İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Saphyr, Bir saat önce yazdı:

25.10.2019 tarihinde komisyon açıklaması: 

• Red: 83.900   Kabul: 8.100    Kalan dosya: 34.200

06.11.2019 tarihinde alınan bilgi:   (Okan Müderrisoğlu-Sabah gazetesi yazarı)

•  Red: 84.780   Kabul: 8.320     Kalan dosya: 33.100 

08.11.2019 tarihinde alınan bilgi:   Melik Yiğitel (Kanal 24 yazarı)

• Red: 84.800   Kabul: 8.400     Kalan dosya: 33.000

18.11.2019 tarihinde alınan bilgi: Fevzi Çakır (Habertürk)                     

• Red: 85.500   Kabul: 8.600     Kalan Dosya: 32.100

21.11.2019 tarihinde alınan bilgi:  (Akşam gazetesinin 28/11 tarihli haberi)              

• Red: 86.030      Kabul: 8670     Kalan dosya: 31.500

Komisyonun son yaptığı açıklamadan (25.10.2019 tarihinde) bugünkü açıklamaya kadar verilen kararlarda iade oranı %21 olmuş. 

MEB-ÖĞRETMEN-KHK:672-27 AYLIK İSTİFA EDİLMEMİŞ  SENDİKA (MAYIS 2014-TEMMUZ 2016)-TAMAMI İKİNCİ KURULUŞ DÖNEMİNE AİT-SENDİKA ÜYELİĞİM SÜRESİNDE ÜCRETSİZ İZİN KULLANMADIM-TAKİPSİZLİK-KURUM HENÜZ ARANMADI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan123, 1 saat önce yazdı:

Merhaba herkese

Komisyondan önce idare mahkemesine açtığımız dava uyap portalda dosya durumu açık görünüyor normal mi bu arkadaşlar ? 

Aynı durumdaydım .2017 Martta açılan davam sonuçlandığı halde Uyap ta açık görünüyordu.Pazartesi günü mahkeme masraflarını ödedim vergi dairesine.O gün öğleden sonra baktığımda kapalı göründü.Bir ilgisi var mıdır bilemiyorum.

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Okan çok var hocam bu şekilde. Erhan A. 2014 sonrasında bugün gazetesinde yazmış şimdi rektör.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

1 ayda 2700 dosya bakmışlar ???

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Saphyr en az 40.000 beraat var deniliyor ama reddolanlar ceza almismis. sanki onlar için çok onemliymis gibi bunu yazmislar. Bir de benim gibi red alıp soruşturması olmayanlar var. Güzel algi yapıyorlar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İncelememiz devam ediyor.

Ben 692 KHK  TSK

Eşim 689 KHK. TSK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol, 8 dakika önce yazdı:

İncelememiz devam ediyor.

Ben 692 KHK  TSK

Eşim 689 KHK. TSK

Ahu bir iade haberi alsak hem de yarın nerdeeeeeeee

Ohal komisyonu gelmiş geçmiş en başarılı kurum. Gerçekten mükemmel calisiyor. Her gün kendisine övgüler diziyorum. Mahkemeden ceza alan kişi hakkında karar verip de takipsizlik alanları bekletmesi yok mu beni benden alıyor. Hepsine madalya takasim geliyor.

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@suvarsuvar bugünkü açıklama 21.11 tarihli bilgi. Yani 24 günde 2700 dosya hakkında 2.130 ret kararı 570 kabul kararı verilmiş. Sanırım aylık ortalama 3.500 karar vermeyi hedefliyor sevgili komisyon!.

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 9 dakika önce yazdı:

@suvarsuvar bugünkü açıklama 21.11 tarihli bilgi. Yani 24 günde 2700 dosya hakkında 2.130 ret kararı 570 kabul kararı verilmiş. Sanırım aylık ortalama 3.500 karar vermeyi hedefliyor sevgili komisyon!.

Ya dese ki ben bu ay çok sıkıldım karar aciklamiyorum. Kime derdimizi anlatacağız ?

677 jandarma takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon yeni yıla "100000 dosyanın incelemesini bitirdik."haberleriyle girme niyetinde anlaşılan. 

672,meb,istifa edilmis sendika 25 ay,adlı yok,komisyon inceliyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...