İçeriği gör

Önerilen Yorum

merhaba, dava açma süreçlerini tam bilmiyorum. geçici 35. maddeye göre ihraç edildim. bilgi almaya ihtiyacım var. yardımcı olabilirseniz sevinirim. 

1. idare mahkemesine dava açtım. red edildi.

2. bölge idare mahkemesine itiraz ettim. red geldi.

şimdi;

1. nereye başvurmam gerekiyor ve dava açmak için sürem nedir?

2. sürenin başlaması tebliğ tarihinden itibaren midir?

teşekkürler.

375 KHK-İhraç-HAGB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

11.29.219 dan beri 19.idare mahkemesinde dosyam dilekceme karsilik adlet bknligi nin yaptigi savunmaya 2.cevap dilekcesini yazmadim 30 gun suresi var ama yazmadim simdiye kadarda herhangibir gelisme olmadi 2019/5728 dosya numaram  bu dosya ne zamana kadar karar verilir takribi bilen var mi

679 KHK_ADALET BAK.ANKARA B.A.M  21.CEZA DAİRESİ KRİTER -SGK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KARAYEL, 09.09.2021 - 12:47 yazdı:

11.29.219 dan beri 19.idare mahkemesinde dosyam dilekceme karsilik adlet bknligi nin yaptigi savunmaya 2.cevap dilekcesini yazmadim 30 gun suresi var ama yazmadim simdiye kadarda herhangibir gelisme olmadi 2019/5728 dosya numaram  bu dosya ne zamana kadar karar verilir takribi bilen var mi

Yaklaşık 18-24 ayda kararı size ulaştırıyorlar. Ben 20. ayda kararı alabildim. Sizin de bu aralar kararın çıkması yakındır.

Not: Benimki 21. idare mahkemesi idi.

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

36 aydır karar bekliyorum var mı bu kadar bekleyen...

Başkasına hat verme ve arkadaşımın benim kredi kartımdan cihan medya pos cihazı ile para çekmesi 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

20.01.2020 adlet bakanligi dilekceme savunmasini yazdi o zamandan bu zamana kadar bekliyorum idare mahkemelerini ariyom telefona bakan bile yok 18 ayi gecti bekliorum , 679 İKM red tazminat actim 35 bin aldim. Simdi 19 idarenin keyfini bekliorum

679 KHK_ADALET BAK.ANKARA B.A.M  21.CEZA DAİRESİ KRİTER -SGK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
F.Y., 10.09.2021 - 15:56 yazdı:

36 aydır karar bekliyorum var mı bu kadar bekleyen...

2 yıldır da ben bekliyorum adamlar çok yavaş ölme eşeğim ölme yaz gelecek.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Canlar serinkanlı olunuz sakin sukünetli olunuz zira hükümsüz makamlardan hüküm beklemek "Hiçbir şey olmadıysa bile birşeyler olmuştur" cinnetinin sadece ilk adımıdır. Hakkınıza girenlerden adalet bekleyemezsiniz demiş ulular, ulu sözü dinleyip en azından aklımızdan olmayalım demi? Canlara çook selammmm?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Merhaba Masum_155.

Masum_155, 17.04.2021 - 20:55 yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle herkesin Ramazan-ı Şerif'ini kutlarım. Rabbim inşaallah tuttuğumuz ve tutacağımız oruçlarımızı kabul etsin.

İdare mahkemesinden ret geldi. Garson kodlaması (EA) irtibat ve iltisak için yeterli görülmüş. Adli soruşturma beraat olmuştu ve göndermiştim. kararda buna da değinmişler, ama adli soruşturmanın haricinde idari yönden de kendilerinin yetkili olduğu ve fişlemenin irtibat ve iltisak için yeterli olduğu kanaatine varmışlar.

Bölge idare mahkemesine müracaat edeceğim. dilekçe örneği arıyorum. foruma baktım ama varsa da göremedim. örnek olarak bölge idare mahkemesine (istinaf) müracaat dilekçesi arıyorum. sizlerden yardım talep ediyorum. Teşekkürler.

Merhaba. Aynı konudan bana da 22.İdare Mahkemesinden ret kararı geldi. Örnek dilekçe var mı acaba bulabildiniz mi? Teşekkür ederim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba herkese, Ankara 26.İdare Mahkemesinden MSB'nin savunma cevabı geldi. 6 sayfalık standart / şablon bir metin. Dilekçenin sonu şöyle : "Nitekim emsal bir dosyada yapılan yargılama sonucu Ankara 22. İdare Mahkemesinin 15.04.2019 tarih, 2018/2843 E. 2019/599 K. sayılı kararı ile idarece tesis edilen işlem hukuka uygun bulunduğundan davanın reddine karar verilmiştir" Bu mahkeme kararı elinde olan ya da forumda gören varsa bana ulaşırsa sevinirim (sıfır,beşyüzbeş.ikiyüzotuzdört,seksenbeş altmışaltı) benim numaram.

672 KHK _RED_KRİTER YOK_26. İDARE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar herkese, 22.09.2021 tarihinde beraat kararım  e maddesinden kesinleşti. Beraat kararım da irtibat ve iltisak şeklinde hiçbir şekilde değerlendirme de bunulmadı ve buna ek olarak '' Sanığın örgüt kapsamında memur olduğuna dair her türlü şüpheden uzak kesin delil elde edilemediği '' şeklinde değerlendirme bulunmaktadır. Gerekçeli kararı Ankara idare mahkemesine gönderdim sizce bu değerlendirmelerin idari dava açısıdan bi etkisi olur mu? 

701 KHK - İnceleme devam ediyor - Soruşturma devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...