İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Arkadaşlar kk k.ligi sivil memur oğlu program kullanmış kişinin kendi hattından geçen ay iade olmuş askeri personele duyrulur kendinin herhangi bir kriteri yok

Arkadaşlar yanlış yazmışım özür dilerim jandarmaymis hastanede tesadüfen tanıştık da 

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nazenin, 40 dakika önce yazdı:

Günaydın arkadaşlar tek kriter sendika olupta kurumu aranmayan var mı.  ben müdür yardımcımin fetö yle ilgili hiç bir şeyin e şahit olmadık sendikadan kurtulmak isdetigine şahit olduk şeklinde bana şahitlik ettiği belge sunmuştum komisyona bu belge kurum görüşü yerine geçer mi. acaba daha aranır mi. 

Ben de varim hocam 32 ay 

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mehmet Korkmaz, 12 dakika önce yazdı:

Ben de varim hocam 32 ay 

Donemin idarecileriyle kanka gibiydik ihracimdan sonra ne aradilar ne de sordular onun icin onlarin kanaatini pek de merak etmiyorum ne derseler canlari sagolsun

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mehmet Korkmaz, 8 dakika önce yazdı:

Donemin idarecileriyle kanka gibiydik ihracimdan sonra ne aradilar ne de sordular onun icin onlarin kanaatini pek de merak etmiyorum ne derseler canlari sagolsun

hocam hani hiç bir yerden ses gelmeyince insan evham yapmaya başlıyor sonlara kaldık onun stresi zaten apayrı.  hala kurum da aranmayinca iyice geriliyor insan. olsun hocam arayıp sormamalari hakkınızda kötü yorum yapacakları anlamına gelmez. Yorum işi biraz vicdan meselesi. 

mehmet safi ceter, 47 dakika önce yazdı:

BENCE KURUM GÖRÜŞÜ YERİNE GEÇER.GEÇMELİ.

İnşallah bence de geçmeli hani elimden geleni yaptım bu kadar beklememe anlam veremiyorum bildiğim öyle kriterim de yok sendikadan başka.  ona da baskıyla üye olmuştuk. baskıyla üye olduğumuz bile kanıtlı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar anlaşılan Ohal Komisyonu 2020 mali yılı için bizleri bekletiyor gibi , benim tahminim en az 10 bin kişi daha işine dönecek toplam sayı 20 binlere yaklaşacak(tahmin), yeni bütçeden ödemek için bekletiyorlar başka açıklama bulamıyorum. Aralık ayı iadelerin çok yoğun olamasını bekliyorum.3 yıldır bekledik şunun şurasında 1 ay daha bekleriz , inşaallah bol bol iadeler görürüz.Kısacası ne yaparlarsa yapsınlar kara göründü⛵:)) Allah yardımcımız olsun.

672 kah meb , adli işlem beraat 18 ay sendika 2015 istifa edilmiş dernek var

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nazenin, 12 dakika önce yazdı:

hocam hani hiç bir yerden ses gelmeyince insan evham yapmaya başlıyor sonlara kaldık onun stresi zaten apayrı.  hala kurum da aranmayinca iyice geriliyor insan. olsun hocam arayıp sormamalari hakkınızda kötü yorum yapacakları anlamına gelmez. Yorum işi biraz vicdan meselesi. 

İnşallah bence de geçmeli hani elimden geleni yaptım bu kadar beklememe anlam veremiyorum bildiğim öyle kriterim de yok sendikadan başka.  ona da baskıyla üye olmuştuk. baskıyla üye olduğumuz bile kanıtlı

Sayin hocalarim benim sendikanin yaninda 1 sms de olabilir tam hatirliya miyorum sizin tek sendikaysa iciniz rahat olsun 

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@nazenin sağlıkta kurum görüşü alınmadan iade var kriter sendika, bizimde kurum görüşümüz alınmamış hala, ama ihraç edilirkenki yöneticiler görüşleri bildirmişler o zaman, hatta açığa alındığında eşime merak etme oğlum sen hemen döneceksin dediler, ihraç olduğunda bizim kadar şaşkındı hepsi

672 KHK sendika-inceleme devam ediyor - soruşturma-dava yok - eşim için buradayım-sağlık bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mehmet Korkmaz 

Mehmet Korkmaz, 13 dakika önce yazdı:

Sayin hocalarim benim sendikanin yaninda 1 sms de olabilir tam hatirliya miyorum sizin tek sendikaysa iciniz rahat olsun 

Benim sendika yanında SMS de vardı ama kaç tane hatırlamıyorum yaklaşık iki ay olacak kurumun aranali çok da önemsememek lazım demek ki SMS i diye düşünüyorum

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Mehmet Korkmaz, 17 dakika önce yazdı:

tek sendika hocam yani düşünüyorum düşünüyorum yok hani. 

nazenin, 7 dakika önce yazdı:

tek sendika hocam yani düşünüyorum düşünüyorum yok hani. 

işte bir kere  evime yakın bir özel hastanenin  acilinden rapor almıştım bu hastane fetönünmüş bunu kriter sayarlar mi bilmiyorum bir de bu var. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

bütün kötülüklerin anası krakerler?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...