İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Acaba aym’nin gorustugu irtibat iltisak karari ne oldu ne zaman aciklanir? 

689 KHK-İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nazenin, 19 dakika önce yazdı:

tek sendika hocam yani düşünüyorum düşünüyorum yok hani. 

işte bir kere  evime yakın bir özel hastanenin  acilinden rapor almıştım bu hastane fetönünmüş bunu kriter sayarlar mi bilmiyorum bir de bu var. 

Sendikaya üye olduğum dönemdeki Müdürümüz. Mahkemeye gelip şahitlik yapmıştı. Benim fetö ya sempatimin olmadığını. O taraklarda bezimin olmayacagimi ifade etti.üyelik donemine canlı şahitlik ettiğini söyledi. Beni üye edenin sendikaya o dönem üye toplamak diğer ogretmenlerinde kapısını tikladigini üye toplamaya çalıştığını beyan etti. Benim iyi niyetli olduğumu. Karşı tarafın milleti islami görüşlü sendikadır vaadiyle akıl çeldigini söyledi. Bundan daha iyi kurum görüşü olamaz. Ama hala bekliyoruz 

672 khk sendika komisyon inceliyor ..................

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
çiğdem erdur, 29 dakika önce yazdı:

@nazenin sağlıkta kurum görüşü alınmadan iade var kriter sendika, bizimde kurum görüşümüz alınmamış hala, ama ihraç edilirkenki yöneticiler görüşleri bildirmişler o zaman, hatta açığa alındığında eşime merak etme oğlum sen hemen döneceksin dediler, ihraç olduğunda bizim kadar şaşkındı hepsi

Dostlar şu kurum aranma konusuna bir açıklık getirelim.

Güncel Kurum görüşü alınmadan iade de ret de olmaz. Bazı kurumlar açıktan, bazı kurumlar gizli yazı ile bazı kurumlar da mutat 2-3 aylık değerlendirmelerle kurum görüşü/amir-müdür kanaati gönderirler.

MEB gibi kurumlarda bu iş açıktan ve ihraç olanların tanıdık amirleri vasıtasıyla yapıldığı için bunu öğrenebiliyoruz. EGM gibi kurumlarda ise sonucu, komisyon kararının Kurum Kanaati bölümünde görmekteyiz.

Özellikle MEB'de ve Sağlık'ta kurum aranması ve olumlu olması zaten iadenin önemli bir işareti. Fakat unutmayın. Size bunu haber verecek samimi bir iş arkadaşınız yok ise bilgi edinemeyebilirsiniz. Ayrıca, olumsuz görüş bildirildiğinde de bunu ilgiliye haber verecek olacağını sanmıyorum.

Sonuç itibariyle komisyon kararlarında son güncel kanaati kurumdan sormaktadır. Bazı kurumlarda bu işlemden haberdar oluyorsunuz bazılarında değil...

Bilginize...

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Hepyek, 10 dakika önce yazdı:

Sendikaya üye olduğum dönemdeki Müdürümüz. Mahkemeye gelip şahitlik yapmıştı. Benim fetö ya sempatimin olmadığını. O taraklarda bezimin olmayacagimi ifade etti.üyelik donemine canlı şahitlik ettiğini söyledi. Beni üye edenin sendikaya o dönem üye toplamak diğer ogretmenlerinde kapısını tikladigini üye toplamaya çalıştığını beyan etti. Benim iyi niyetli olduğumu. Karşı tarafın milleti islami görüşlü sendikadır vaadiyle akıl çeldigini söyledi. Bundan daha iyi kurum görüşü olamaz. Ama hala bekliyoruz 

haklısınız hocam demek ki bilerek bekletiyorlar onlar da biliyor hangi dosyanın iade olacağını. İnşallah fazla bekletmezler migren hastasıyım son zamanlarda ağrı kesicilerle yaşar oldum

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 12 dakika önce yazdı:

Dostlar şu kurum aranma konusuna bir açıklık getirelim.

Güncel Kurum görüşü alınmadan iade de ret de olmaz. Bazı kurumlar açıktan, bazı kurumlar gizli yazı ile bazı kurumlar da mutat 2-3 aylık değerlendirmelerle kurum görüşü/amir-müdür kanaati gönderirler.

MEB gibi kurumlarda bu iş açıktan ve ihraç olanların tanıdık amirleri vasıtasıyla yapıldığı için bunu öğrenebiliyoruz. EGM gibi kurumlarda ise sonucu, komisyon kararının Kurum Kanaati bölümünde görmekteyiz.

Özellikle MEB'de ve Sağlık'ta kurum aranması ve olumlu olması zaten iadenin önemli bir işareti. Fakat unutmayın. Size bunu haber verecek samimi bir iş arkadaşınız yok ise bilgi edinemeyebilirsiniz. Ayrıca, olumsuz görüş bildirildiğinde de bunu ilgiliye haber verecek olacağını sanmıyorum.

Sonuç itibariyle komisyon kararlarında son güncel kanaati kurumdan sormaktadır. Bazı kurumlarda bu işlemden haberdar oluyorsunuz bazılarında değil...

Bilginize...

peki sizce daha aranır mi kurumlar çünkü sonlara gelindi artık yoksa aranma işleri bitmiş midir. hani aşağı yukarı artık kalan dosyalar bellidir. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MSA söyle birşey var en son eşimin kurumuna gittiğimde yöneticiler ile görüştüm hatta evrak kayıttan bile baktırdılarki tamam bizimki daha alınmamış olabilir ama iade olan arkadaşında alınmamış yaklaşık 6 ay önce iade oldu o komisyona bizden önce başvurmuştu

@çiğdem erdur @MSA ben sorarkende kurum görüşü ne verdiniz diye sormadım, sadece alındım dedim onlarda hayır bizden ihraç tan sonra istenen hiç bir şey yok dediler, sonra iade olan arkadaşı söylediler onunda istemedi dediler

672 KHK sendika-inceleme devam ediyor - soruşturma-dava yok - eşim için buradayım-sağlık bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nazenin, 40 dakika önce yazdı:

tek sendika hocam yani düşünüyorum düşünüyorum yok hani. 

işte bir kere  evime yakın bir özel hastanenin  acilinden rapor almıştım bu hastane fetönünmüş bunu kriter sayarlar mi bilmiyorum bir de bu var. 

Yok hocam daha neler 

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@çiğdem erdur @MSA uzun uzun yazdım ama iade olan arkadaşında evrak kayıtta adına özellikle bakıldı ondan istendiği diye hayır istenmemiş

672 KHK sendika-inceleme devam ediyor - soruşturma-dava yok - eşim için buradayım-sağlık bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nazenin, 23 dakika önce yazdı:

peki sizce daha aranır mi kurumlar çünkü sonlara gelindi artık yoksa aranma işleri bitmiş midir. hani aşağı yukarı artık kalan dosyalar bellidir. 

Aramalar karar çıkma aşamasında da yapılabiliyor. Çok önceden de. Birden çok defa da. İade olanların bilgilendirmelerini baz alırsak; kararı belli olmadan 15 gün ila 4 - 5 ay önce aranan hatta tekrar tekrar aranıp kurum görüşü alınan mevcut. 

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 46 dakika önce yazdı:

@Mehmet Korkmaz 

Benim sendika yanında SMS de vardı ama kaç tane hatırlamıyorum yaklaşık iki ay olacak kurumun aranali çok da önemsememek lazım demek ki SMS i diye düşünüyorum

Insallah komisyon da onemsemez smsleri. sagi solu pek belli  olmuyor komisyonun

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...