İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Konuk

2 senedir kanunlaşan KHK'lar Aym'de bekliyor.

Planlı soykırım'a ortak AYM...

Hakim ve savcıların kahir ekseriyetinin yatacak yeri yok...

Bir ülke ancak bu kadar vicdandan, değer ve ilkelerden mahrum üst düzey eleman yetiştirebilir...

Bir de müslüman olunca tadından yenmez!

Geldiler yine!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, 26 dakika önce yazdı:

Komisyondan önce idare mahkemesi ve aym bizde basvurmustuk geri alabiliyor muyuz başvuru ucretlerini

Net olarak bir bilgim yok ama alabileceğiniz düşünüyorum, idari yargıda çalıştım uzunca bir süre. 

( 692 KHK - İnceleme devam ediyor - 2011 Yılında ev arkadaşlığı yaptığım kişi nedeniyle ihraç edildim. başka hiçbir kriter yok)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@kolalıgömlek 19-20-21-22-24-25 de dosya karar sıralaması neye göredir sizce? Aynı mahkemeden 6 ayda kararı çıkan da var 1.5 senedir bekleyen de.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba herkese

Komisyondan önce idare mahkemesine açtığımız dava uyap portalda dosya durumu açık görünüyor normal mi bu arkadaşlar ? 

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@orhan123 yatırdığımız paradan giderden geriye kalanı almadiginiz sürece açık duruyomus.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eukelade, 19 dakika önce yazdı:

@kolalıgömlek 19-20-21-22-24-25 de dosya karar sıralaması neye göredir sizce? Aynı mahkemeden 6 ayda kararı çıkan da var 1.5 senedir bekleyen de.

şimdi hocam idare mahkemelerinde 1 mahkeme başkanı,3 üye olur, 4-5-6 üyede olabilir orasına takılmayın. Mahkeme başkanı dosyaları hakimlere eşit sayıda havale eder, bu üyelerden çalışkan olan dosyayı 6 ayda heyete götürüp karar aşamasına getirir, çalışkan olmayanı yılda bir dönem çalışır en eskiden başlar ayıklamaya, içinden çıkamadığı dosyayı atar bir kenara, yani bu gecikmelerin tamamına yakını hakimin çalışkanlığına bağlı.

( 692 KHK - İnceleme devam ediyor - 2011 Yılında ev arkadaşlığı yaptığım kişi nedeniyle ihraç edildim. başka hiçbir kriter yok)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kasirga61, 26.11.2019 - 12:34 yazdı:

Merhaba herhangi bir bakanlikta mufettis olarak calisirken ihrac olanlardan pasport icin basvuran oldu mu acaba?Ben istanbulda calisiordum ihrac olana kadar ama pasaport icin basvurdugumda Ankaradan da pasaport tahditi oldugunu soylediler.Su ana kadar adli veya idari bir durum olmadi.Benzer durumu yasayan veya bilgisi olan var mi acaba?

Sevgili Kasırga,  ben 2 ay önce istanbul nüfustan Ankara nüfusa dilekçemi verdim. Cevap gelmediyse olumsuz olmuştur dediler. Bugün Ankara nüfus ile görüştüm yarın direk oraya gidicem. İncelemenizi yaparlar yargı reformu çerçevesinde dediler. Hakkımda bir soruşturma yok, komisyon kritersiz ret bakalım ne olacak. Hafta başında tecrübemi paylaşırım.

692 KHK-RET-KRİTER YOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi akşamlar,

OHAL döneminde soruşturma yada kovuşturma aşamasında mal varlığına (ev, araba, dükkan vb.), banka hesabına şerh yada tedbir konulan ve soruşturma yada yargılaması devam etsin veya bitsin, bu durum devam eden varsa AYM nin bu yönde manevi tazminatla sonuçlanan iki yeni "ihlal" kararı var. https://forum.khkhaber.com/topic/15313-ohal-döneminde-soruşturma-yada-kovuşturma-aşamasında-mal-varlığına-el-koyma/?tab=comments#comment-44720 sayfasında paylaştım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hala bir hareketlenme yok..Cumaya kaldı gibi kararlar..

672.MEB..sendika..inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 40 dakika önce yazdı:

Hocam zaten bu işe yargıyı "kontrol" altına alarak başladılar. Hepsi yukarının hoşuna gitmeyecek bir karar verirse, ihraç edilme veya sürgün yeme vehmi içerisinde. Bir de aralarında kariyer için ruhunu satanlar var ki onlara hepten denecek söz bulamıyorum. Yatacak yerleri yok gerçekten de.

Misal, kendi iddianamemi okuyorum. Savcı Fetö'nün tarihçesinden girmiş Tübitak'taki yapılanmalarından çıkmış. İyi de nar tanem, bahsettiğin olayların benimle ne alakası var? Onlar olurken ben üniversitede okuyordum. Cesaretin varsa, gerçekten milletin hakkını aramak istiyorsan, bunları o zaman eli armut toplayanlara sorsana yiğidim!

Son bir sayfada da ankesör aramasından falan bahsediyor. Savcı Bey'e göre güya birkaç kez aranmak yoluyla (ki açılmamışlar, arayanın kim olduğu belli değil, içerikleri belli değil, amacı belli değil) "hain" olmuşum. Örgütün amaçlarını benimsemişim, hiyerarşisine katılmışım. Eylemlerimde süreklilik, çeşitlilik, yoğunluk varmış. Bütün bunları da örgüt elemanlarının ve mahrem imamların ankesör "itiraf"larından öğreniyorlarmış. Allah'tan korkar insan be! Allah'tan... 

Bir de utanmadan benim iddianameme Tübitak'ta çalışanlar normalde Odtü, Boğaziçi, İtü gibi üniversitelerden mezun olurlarken Fetö'nün kurumu ele geçirmesiyle diğer üniversitelerden alım oldu yazılmış. La ben Boğaziçi'liyim zaten! Onu napıcaz? Diplomam da var kapı gibi ister misin, gösteriyim mi? Kimin hakkını yedim ben çıkın gösterin, gösterebiliyorsanız! Hayatımda tek bir lokma haram yemişliğim varsa, ben en ağır cezaya hazırım. Sen de hazır mısın?

Kusura bakmayın, zaten dolmuştum. Elbet bugünler de geçecek, ama ne tarih ne de milli hafız bugünleri asla unutmayacak. Bugün bu olanlara alkış tutanlar, gün gelecek yapmadık, desteklemedik, biz öyle demedik, haberimiz yoktu diyecekler. Tıpkı bugün %92iyle geçen 82 anayasasında evet oyu verdim diyen hiç kimse olmadığı gibi.

Aynı durumlar benim iddianamede mevcut 40 sayfada 2 satır. 0 sn ile sürekli yoğun ve çeşitli faaliyetlerde bulunduğum değerlendirilmiş.! 

Dolunayda kurt adama ? falan mı dönüşüyorum acaba???

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...