İçeriği gör

Önerilen Yorum

Arkadaşlar merhaba, şubat sonu idare mahkemesine dava açmıştım geçen hafta MEB'den 1. savunma geldi. Size de aynı matbu evrak gelmiştir diye tahmin ediyorum. Beraat almıştım ve komisyonun değerlendirmesine idare mahkemesine dava açmıştım.  Gelen 1. savunmada OHAL komisyonun KURUM KANAATİNDEN bahsetmemişler. Kurum tarafından benim aleyhimde kanaat bildirilmiş mi? veya kimler bildirmiş bunları öğrenmek için kurum savunmasına nasıl bir cevap yazmalıyım ve idare mahkemesine gitmeden uyaptan bu dilekçeyi yükleyebilir miyim.

672 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@mine4444 Eimza alırsanız uyaptan evrak gönderebilirsiniz. 

Davalı savunmasının iddia edilen irtibat iltisakı ortaya koyacak somut belge içermediğini belirterek personel özlük dosyasının, ohal Komisyonu inceleme dosyasının, davalı idarece yapılmış olan idari tahkikat evrakının, ihraca yönelik yapılan tüm işlemlerin dayanağı olan gizli veya açık tüm belgelerin, kurumun kanaatini ve bu kanaati dayanak yaptığı delillerin birer nüshasının davalı idareden celbini ve bunlara ayrıca cevap hakkınızın  saklı tutulmasını talep edin. Evraklar gelir. Sonra İkinci matbu savunma gelir. Siz gelen yazılara ayrıntılı cevap yazarsınız. Sonra mahkeme ara kararı veya karar verir. Duruşma talebi varsa gün verir.

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kızılaslan80, 02.05.2022 - 02:44 yazdı:

İdare Mahkemesi için tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim hayırlı bayramlar diliyorum

kriterler 

2012 dersane

2013 öncesi sohbet birkaç kez gizli tanık 17/25 olunca gelmedi demiş

Albatros 3

Kabul alma ihtimali varmı acaba. Allah bu çukurdan tez zamanda kurtarsın tüm masum kardeşlerimi. Amin.

OHAL komisyonu ve ilk derece mahkemeleri için; Adalet bakanlığı ve TSK da ana kriter işe giriş tarihiniz. Bu TSK da bazı kişilerde özellikle HvKK personeli dosyalarında açıkça yazıyor. Diğerlerinde pek rastlamadım. Adalet bakanlığındaki ikinci ana kriter sağlık bakanlığında olduğu gibi bakanlıkta şu an söz sahibi olanların görüşü. Geriye kalan gerekçeler kararlara bakınca maalesef sadece mazeret nedeni. Albatros 4 olup iade olanda var. Hatta 5 den dahi iade duymuştuk.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler 28 idareden bekliyoruz hala kasim 2020 idi açılış en son 2. Ara karar çıkmıştı onun cvplari geleli 45 gün oldu yapmamız gereken bişey varmı acaba 

İnceleme devam 677 hava kuvvetleri

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar

Bugün 25.idareden ret aldım

20 mayısta duruşma oldu sendika ve sendikanın denetim kurulu üyeliği başka bişey yok

Sendika ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@TSK677 Duruşmalı mıydı, çıktınız mı duruşmaya? Bu son gelen ara karar neyse ona karşı bir beyan yazıp sonuç kısmına araştırılacak başka bir husus kalmadığını, dosyanın tekemmül ettirilerek  karar verilmesini talep edebilirsiniz. Yargı sürecinin uzayarak mağduriyetin artmaması için vs..... Kalemi arayıp sorun bi, dosya üyesine esastan çıkmış ise 6 ay inceleme hakkı var.

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar dosyam 19. idarede, 2019 yılında başvurmuştum, 2020 yılında tekemmül etti. 3 yıldır karar çıkmasını bekliyorum, bu kadar uzun süre bekleyen oldu mu ? Makul sürede yargılanma hakkım ihlal ediliyor gerekçesi ile anayasa mahkemesine ve ya aihme başvurmak doğru olur mu bu aşamada ?

672 KHK- takipsizlik-komisyon red-19. idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
abuzer, 1 dakika önce yazdı:

arkadaşlar dosyam 19. idarede, 2019 yılında başvurmuştum, 2020 yılında tekemmül etti. 3 yıldır karar çıkmasını bekliyorum, bu kadar uzun süre bekleyen oldu mu ? Makul sürede yargılanma hakkım ihlal ediliyor gerekçesi ile anayasa mahkemesine ve ya aihme başvurmak doğru olur mu bu aşamada ?

Duruşma yapılması, dosyanızın tekemmül ettiği ve karar aşamasına geldiği anlamına gelir. Dava açarken duruşma talep etmiş miydiniz? Yoksa duruşma talebinde bulunmadınız mı? Veya duruşma yapıldı mı?

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 1 dakika önce yazdı:

Duruşma yapılması, dosyanızın tekemmül ettiği ve karar aşamasına geldiği anlamına gelir. Dava açarken duruşma talep etmiş miydiniz? Yoksa duruşma talebinde bulunmadınız mı? Veya duruşma yapıldı mı?

2020 başında cevaplar tamamlandı tekemmül etti, sonra uzunca bir süre bekledi, 2021 yılında bir ara karar, 2022'de bir ara karar daha çıktı, duruşma tarihi verilmedi, dosyam daha hızlı sonuçlansın diye duruşma talebinden vazgeçtim ama bir gelişme yok, 3 senedir bekliyorum.

672 KHK- takipsizlik-komisyon red-19. idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Khklıöğretmen, 20 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar

Bugün 25.idareden ret aldım

20 mayısta duruşma oldu sendika ve sendikanın denetim kurulu üyeliği başka bişey yok

Hocam benimde dün duruşma oldu 25 ye ne zaman düşüyor sisteme karar

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...