İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Arkadaşlar komisyondan sonra idari mahkemeye başvuru harç ücreti ne kadar bilen var mı? Avukatım 600 TL istiyor masraflar için. Başta 15 bin vermiştim. Şimdiye kadar iki dava açmıştı. Birincisi komisyon kurulmadan önce idare mahkemesine başbakanlık aleyhine açmıştı davayı. İkincisini de pasaport almak için valiliğe dava açmıştı.  3 yıldır uğraşıyorum 15 bin bitti diyor. 

İyi ki adli bir davam olmadı yoksa hu avukat hiç savunma yapmayacakmış para bitti diye.

672 akademisyen. banka. BES. RET ALDIM. adli idari henüz yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 5 saat önce yazdı:

İcislerinin (Nüfus İdaresinin) yapacagı Savcılıga yazmak ve acık soruşturma var mı ona bakmak. Ancak kurumunuzun bulundugu ildeki Bassavcılıga yazar. Her ilin Bassavcılıgına yazamayacagına gore. Bunların toplandıgı bir havuz da yok zaten.Her il kendininkini gorebiliyor sorusturmaların selameti açısından. O kadar ki benim ilçede yürüyen mükerrer sorusturmayı o ilcenin bağlı bulunduğu ilin Başsavcılığı  bile göremediginden 2 sene soruşturma açık kalmıştı ilin Başsavcılığı bilgisi dışında ve kendim tefrik ettirip dosyayı aynı konudan tekrar mükerrer takipsizlik verdi İlin Başsavcısı. Hasılı, Nüfus Savcılığa yazar,sorar ve bir de GBT yapılır, açarlar idari şerhi kaldırarak.Hayırlısı olur herkes için inşallah.

Hocam kusura bakmayın tam bilgili olmadığım için soruyorum..Bu soruşturma tam olarak nedir bir açıklar mısınız..? Benim adli hiç bir işlemim olmadı görev yaptığım il savcılıklarına da zaman zaman uğrayıp ön büro ve terör savcılığından tc ile sorgu yaptırdım herhangi birşey yok cevabı aldım.Şimdi benim hakkımda soruşturma var mıdır var ise söylerler miyidi? Yada gizli soruşturma denilen şey de olabilir mi hakkımda..

Sonuç olarak pasaport alabilir miyim..:)

701 TSK-HvKK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kartalyuvası, Bir saat önce yazdı:

Af ve düzenleme bekleyenleri şöyle bir alalımda umutları var mı bir görelim. Haksızlıkları konuşana “istifa et” direktifi verilen bir parti güldürmeyin insanı.

Hayir da insanlarin damarina basarak neyi elde etmeye calisiyorsunuz bi anlam verebilsem. Yok umitcileri bi sahneye alalim bisey denicem, vay umut dolu olanlar alin size kocaman bir hahhaa... Ne oluyor yav? Okulda kavga edenlerin kavgasini kizistirmak amaciyla "ouuv ne bicim de kufur etti, ben ben olsam picaklarim" diye gaz veren ergenler gibi... Biraz agirliginizi bilin be kardesim...

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Her an her şey olabilir de olmayabilir de. Ne olursa olsun son 34 bin deyiz. Bu saatten sonra ret gelse daha beter. Kabul gelse beklediğimize değer... Artık bugün de ret yemedik diye gün saymaya başladık. 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kartalyuvası, 44 dakika önce yazdı:

Af ve düzenleme bekleyenleri şöyle bir alalımda umutları var mı bir görelim. Haksızlıkları konuşana “istifa et” direktifi verilen bir parti güldürmeyin insanı.

Saatlik söylem ve eylemlerin değiştiği bir ülkede yaşadığımızı gözden kaçırmamak gerekir diye düşünüyorum. Umut ve Ümit ile düşüncem ise her zaman vardır. Dediğim gibi kaygan zemin herşeye gebedir.

683 KHK / inceleme devam / Adli idari olmadı / Uzun ince bir yol. gittikçe sanki daha da uzayan incelikte / Sağlık Bakanlığı / Anestezi/ Sendika (40 gün) + Kimse Yok mu? (Olabilir bilmiyorum) + Diğer      31.01.2020 İADE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

M. Yeneroğlu'nun istifası hususunda, AKP M.V. olarak yapılan haksızlıkları hukuksuzları gündeme getirmesini "gaz" alma ya da "parti içinden görevlendirilmiş ortam ısıtan vekil" olarak yorumlamıştım". Adamın hakkını vermek gerek bunların hiçbirisi değilmiş! AKP gibi bir partide öz iradesiyle eleştirilerini yapmış tavır almış sayın Vekil. Bugünde istifasının istendiğini söyleyen var istifa etti diyen var ama birşey var  bir milletvekili haksızlıklar var diyor ve istifa etmek zorunda kalıyor. Algı nasıl oluşur şimdi?

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 13 dakika önce yazdı:

Hayir da insanlarin damarina basarak neyi elde etmeye calisiyorsunuz bi anlam verebilsem. Yok umitcileri bi sahneye alalim bisey denicem, vay umut dolu olanlar alin size kocaman bir hahhaa... Ne oluyor yav? Okulda kavga edenlerin kavgasini kizistirmak amaciyla "ouuv ne bicim de kufur etti, ben ben olsam picaklarim" diye gaz veren ergenler gibi... Biraz agirliginizi bilin be kardesim...

Sayın ingilizceci hocam. Canım cigerim salla  gitsin ?

Kimi zeusa söver. Kime dibinden ayrılmaz. Kimimiz fazla polyanna .kimimiz karamsarlikta notr damın kamburundan fazla karamsar. Kimi çok bilmiş. Ben demiştim. Ben soylemistimci. Herkesin bir karakteri var 

Ha şunu yazmadan edemiycem ben demiştim diyenlere. Madem herseyi biliyodunuzda niye o zaman bu cukurda beraberiz .her şeyi biliyon da kendine mi faydan yok 

Velhasili bir tuzagin içine cekildik. Hep beraber kurtulmaya gayret ediyoruz. Olmayan suçun hesabını verip. Masumiyetimizi ispatlamaya çalışıyoruz. Bırakın birbirinize laf sokmayı 

İngilizceci hocam lafım sana değil sakin alinmayasin. Senin paylaşımın üzerinden yürüdüm 

672 khk sendika komisyon inceliyor ..................

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Falcon F-16, 34 dakika önce yazdı:

Hocam kusura bakmayın tam bilgili olmadığım için soruyorum..Bu soruşturma tam olarak nedir bir açıklar mısınız..? Benim adli hiç bir işlemim olmadı görev yaptığım il savcılıklarına da zaman zaman uğrayıp ön büro ve terör savcılığından tc ile sorgu yaptırdım herhangi birşey yok cevabı aldım.Şimdi benim hakkımda soruşturma var mıdır var ise söylerler miyidi? Yada gizli soruşturma denilen şey de olabilir mi hakkımda..

Sonuç olarak pasaport alabilir miyim..:)

E devletten protokol sorgulama kısmından deneyin derim

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler arkadaşlar. Hem bilgi amaçlı için , hem de benzer durumda olanların bilgisinden faydalanmak için yazıyorum. 677 egm. ihracıyım. Kriter üst amir kanaati ve EAve O kodu ile fişleme. Nisan 2019 idare mahkemesine başvurmuştum.30.10.2019 tarihli kurum savunmasında üst amir kanaatiyle ilgili hiç bir bilgi belge ve ibare yok, hatta söz edilmemiş. Sadece veri inceleme raporunu göndermişler. Bununla ilgili cevap olarak ne yapmam lazım. Bu kadar basit olmaması lazım ihracın. Şaka gibi koskoca EGM savunmada 12 sayfa darbeden bahsetmiş. Şahsımla ilgili sadece fişleme belgesi sunmuş. Hani üst amir değerlendirme tutanağı. Böyle bir şey yok. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Falcon Bey,

soruşturmayı ön bürodan öğrenebilirsiniz evet. Bazen söylemeyebilirler de. Gıyabına alan da çok takipsizliği. 

E-devlet protokolda ihraç olup iade olmayan kimsenin protokolda "nüfus müdürlüğüne gidiniz" ibaresinin dışında başka şey yazması beklenemez. Şimdiye kadar takipsizliklerin Nüfusa gönderilmesine rağmen idari şerhi kalkan kimse yok. Sorun şu ki tahdit hakim kararıyla kalkar, idari şerh nihai engel ve tüm ihraçlarda var.

Kaldı ki genelge yayınlansa dahi kişisel müracaatla incelendikten sonra şerh kaldırılacak uygun görülürse. İade olanlarda dahi halen şerh olanlar var kurumu Nüfusa yazı yazmadığından.

Sokrates Bey bu arada siz 15.000 idari dava için çok vermişsiniz. İdari dava piyasası 1500 TL Lakin kalkışma sonrası o tozda dumanda adli durum da olacakmış algısıyla avukatlar sağlam tarife çektiler. Ben de 5000 TL verdim 3,5 sene önce ama takipsizliği avukata gönderen ben oldum gıyabıma verildiğinden:). Hoş, arzuhalci gibi ilk kurulan sözde Komisyon, İdare mahkemesi, BİM, Danıştay, AYM, gerisin geri ohal Komisyonu derken bayağı dilekçe dağıttı..Üstelik %10 dedi toplam alınacak maaşlara da. Ben de komisyon sonrası ret işlemleri için anlaştığım iyi bir avukatla sadece vekalet ücretine (1500 tl) anlaştım ve davayı açtık.. Sizi neye razı ederlerse artık. Ben zorla vekalet etmedim diyeceklerdir:)

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...