İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Rapunzel, Bir saat önce yazdı:

@Victim benim e devlette protokol bölümüne girince nüfus müdürlüğüne gidin gibi bir ibare çıkmıyor direkt bilgiler çıkıyor, iade olmadım henüz, takipsizlik vs. De bilgim dahilinde yok, neden acaba

Öyleyse sizin pasaport tahtidiniz veya şerh yok gözüküyor gibi

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Passaport, Bir saat önce yazdı:

Kesinlikle rahat olun bence size benzer dolu emsal var bu forum da ve hepsi iade oldu istisnasız

Işte hocam bende sizin gibi düşündüğüm için rahat olamıyorum zira arananlarin %99u döndü hemde dediginiz gibi 2 hafta da falan belli oldu sonuçları ama benim 9 ay oldu resmen 10 ay olacak o yüzden rahat olamıyorum heralde artık red veririler diye düşünüyorum hayirlisi ne gelirse Allahtan deyip başımıza koyacaz 

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
katip1234, 4 saat önce yazdı:

@elaf 16 ay haksız tutukluluk da dolayı actim siz neden actiniz

Ben de 18 gün gözaltı olmustu 9 ayda denetimli serbestlik vs. Anne sütü alan bebegim vardi saglik sorunlari da bonusu iki kere ambulans geldi...

672 khk Diyanet ihraç 21 şubat 2018 beraat incelemesi devam ediyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bende 3 yıldır ne arandım ne soruldum 672 olarak incelenme devam. İhraç gerekçesi 2. Dereceden akrabanın ihraç olmasıymış. Yani 672 khk çıkış listesi referans ve akraba bağı nedeniyle  oluştuğunu düşünüyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Passaport, 2 saat önce yazdı:

Bir gün umutlaniyorum tamam iade olacağım diyorum. Sonra bir gün öyle bir şey çıkıyor ortaya aha hapı yuttum diyorum. Sonra bir gelişme daha oluyor olumlu düşünüyorum bu kısır döngüde kaldım arkadaş 3 senedir... Yani şimdi neden Mustafa yeneroğlunun istifası istendi? İki gün yazı yazdı khklilarin arasında masum olanlar var diye hoooop istifa hadi burdan yak şimdi.

Sıkma canını kardeşim. Umutlu ol, İnan! Geri dö-ne-ce-ğiz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KABUS672, 41 dakika önce yazdı:

Bende 3 yıldır ne arandım ne soruldum 672 olarak incelenme devam. İhraç gerekçesi 2. Dereceden akrabanın ihraç olmasıymış. Yani 672 khk çıkış listesi referans ve akraba bağı nedeniyle  oluştuğunu düşünüyorum. 

Sizin kurum ne tsk mi hangi kuvvet

söpçü, 7 dakika önce yazdı:

Sıkma canını kardeşim. Umutlu ol, İnan! Geri dö-ne-ce-ğiz.

Eywallah çok sağolun terapi gibi geldi şu cümleniz masum olan kim varsa hemen dönsün!

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 2 saat önce yazdı:

Falcon Bey,

soruşturmayı ön bürodan öğrenebilirsiniz evet. Bazen söylemeyebilirler de. Gıyabına alan da çok takipsizliği. 

E-devlet protokolda ihraç olup iade olmayan kimsenin protokolda "nüfus müdürlüğüne gidiniz" ibaresinin dışında başka şey yazması beklenemez. Şimdiye kadar takipsizliklerin Nüfusa gönderilmesine rağmen idari şerhi kalkan kimse yok. Sorun şu ki tahdit hakim kararıyla kalkar, idari şerh nihai engel ve tüm ihraçlarda var.

Kaldı ki genelge yayınlansa dahi kişisel müracaatla incelendikten sonra şerh kaldırılacak uygun görülürse. İade olanlarda dahi halen şerh olanlar var kurumu Nüfusa yazı yazmadığından.

Sokrates Bey bu arada siz 15.000 idari dava için çok vermişsiniz. İdari dava piyasası 1500 TL Lakin kalkışma sonrası o tozda dumanda adli durum da olacakmış algısıyla avukatlar sağlam tarife çektiler. Ben de 5000 TL verdim 3,5 sene önce ama takipsizliği avukata gönderen ben oldum gıyabıma verildiğinden:). Hoş, arzuhalci gibi ilk kurulan sözde Komisyon, İdare mahkemesi, BİM, Danıştay, AYM, gerisin geri ohal Komisyonu derken bayağı dilekçe dağıttı..Üstelik %10 dedi toplam alınacak maaşlara da. Ben de komisyon sonrası ret işlemleri için anlaştığım iyi bir avukatla sadece vekalet ücretine (1500 tl) anlaştım ve davayı açtık.. Sizi neye razı ederlerse artık. Ben zorla vekalet etmedim diyeceklerdir:)

Teşekkürler 2016 da ilk zamanlar anlaştık avukatla. O sıralar ne yapacağımızı bilmiyorduk. İlk zamanlar sıraya girip başbakanlığa dilekçe vermiştim. Sırada polisler herkese GBT yapıyordu. Sonra o dilekçeler boşa gitti. Hatta bir bakan dilekçeler hep aynı yazılmış bu atılan kişilerin örgüte bağlı olduğunu gösterir demişti. Hani şu Sayıştay raporları meclise gelirse duman oluruz diyen bakan. O sıralar internette hazır dilekçeler vardı. Çoğu kişi onu kullanmıştı. Bu bile fetöcü olduğumuza kanıt olarak sunulmuştu millete bu Bakan tarafından. Bu arada Rabia Naz cinayetini örtbas edenlerin arasında ismi geçen kişi bu beyefendi. Neyse o sıralar YÖK e , üniversiteye her yere dilekçe yazmıştım. Sonra da bu avukat ile anlaştık. Avukatın ismi var. Güçlü biri. O nedenle çok para verdim. Artık o verdiğim para ile kalsam iyi idi ama her yeni davada masraf diye para isterse b.ku yedim ben. 

672 akademisyen. banka. BES. RET ALDIM. adli idari henüz yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Socrates hocam,

evet o psikoloji ile herkes aşağı yukarı aynı şeyi yaptı.avuç dolusu paralar kazandılar avukatlar. Avukatlar için böyle bir fırsat ele geçmez zaten bu ülkede...tuttuğum tuttuk misali...

Yeniden para isterse vermeyin. Hazır melih hocamın dilekçeleri var.İnanın yeter zaten onlar. 4 sene önceki başlangıçtaki viraja döndük döne döne...Açılan bir ton dava heba oldu.Avukatlık ücretleri heba oldu..Gözünü sevdiğim idare mahkemeleri komisyondan daha adil olur inşallah..zira kurumun olduğu ildeki mahkeme olsa 6 ay sonra işimizdeydik...Bakalım maçı ne kadar uzatacaklar? Açılalı 2 ay bile olmayan 25.İdarede 6000 küsür dava brikmiş şimdiden. Nasıl eritecekler bilmiyorum. Toplu emsal kararlardan bahsetti birileri bilmiyorum nasıl olacak böyle bir şey.. 19,20,21,22...'den verilen karar sayısı toplamı kaç bilen var mıdır? İadeleri tek tük duyduk şimdiye kadar. 20. İdareden 4 kriterli birisi iade olmuştu. Bu cömertlik  diğer İdarelere ne kadar emsal teşkil edecek göreceğiz. İdare mahkemelerinin komisyondan daha merhametli ve adil olacağı kesin.

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Mustafa Yeneroğlu iyi konuşmuş...

AKP'lilere sesleniyorum:

"Vebalin neresinden dönerseniz kardır.

Zira kabir dar, bu işin sonu har'dır."

Bakalım yarın Arınç ne diyecek?..

Forum'da olumsuz konuşanlara da iki çift lafım var:

2017 Eylül'den beri takip ediyorum forumu,

31 Mart seçim sonuçlarına kadar söylenen hiçbir duyuma inanmadım.

Ama öldük bittik, bizi sabun yapacaklar demedim.

İnsanların içindeki umudunu yarına taşıma heyecanını soldurmayın.

Ağzınıza kürekle vuracam bakın...

(Çok özür dilerim)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Passaport, 3 saat önce yazdı:

Bir gün umutlaniyorum tamam iade olacağım diyorum. Sonra bir gün öyle bir şey çıkıyor ortaya aha hapı yuttum diyorum. Sonra bir gelişme daha oluyor olumlu düşünüyorum bu kısır döngüde kaldım arkadaş 3 senedir... Yani şimdi neden Mustafa yeneroğlunun istifası istendi? İki gün yazı yazdı khklilarin arasında masum olanlar var diye hoooop istifa hadi burdan yak şimdi.

Umudunuzu yitirmeyin evet yeneroglunun istifası haksizligimizi dile getiren tek vekil olması sebebiyle üzücü bir durum. Ancak haksizligimizi geç de olsa dile getiren bir başka yazar da bugün kaleme almış. Güzel günler göreceğiz inanin, asla vazgecmeyin!

https://m.karar.com/fast-pages/google/yazarlar/elif-cakir/khk-magdurlari-geciken-adalet-magdurlari-11767?__twitter_impression=true

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...