıl olacak ama doğrulama kodunu "BASBAKANLIK" diye göndermeye devam ediyor... Yorum yok! 

Dile Kolay basbakanlik T.C kuruldu kurulali vardı bu kadar yerlesmis bir aliskanlik kolay degismez..?bilincaltı...gerci bilgisayarlarin da bilincaltısi var mi bilmiyorum?

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar 

BAM ile ilgili yaşadığım süreci anlatayım

1 haziran 2017 savcılık itirazı sonucu dosya BAM a geldii (ön inceleme için atama bekliyor)

eylül ilk haftası 2019 ön incelemede

24 eylül 2019 BAM beraat onama

15 ekim 2019 BAM kesinleşme temyize gitmesi

şimdi yarın kesinleşme şerhini alıp komisyona göndereceğim

şimdi ben sorayım arkadaşlara

bu kesinleşme şerhini sadece komisyona mı gönderiyoruz 

İl mebe  veya bakanlık mebe

veya teftiş kuruluna veya personel daire başkanlığına 

nerelere gönderiyoruz

o kadar çıktı alacağım

bilginiz için şimdiden teşekkürler  

*Keşke sendikalı olmasaydım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hâlâ incelemeye devam...

Delil yoklugundan KYOK. 679 EGM. Ust amir kanaati ile RED.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Suriye Operasyonu bugün yarın bitecek gibi.

Gündem tekrar bize dönebilir. Gündemi değiştirmek için bizim konudan güzeli yok zaten... Herkesin söyleyecek bir sözü var masaallah...

Selam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ŞahMath, 43 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar 

BAM ile ilgili yaşadığım süreci anlatayım

1 haziran 2017 savcılık itirazı sonucu dosya BAM a geldii (ön inceleme için atama bekliyor)

eylül ilk haftası 2019 ön incelemede

24 eylül 2019 BAM beraat onama

15 ekim 2019 BAM kesinleşme temyize gitmesi

şimdi yarın kesinleşme şerhini alıp komisyona göndereceğim

şimdi ben sorayım arkadaşlara

bu kesinleşme şerhini sadece komisyona mı gönderiyoruz 

İl mebe  veya bakanlık mebe

veya teftiş kuruluna veya personel daire başkanlığına 

nerelere gönderiyoruz

o kadar çıktı alacağım

bilginiz için şimdiden teşekkürler  

Öncelikle kararınız hayırlı olsun.

Yanlış yönlendirmek istemem ama kararı komisyona göndermenizin yeterli olacağını düşünüyorum. Nihayetinde iadeye yetkili birim Ohal Komisyonu.

(Gerçi hakkımızaki bilgilere uyaptan ulaşıyorlar ama yine de gözlerine sokmakta fayda var)

Bu arada kesinleşen BAM kararınız Yargıtay'a temyize mi gitti?

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 11 dakika önce yazdı:

Öncelikle kararınız hayırlı olsun.

Yanlış yönlendirmek istemem ama kararı komisyona göndermenizin yeterli olacağını düşünüyorum. Nihayetinde iadeye yetkili birim Ohal Komisyonu.

(Gerçi hakkımızaki bilgilere uyaptan ulaşıyorlar ama yine de gözlerine sokmakta fayda var)

Bu arada kesinleşen BAM kararınız Yargıtay'a temyize mi gitti?

Hayır savcılık 15 gün sürede itiraz etmeyince temyize Yargıtay’a gitmedi 

beraat kesinleşmiş oldu

teşekkür ederim bilginiz için

*Keşke sendikalı olmasaydım

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...