İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

S.a belki önceden sorulmuş olabilir ama kurum görüşünü nasıl öğrenebiliriz.. güzel sabahlar herkese..

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

gunaydin

meclisten gecmis yargi paketi evet. gozumuz aydin ‘simdilik’. REGAda yayinlanmasinin ardindan basvurabilecegiz degil mi

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Liberty, 7 saat önce yazdı:

Merhabalar. Sn. Aklima, idare mahkemesinde açtığım davaya benim kurum cevabında; usule yönelik olarak; tebliğ tarihinden 45 gün sonra dava açmama rağmen süreyi geçirdiğimi beyan etmiş ve süre aşımından red talep etmiş. Ayrıca OHAL Komisyon kararına mesnet teşkil eden KHK'nın göre hukuksuz olduğunu vurgulamış olmam nedeniyle KHK'ya karşı idare mahkemesinden norm denetimi yapmasını istemişim gibi, KHK'nın denetime tabi olamayacağını doktrinsel ve destansı bir şekilde  yazmış da yazmış. Bu nedenle de usulden red istemiş.

Avukatım  cevap yazma gereği görmemekle beraber fikrimi sordu. Ben de karşı tarafın savlarını çok ciddiye almadığım için cevap yazılmasın dedim.  

Sizin fikriniz nedir üstad bu konuda?

Kurumunuz savunmasında hakkınızda gerekçe gösteremiyorsa bu durumu mutlaka dile getiriniz. "Davalı idare savunmasında da anlaşılmıştır ki adımın KHK listesine eklenmesi ve KHK ya kamudan çıkarılmama yönelik hiç bir bilgi, belge, delil yoktur. Davalı kurum savunmasında hakkımdaki bilgi, belge ve delilleri sunamadığından kendisini mahkemeniz yerine koyarak dilekçemde yeniden ön inceleme yapmış bununla da yetinmeyip mesnetsiz bir şekilde dava açma süresini geçirdiğimi iddia etmiş bununla da yetinmeyerek ... ve ... sayfaları arasında dava dilekçemin hukuksuzluğundan bahsetmiştir. Davalı idarenin tamamen keyfi hareket ettiği savunmasından bir kez daha ortaya çıkmıştır. Hakkımda hiç bir bilgi, belge, delil olmayan dava dilekçemle uzaktan yakından ilgisi olmayan kurum savunmasına verebileceğim cevabım yoktur. Bu nedenle mahkemenizin dosyamı tekemmül ettirmesini ve karara bağlayarak yaşadığımı haksızlığa son vermesini arz ederim." gibi bir dilekçe mutlaka gönderiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pelinkayapelin5, 11 dakika önce yazdı:

gunaydin

meclisten gecmis yargi paketi evet. gozumuz aydin ‘simdilik’. REGAda yayinlanmasinin ardindan basvurabilecegiz degil mi

Bende merak edıyorum bunu kesinleştirmemizin bir yolu varmı yani bilgi alabilecegımız kesin bilgiye sahip birisi varmı bundan sonraki süreçte resmi gazetede yayınlanması ve başvurumu var 

672 MEB takipsizlik incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pelinkayapelin5, 15 dakika önce yazdı:

gunaydin

Arkadaşlar bu konuyu biraz daha açıklayabilir misiniz ben takip edemedim nedir tam olarak 

701 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mustafamert, 10 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar bu konuyu biraz daha açıklayabilir misiniz ben takip edemedim nedir tam olarak 

en genel hatlariyla, hakkinda adli idari dava, sorusturma olmayanlar pasaportlarini actirabilecek ama tabi icisleri bakanligi once bi arastirma yapacakmis

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.haberturk.com/son-dakika-yargi-reform-paketi-yasalasti-2531655

Burada tam olarak 314 yapmasada temyiz genişletildi diyor terörde yazıyor bakarsanız.ben cadden mustafa özkan bey takip ediyorum kendiside buraya yazıyor o az önce paylaşım yapmış facede bakın isterseniz

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın dostlar,

Bol iadeli bir perşembe ve cuma dilerim. 679 KHK - İnceleme devam ediyor...

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Liberty, 9 saat önce yazdı:

Merhabalar. Sn. Aklima, idare mahkemesinde açtığım davaya benim kurum cevabında; usule yönelik olarak; tebliğ tarihinden 45 gün sonra dava açmama rağmen süreyi geçirdiğimi beyan etmiş ve süre aşımından red talep etmiş. Ayrıca OHAL Komisyon kararına mesnet teşkil eden KHK'nın göre hukuksuz olduğunu vurgulamış olmam nedeniyle KHK'ya karşı idare mahkemesinden norm denetimi yapmasını istemişim gibi, KHK'nın denetime tabi olamayacağını doktrinsel ve destansı bir şekilde  yazmış da yazmış. Bu nedenle de usulden red istemiş.

Avukatım  cevap yazma gereği görmemekle beraber fikrimi sordu. Ben de karşı tarafın savlarını çok ciddiye almadığım için cevap yazılmasın dedim.  

Sizin fikriniz nedir üstad bu konuda?

gecmis olsun, biz de ilk dava acacagimiz zaman avukatimiz 60 gun yasal surenin oldugunu ama 2 hafta icinde davayi acmamiz  gerektigini, sure gecmese bile mahkemelerin usulden reddettigini soylemisti. 

Herkese merhaba,

duydugum bir seyi paylasmak istedim.

"khklilar ile ilgili calisma yapılacak, onlara deginecekler ama biraz daha secime yakın hemen degil."  bir yakınımdan  duyduğum.. umarim dogru çıkar  

KYOK- kurum kanaati ihrac- idare mahkemesinden sonuç  bekleniyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Gnydn.672.sgk.ince(e)leme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...