İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sabah ki etkinliğe herkesi bekliyoruz 

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kasada para yok Eyt nasıl çıkacak? Zeus Şener Şen'in ziyası gibi sallıyor... 

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Fingolfin, 3 saat önce yazdı:

çatışmalarla,yorgunluk ve uykusuzlukla geçen günler...kimin evinde olduğunu bilmeden bulduğun battaniye ye sardığın şehit arkadaşların... Aynı tabaktan yemek yediğin arkadaşının ertesi gün eşyalarını toplayıp tabutuna selam durmak... bütün bunlar yaşandı hala da yaşanıyor. Haini veya kahramanı bizleri bu hale düşürenler mi belirleyecek yoksa vicdanlar mı ? Sen vazifeni layıkıyla ve fazlasıyla yaptın güle güle git.Şehadetin kutlu,ulu olsun.Asla ölmedin ve ölmeyeceksin...

Çok üzüldüm, bu nasıl onurlu bi o kadar da zor bir hayattır. Mekanı cennet olsun... ?

Ailesine sabır, başsağlığı diliyorum, vatan sağolsun...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eski bir polis olarak sehit olan khk lı polis arkadaşa cok üzüldüm.mekani cennet olsun.Tüm sehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Socrates, 10 saat önce yazdı:

Hocam çok teşekkür ediyorum. Bir rahatlama yaşadım.

Son 7 saatte attıkları...

Güzel gelişmeler oldu...
Rusya görüşmesi beklenenden çok daha güzel sonuçlantı.
Ayrıntıları ilerleyen saatlerde yazıcam...
Ama kısaca şunu söyleyebilirim
Gündem AF ve KHK’ya evrilecek...

Artı 2 puan yazılarak çıkılan harekat
Eksi 3 puan yazarak son buldu...

Teyit ettiremedim !!!
Fısıltı şu şekilde
Rusya dönüşü bir kaç gün içinde gündem oluşturalım 
AF ve KHK iadelerini halk’a anlatalım    
1-2 haftaya çıkartalım
hem üzerimizdeki yük gitsin hem seçime puan toplarız diye bir konuşma olmuş...

25 ekim tutmadı vs gibi aklınıza şüpheler gelebilir haklısınızda takipten çıkarsanız beni engellerseniz anlarım hakta veririm.
Ben yazmaya devam edicem 
İnşallah çık yakında gündeme düşeceksiniz ozamanda güneş sizler için doğacak...

Şuanda ertelendi toplantıdan çıkan sonuç bu.şuan iç meselelere dönücekler ve ellerinde gerçekten koz kalmadı yeni partiler 1-2 haftaya açıklanacak seçim yakın.
Yazmaya devam edicem nezaman ne duyarsam fısıltıları bile yazıyorum inşallah AF ve iade tarihlerini ilk ben yazıcam.

Benim sayfama inanıp beni takip eden umut bağlayan gönüldaşlarım
Ben Sadece AKP haberlerine ve istahbaratına bakan biriyim
Konuşulan size ait bilgileri yazan kişiyim 25 ekim tarihi ben değil onların konuştukları doğrultusunda sizlerle paylaştım.

İnanıp inanmamak kişiyi bağlar amacım paylaşmak.Paylaşımlardan "inanmak" çıkarımında bulunmak hatalı olur. Saygılar.

683 KHK / inceleme devam / Adli idari olmadı / Uzun ince bir yol. gittikçe sanki daha da uzayan incelikte / Sağlık Bakanlığı / Anestezi/ Sendika (40 gün) + Kimse Yok mu? (Olabilir bilmiyorum) + Diğer      31.01.2020 İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mete Hoca'nın Şehidimiz ile ilgili paylaşımları. "TAŞ PARÇASI" yazdıkları.. 

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Falcon F-16, 21.10.2019 - 14:45 yazdı:

Evet dostlar komisyondan gelen gerekçeli kararda RED kararı sebeplerini yazıyorum..

TESPİTLER

Kurumu tarafından komisyona intikal ettirilen personel bilgi dosyasında;başvurucunun,FETÖ/PDY'nin personel temin sistemine hakim olduğu yıllarda Hava Astsubay M.Y.O'na girmeye hak kazandığı ve yine örgütün Alay Grup Komutanlığı kadrolarında etkin olduğu dönemde mezun olabildiği,hakkında elde edilen diğer bilgi ve  belgeler bir bütün olarak değerlendirildiğinde ; anılan şahsın FETÖ/PDY ile iltisaklı olduğuna kanaat getirildiğinin bildirildiği tespit edilmiştir.

BAŞVURUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ

Dosya kapsamında elde edilen bilgi,belge ve tespitler dikkate alındığında ;başvurucunun FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatı ve iltisakı olduğu yönünde kurum görüşü başvurucunun FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatı ve iltisakını ortaya koymaaktadır RED.

-Kriter yok(banka-sendika-digitürk-baylok-wifi-dernek-sms-tanık beyanı-1.derece ihraç vs hiçbir şeyim yok)

-Adli-idari süreç yok

-Şimdi ben bileğimin hakkı ile sınav ve mülakatlardan geçip başarılı bir şekilde okulumdan mezun olduğum için mi ihraç edildim..?

-Şimdi ben buna neyin savunmasını yapayım..?

@Aklima @MSA @RosedewittbukateR @communication @scienceindex @realist83 @Passaport 

Sizin okuduğunuz dönemde okul bir zihniyet etkisindeyse bu idarenin ayıbıdır diyeceksiniz. Okulun yönetiminde bulunan kişilerin kaç yıldır meslekte bulundukları ve özellikle de "komutanlık" ile biten yerlere yapılan atamalarda gösterilen veya gösterildiği söylenen hassasiyet de dikkate alınacak olursa hesap sorulacak birisi yada hesap verecek cezalandırılacak olan birisi varsa bunun siz olmadığınız idarenin kendisi olduğunu yazabilirsiniz.

Aynı mantıkla yola çıkılacak olursa maden sizin okuduğunuz dönemde birileri okulda etkindi ve siz cezalandırılıyorsunuz o zaman aynı zihniyetin kendi kurduğu okullarda okumuş olan hiç kimsenin devlet kadrolarında olmaması gerekir şeklinde bir mantıkta doğar. Peki gerçek öylemi. Bakan seviyesinde dahil aynı zihniyetin kurduğu okullarda okumuş kişiler var.

Sizin hakkınızda bir şey yoksa idarenin kendi ihmalinin faturasını size kesemeyeceğini, tamamen keyfi davrandığını ve yaptığı savunmanın akıl ve mantıkla izahı olmadığını yazabilirsiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tüm bekleyenlerin güzel haberler aldığı bir gün olsun ben ihraç polis eşiyim bu 3 yıllık sürecin takipçisiyim dün itibariyle eşinin kabul karar tebligatı elimize ulaştı 24 eylül karar verilmiş biz 8 ekimde sistemde gördük ve 22 ekimde tebliğ edildi bu süreçte arayan soran olmadı şimdi sizlere sorum biz simdi ne yapmalıyız kurumu emniyeti nereden bilgi alabiliriz yoksa bekleyelim onlar arar lar mi ?

Herkese güzel haberler alacağı bir gün diliyorum öncelikle bilgilendirme yapayım sorumu sorma dan önce bu surecin eşim adına takipçisi hep bendim bize kabul kararı dün tebliğ edildi karar 24 eylülde verilmiş biz 8 ekimde sistemde gördük 22 ekim elimize ulaştı şimdi bilgisi olan arkadaşlardan ricam biz ne yapmalıyız bizi arayacaklar mıdır yoksa biz arayalım mi emniyeti nasıl işler bundan sonra süreç ve is başı çok uzun sürer mi lütfen cevap verir misiniz? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Etkinliğimiz başlamıştır 

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...