İçeriği gör

Önerilen Yorum

zim2bin5, 01.02.2023 - 20:08 yazdı:

Merhaba arkadaşlar öncelikle katılıp bilgi paylaşan herkese teşekkür ederim. bende elimden geldiğince sorulan sorulara cvp vermeye çalışacağım. internette pek çok emsal karar aradım ama ankesörle ilgili bölge idare mahkemesi yada danıştay kararı olan varmı internette bulmuş link atabilecek varmı şimdiden teşekkürler

Bende buna benzer bir arayış içerisindeydim. Herkesin durumu farklı olduğu için net olarak size uyan emsal karara bulmak zor olacaktır. Google' a "danıştay karar arama" yazın ve çıkacak ilk linkten arama yapın daha yararlı olacaktır.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bölge idarede dosyanın ilerlemesi hakkında bilgi veya tecrübesi olan varsa  yazabilirmi. Süreç uzun ancak nasıl işliyor, süre ve aşama olarak. Istinaf başvurusundan sonra dosya gönderilmiş ve dava açılış formu yuklenmis(1 aya yaklaşıyor) Bundan sonraki rutin süre ve aşamalar hakkında bilgisi olan varmi?

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Herşeyeinanabiliri, 12 dakika önce yazdı:

Bölge idarede dosyanın ilerlemesi hakkında bilgi veya tecrübesi olan varsa  yazabilirmi. Süreç uzun ancak nasıl işliyor, süre ve aşama olarak. Istinaf başvurusundan sonra dosya gönderilmiş ve dava açılış formu yuklenmis(1 aya yaklaşıyor) Bundan sonraki rutin süre ve aşamalar hakkında bilgisi olan varmi?

Arkana yaslan bir yıl sonra kontrol etmeye başla aylık olarak. o süreden önce yaprak kıpırdamıyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
The Oracle, 14.02.2023 - 08:58 yazdı:

Bende buna benzer bir arayış içerisindeydim. Herkesin durumu farklı olduğu için net olarak size uyan emsal karara bulmak zor olacaktır. Google' a "danıştay karar arama" yazın ve çıkacak ilk linkten arama yapın daha yararlı olacaktır.

Sayın @The Oracle 

Ankesör konusunda nasıl bir karar arıyorsunuz. Ankesör gerekçesinin hukuksuz olduğu yönünde aramayınız. AYM nin son bir ay içinde bu hukuksal dayanak olarak kullanılabileceğine dair kararları var.

Önemli olan ankesör mevzusunda sizlerle alakalı itham ve iddiaların neler olduğu ve bunların ankesör kriterleri içinde olup olmaması.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 2 saat önce yazdı:

Sayın @The Oracle 

Ankesör konusunda nasıl bir karar arıyorsunuz. Ankesör gerekçesinin hukuksuz olduğu yönünde aramayınız. AYM nin son bir ay içinde bu hukuksal dayanak olarak kullanılabileceğine dair kararları var.

Önemli olan ankesör mevzusunda sizlerle alakalı itham ve iddiaların neler olduğu ve bunların ankesör kriterleri içinde olup olmaması.

Ankesörün geçersiz olduğuna dair bir şey aramıyorum. Zaten bu aşamayı geçeli çok oldu. Sivas ve Ankara’ dan gelen 2 adet (ATAÇ) rapor var. Sivas’ tan gelen raporda 1 adet şifreli kaydetme yöntemine “benziyor” diye bir tespit var ama periyodik arama yok. Ankara’dan gelen raporda ne periyodik ne de şifreli kaydetme yöntemi var. Daha doğrusu bu çizelgeler boş. Mahkeme kararında gerekçe olarak “Ankara Emniyet Müdürlüğünden gelen raporda…” şeklinde başlayan cümleyle sadece bu raporu esas almış ve Sivas’ ı bir anlamda devre dışı bırakmış.

Ankara’ dan gelen raporda 3 adet ardışık arama diye çizelge var ancak bu çizelgeler ardışık arama kriterlerine uymuyor. Örneğin hiç asker şahıs yok. Çizelgelerin tarihleri de farklı. 1 ve 2. Çizelgeler arasında 2.5 ay; 2 ve 3. Çizelgeler arasında 2.5 yıl var. Ancak mahkeme kararında yine de bu çizelgeleri ardışık arama diye esas almış (herhâlde emniyet böyle başlık atınca) birde “hangi akla hizmet” periyodik arama ve şifreli kaydetme yöntemi var diye yazmış.

Karar 01 Şubat’ ta tebliğ edildi. Kararda yaklaşık 1.5 sayfa Yargıtay 16. Ceza Dairesinin kararına atıfla ardışık arama tanımı yapılmış. Bende bu tanımın bana uymadığını gerekçeleriyle yazdım. Danıştay’ ın karar sorgulama ekranından bu tip benzer davalar ile ilgili olarak bunların ardışık arama olarak değerlendirilemeyeceği hususundaki kısımları alıntıladım. İltisak ve irtibat iddiasını destekleyecek başka hiçbir husus olmadığını da ekleyerek yaklaşık 7-8 sayfa yazdım. Arkasından forumda bulunan istinaf itiraz dilekçesini (diğer hak ihlallerini belirtmek için) uyumlu hale getirdim ve ekledim.

Cuma veya pazartesi süreyi geçirmeden teslim etmeyi düşünüyorum. Zaman çok az ama yine de yardımlarınız veya tavsiyeleriniz olursa sevinirim.

Güncelleme • • The Oracle

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

26.idaredeki dosyam çok hızlı ilerliyordu eylülde başladı ekimde kurumdan savunma ıstedi kasımda kurumun cevabına cevap yazdım mahkeme bunu kuruma tebliğ gönderdi ama teslim almış görünmüyor demekki 6 sene komisyonda beklememin sebebi kurumun cevap bile yazmamalarıymış niçin hukuki olarak 30 gün içinde cevap yazmıyolar dokunulmazlıklarımı var mahkemeden dahamı üstünler mahkemeye yazı yazssam olurmu acaba sizlrdede böyle durum oldumu 

679 KHK incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karaslan38, 23.02.2023 - 12:20 yazdı:

26.idaredeki dosyam çok hızlı ilerliyordu eylülde başladı ekimde kurumdan savunma ıstedi kasımda kurumun cevabına cevap yazdım mahkeme bunu kuruma tebliğ gönderdi ama teslim almış görünmüyor demekki 6 sene komisyonda beklememin sebebi kurumun cevap bile yazmamalarıymış niçin hukuki olarak 30 gün içinde cevap yazmıyolar dokunulmazlıklarımı var mahkemeden dahamı üstünler mahkemeye yazı yazssam olurmu acaba sizlrdede böyle durum oldumu 

Sayın @Karaslan38,

UYAP tan baktığınızda cevap yazınızla ilgili olarak kapalı tebligat görmeniz gerek. Kapalı tebligata tıkladığınızda bir zarf kapak bilgileri göreceksiniz. Sağ üsttekine bakarsanız davalı idare adresi görülecektir. Adresin altında UETS yazısı ve yanında bir numara olacak.

Zarf üzerindeki tarihe bakınız üzerine 5 gün sayınız. En geç 5 gün sonrasında UETS gereği söz konusu tebligat davalı idareye yapılmış sayılır. İdarenin bu tarihten sonra 30 gün hakkı cevap hakkı var.

UYAP ta davalı idareye tebliğ yapıldığına dair belge yüklenmesi zaman alabiliyor. Önemli değil.

Avukatlara ve resmi kurumlara yapılması gereken tebligatlarda, tebligat kanununda UETS hukuken yeterlidir. 

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 22.02.2023 - 09:54 yazdı:

süreler hızlandı sanırım. 1 aralık istinaf başvurum yapıldı. mart başı ret kararı geldi. 3 ayda bitti. Antalya bölge

701 khk sahil güvenlik- incelenmeye devam- kriter eş durumu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Marmarakazim, Bir saat önce yazdı:

süreler hızlandı sanırım. 1 aralık istinaf başvurum yapıldı. mart başı ret kararı geldi. 3 ayda bitti. Antalya bölge

Şaşırdım doğrusu hemde uzuldum. Esastan karar mi yoksa yd talebi gibi birşey mi? Idare  ret mi vermişti? Kabul verip kurum itiraz ettiyse sasirmam ama yazdıklarınıza göre ret kararına itirazınız ret edilmiş anladım. Hemde 3 ayda

689-KKK-2019 ekim KYOK-komisyon ret- kurum kanaati-  idare mahkemesi süreci başladı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 11 dakika önce yazdı:

Şaşırdım doğrusu hemde uzuldum. Esastan karar mi yoksa yd talebi gibi birşey mi? Idare  ret mi vermişti? Kabul verip kurum itiraz ettiyse sasirmam ama yazdıklarınıza göre ret kararına itirazınız ret edilmiş anladım. Hemde 3 ayda

özür dilerim. başlıkları karıştırmışım. yazdığım ceza davasıydı. idare davası sürecim de istinafta 9 ayı geçti. orada pek hareket yok gibi. kusura bakmayın lütfen 

701 khk sahil güvenlik- incelenmeye devam- kriter eş durumu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...