İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

701 KHK, İhraç öncesi berat alan, Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi bir arkadaşım bugün iadesini gördü. Darısı tüm bekleyenlerin başına...

701 KHK, Adelet Bakanlığı, Eski Zabıt Katibi, İhraç sonrası takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
akademili, 53 dakika önce yazdı:

Yaptıgı haksızlık hukuksuzluklarin çözümünde bile adaletsiz davranıyorlar. Burada kriter yaristirmiyorum, hicbir kriteri yasal olarak görmüyorum ama bu kadar da yeter ya. Ben ve benim gibi binlerce polis arkadaşım sözde bir şizofrenin fislemesiyle gerçekte ise il emniyet müdürlükleri  istihbarat şubedeki birkaç şerefsizin  fislemesiyle ıhraç edildik. Ama buna rağmen hiçbir kriterimiz yokken işimize dönemiyoruz. Önceden seviniyordum dönenlere, en azından ben yandım başkası yanmasın diyordum ama dünkü kararlardan sonra bu kadar iyimserliğin fazla olduğunu düşünmeye başladım. 2-3-4 kriteri dönen öğretmenin, saglik calisaninin döndüğü bir düzende hicbir kriteri olmayan polisin askerin işine  dönmemesi olayını kimse bana açıklayamaz. Nedense asker ve polis birde adalet çalışanları hariç gördüğüm kadarıyla hicbir meslek grubunun umrundada değiliz. Her kabul alan sizi asla yalnız bırakmayacağız hep yanınızdayız deyip 1 saat sonra üyeliğini siliyor. Daha hala birlik beraberlikten bahsedenler var. Khk lar hicbir zaman homojen bir grup olmadı. Olmazda. Çünkü o kadar çok farklı kesim bir aradaki ortak payda olan ıhraç işlemi bu grupları birlestirmiyorsa hicbir şey bir daha birleştiremez. 

Su hayatta encok anama, hanıma ve çocuklara üzülüyorum. Bir gram umudum kalmadı. Lakin yalandan da olsa onlara umut satmak o kadar acı ki.

Şunu çok iyi biliyorum ki bayramlarda , konserlerde, festivallerde, mitinglerde, il dışı görevlerde operasyonlarda  vs. görev yaparken milletin mutluluğu sağlamak için kendi mutlulugumuzdan ödün verirken hicbir vatandaşın umrunda değildik. Herkes dönüp bizler ortada kaldığında gene hiçkimsenin umrunda olmayacağız...

O kadar içten yazmışsın ki... Allah sana ve bizlere sabırlar versin. Çifte standart heryerde. Baştan zaten çifte standartta uğradık ihraç ile. Extra çifte standartlar uygulanmaya devam ediyor. Bu kurumlar bazında olduğu gibi. İller ve mahkemeler bazında da böyle. Ben mesala sendika ve tanık beyanıyla 6.3 yıl aldım. Başka bir şey yok. Yanlış anlaşılmasın bu durumda olanlar ceza alsın demiyorum. Ceza verilmesini diyorum. Bir de adli yargıyla uğraşıp olmayanı ispat etmeye çalışıyorum. Adli olarak aklanıcam da sonra idari olarak iade olucam. Ama umutluyum, çünkü hepiniz gibi ben de masumum. Rabbim hepimize sabır versin. Süreç zor fakat bitmeye mahkum. Çok da kalmadığını düşünüyorum.

672 Red 6 yıl 3 ay

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlız tilki, 2 saat önce yazdı:

An itibariyle tiwitterde etkinliğimiz başladı

Cahilliğime verin, ltf yanlış anlamayın sosyal medyayla pek aram yok ama etkinliklerede iştirak etmek istiyorum katılmaya çalışıyorum ama benim attığım twetler geçersizmi oluyo acaba beğeni retwet olmuyo.Rica etsem nasıl katılmak gerekiyor, nelere dikkat edilmeli genel hatlarıyla anlatılabilirseniz ben ve benim gibi olanlarda doğru şekilde katılım sağlayabiliriz. Eminim benim gibi burayı takip edipte etkinliğe katılmak isteyen ama twet atmayı eline yüzüne bulaştıran çoktur diye düşünüyorum ? umarım sadece ben değilim dir?

Komisyon Red 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Akakiyev, 33 dakika önce yazdı:

701 KHK, İhraç öncesi berat alan, Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi bir arkadaşım bugün iadesini gördü. Darısı tüm bekleyenlerin başına...

Kriteri varsa soylermisinuz tekrardan hayırlı olsun 

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
akademili, Bir saat önce yazdı:

Yaptıgı haksızlık hukuksuzluklarin çözümünde bile adaletsiz davranıyorlar. Burada kriter yaristirmiyorum, hicbir kriteri yasal olarak görmüyorum ama bu kadar da yeter ya. Ben ve benim gibi binlerce polis arkadaşım sözde bir şizofrenin fislemesiyle gerçekte ise il emniyet müdürlükleri  istihbarat şubedeki birkaç şerefsizin  fislemesiyle ıhraç edildik. Ama buna rağmen hiçbir kriterimiz yokken işimize dönemiyoruz. Önceden seviniyordum dönenlere, en azından ben yandım başkası yanmasın diyordum ama dünkü kararlardan sonra bu kadar iyimserliğin fazla olduğunu düşünmeye başladım. 2-3-4 kriteri dönen öğretmenin, saglik calisaninin döndüğü bir düzende hicbir kriteri olmayan polisin askerin işine  dönmemesi olayını kimse bana açıklayamaz. Nedense asker ve polis birde adalet çalışanları hariç gördüğüm kadarıyla hicbir meslek grubunun umrundada değiliz. Her kabul alan sizi asla yalnız bırakmayacağız hep yanınızdayız deyip 1 saat sonra üyeliğini siliyor. Daha hala birlik beraberlikten bahsedenler var. Khk lar hicbir zaman homojen bir grup olmadı. Olmazda. Çünkü o kadar çok farklı kesim bir aradaki ortak payda olan ıhraç işlemi bu grupları birlestirmiyorsa hicbir şey bir daha birleştiremez. 

Su hayatta encok anama, hanıma ve çocuklara üzülüyorum. Bir gram umudum kalmadı. Lakin yalandan da olsa onlara umut satmak o kadar acı ki.

Şunu çok iyi biliyorum ki bayramlarda , konserlerde, festivallerde, mitinglerde, il dışı görevlerde operasyonlarda  vs. görev yaparken milletin mutluluğu sağlamak için kendi mutlulugumuzdan ödün verirken hicbir vatandaşın umrunda değildik. Herkes dönüp bizler ortada kaldığında gene hiçkimsenin umrunda olmayacağız...

"Devlet refleksi" adı altında yüz binlerce insana  zulmediliyor. 

Sen ve senin gibi asker, polis ve adalet personeli de dönecek göreve Allah ın izniyle...

inancım bu yönde ama çalınan yıllarımız, çocuklarımızın cocukluğu vs...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tiwitteri olan arkadaşlar gündemdeyiz sizde Bi şeyler yazın

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yanlız tilki, 26 dakika önce yazdı:

Twiti atıyorum o sayfa da gözükmüyor. Khk paltformunda olmuyor nasil  yapilir

Baslik magdur khklilar degil mi

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün de incelemeye doyamadılar... 

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

tweeter adres ne

Yanlız tilki, 33 dakika önce yazdı:

tweeter adres ne

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhangundogdu, 1 saat önce yazdı:

Adalet Bakanlığı 693 Sayılı KHK ile ihraç edildim. Bildiğim bir kriterim yoktu. Tam olarak niçin ihraç edildiğimi bilmiyorum. Adli yargılama aşamasında 2012 yılında dönemin başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın odasına dinleme cihazı yerleştiren Ahmet Türer adlı bir FETÖ'cü ile irtibatlı olabileceğim yönünde istihbarat bilgisi ile karşılaştım. HTS kayıtlarına göre bu şahıs tarafından 2013 yılı Ekim ayında Turkcell Vınn Data hattıma atılmış, benim dönüş yapmadığım bir adet SMS sözkonusu imiş. Böyle bir şahsı kesinlikle tanınıyorum. Savcının beraat mütalaası ile 03.07.2019 tarihinde beraat ettim, kararım kesinleşti. Bugüne kadar kurumum yani çalıştığım adliye aranmadı. Bakanlık aranmış ise bu konuda bir bilgim yok. Komisyon incelemeye devam. 

O istihbarat bilgisini nasıl öğrendiniz? Benim soruşturma dosyamda istihbarat bilgisi yok. Nasıl ulaşabilirim?

701 KHK adalet bakanlığı. 25. idare mahkemesi(04.11.2019 açılış)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...