İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Eukelade, 30 dakika önce yazdı:

"adeta gerizekalı turnusolu bir kelime. bu kelimeyi pejoratif anlamda kullanıyor olup da düzgün, eğitimli, nitelikli, görgülü olan bir insana denk gelmedim hiç. nerede vasat, cahil, görgüsüz, züppe tip varsa hepsinin ağzında bu laf bir sıfat olarak dolaşıyor."

??

Mat, 22 dakika önce yazdı:

Bu bir tahmin tabi

Komisyon bundan sonra olanların çoğunu iade edecek. En azından asker-polis hariç ?

Bu durumda iade oranı yüksek olacak ve diğer siyaset ve belki okunmayan medya 4/1 i  yanlış olan bir hak kaybına bu hükümet sebep oldu diyecekler. 

Bunu şimdiden gören siyasi otorite de komisyon kararlarını yavaştan aldırıyor ve yakın zamanda af çıkarttım diyerek popülist bir oy kazanma hevesine girecek.  Ben bana yapılanı af ediyorum diyerek.

Şahsi düşüncedir lütfen yanlış anlamayın 

Bende size katiliyorum...son dosyalarda iade oranı fazla ya saçma red verecek bu dosyalarda idare mahkemesinden donecek.amaç oyalayıp süründürmek. eğer  birde af ve iade gelirse tadından yenmez.

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Millet khk nedir bilmez insanlar aç yoksullukla mücadele ediyor al işte azçok hepimiz çalışıyoruz bugün yüzbin kişiyi hükümet iade etse vallahi billahi milletin çoğunun haberi olmaz khk nedir yenir içilir mi çogu bilmez dolayısıyla toplumsal korkularının olduğunu sanmıyorum olsa olsa belki seçim yatırımı ve dogacak partilerin adalet seçeneğine bakın adaleti saglıyoruz size bunu bırakmayız iadesi olacaktır.Maalesef bunca okumuş eğitimli kesim bir avuç öngöremez idare edemez yanlışlarla dolu insanların iradesine kaldık.Kader bu olsa gerek.

K.topçu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Alperr1, 9 dakika önce yazdı:

Millet khk nedir bilmez insanlar aç yoksullukla mücadele ediyor al işte azçok hepimiz çalışıyoruz bugün yüzbin kişiyi hükümet iade etse vallahi billahi milletin çoğunun haberi olmaz khk nedir yenir içilir mi çogu bilmez dolayısıyla toplumsal korkularının olduğunu sanmıyorum olsa olsa belki seçim yatırımı ve dogacak partilerin adalet seçeneğine bakın adaleti saglıyoruz size bunu bırakmayız iadesi olacaktır.Maalesef bunca okumuş eğitimli kesim bir avuç öngöremez idare edemez yanlışlarla dolu insanların iradesine kaldık.Kader bu olsa gerek.

Size katılıyorum.ankarada oturuyorum yazın iki Bayan geldi kapıya üniversite öğrencisiymis bitkisel dış macunu satıyordu...ihraç oldum dedim, o ne demek dedi.öğretmenim işten atildim dedim vs.vs. bunu bir üniversite öğrencisi bilmezse kim bilecek.toplumun çoğu kendine dokunmadığı için bir şeyden haberi bile yok

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim sona kalan dosyalarla ilgili fikrim gözlemim değerlendirmem, idare mahkemesinden banko dönecek olanların dosyalarını geciktirecekler ne kadar geç dönerlerse o kadar kâr...

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

3 sene oldu ihraç olalı, arkadaşlarımdan bazıları benim hala az da olsa maaş aldığımı saniyorlarmiş,işin içinde olmayanların bişey den haberi yok.

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
khk111, 9 dakika önce yazdı:

3 sene oldu ihraç olalı, arkadaşlarımdan bazıları benim hala az da olsa maaş aldığımı saniyorlarmiş,işin içinde olmayanların bişey den haberi yok.

Aynen öyle, maaşın yarısını aldığımızı sanan bir sürü insan var maalesef.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İbrahim Kalın, DW'nin Confict Zone programında soruları yanıtlamış.. (Ya da yanıtlayamamış)

Programın tamamında, yurt içindeki gazetecilerden(!) kesinlikle duyamayacağınız sorular var.

KHK'lılarla ilgili bölümü paylaştım..

Bana göre İbrahim Kalın'ın orada bulunması ve bu tarz sorulara muhattap olması oldukça önemli.

Çünkü Kalın'ın orada olmasını ve hiç hoşuna gitmese de muhattap olduğu bu sorulara cevap vermek zorunda kalmasını batıyla kopmama gayreti olarak görüyorum.

Gelen soruları ise "batıdan kopmak istemiyorsan ülkendeki hukuk ve adaleti sağlamalısın" ön şartı olarak okuyorum.

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kalın çok fena bozuldu. Tabi Türkiye de böyle soru soracak gazeteci olmadığı için bayağı şaşırdı... 

679 ÇSGB İnceleme Devam Ediyor. Etsin Anasını Satayım... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gazeteci neler sormus oyle?

ee elin oglu onceden sorulari vermiyor

bam bam soruyor

haberturkte gundem secim

birileri secim kararini almis bence

672 KHK meb sendika beraat 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Almanya'da 500 bin kişi isinden atıldı fakat hakları ödendi emekli edildi bunu neden soylemiyor

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...