İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

"Mahkeme 27 Mart 2019’da Şen’i haklı buldu. 1544 lira maddi, 30 bin lira da manevi tazminat kazandı. Davası sürerken tedavi gören Şen, 21 Mayıs 2019’da hayatını kaybetti. Şen, kararın kesinleştiğini göremedi." 

HAYATA VE ONURA BİÇİLEN DEĞER!!! MEKANI CENNET OLSUN MERHUMUN....

• Üzülme 4
  • Kızma 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tweety, 54 dakika önce yazdı:

Merhaba,

Bugun esim icin adliyeden tebligat geldi, tanık  olarak bir durusmaya cagirmislar ama dosya kimin neye tanık  olarak cagrilmis isim filan hicbir sey yazmiyor. Kimin bu dava ne tanığı  diye sordum yazmamislar e devletten görebilirsiniz dedi. E devletten  hicbir bilgiye ulasamadik. Var mi bilgisi olan mumkun mu boyle   bir sey. Neye taniklik yapacak  dava kimin davasi ne davasi hicbir sey yok.Sn. @Aklima ve nilgi  sahibi olan arkadaslar varsa yorumlarsaniz sevinirim.

Merhaba..

Uyap / Vatandaş Portal'ı kontrol ediniz..

• Teşekkür 1

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tweety, Bir saat önce yazdı:

Merhaba,

Bugun esim icin adliyeden tebligat geldi, tanık  olarak bir durusmaya cagirmislar ama dosya kimin neye tanık  olarak cagrilmis isim filan hicbir sey yazmiyor. Kimin bu dava ne tanığı  diye sordum yazmamislar e devletten görebilirsiniz dedi. E devletten  hicbir bilgiye ulasamadik. Var mi bilgisi olan mumkun mu boyle   bir sey. Neye taniklik yapacak  dava kimin davasi ne davasi hicbir sey yok.Sn. @Aklima ve nilgi  sahibi olan arkadaslar varsa yorumlarsaniz sevinirim.

Ben 5 kere tanık olarak ifade verdim bu konuda baya tecrübeliyim hatta nisanda yine cagrildim.şimdi uyapta görme durumunuz yok çünkü dava sizin değil.ifade verdiyse ifadede ismini söylediği kişiye dava açılmıştır eşinize tekrar sorulacak bu kişi hakkındaki bilgileri.eger ifade vermediyse başkası onu söylemiştir oda biliyor diye bu yüzden onunda bilgisi alınacaktır sıkıntı edilecek bo durum yok yani gidecek ifade verecek çıkacak geçmiş olsun.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

679 EGM Polis. Takipsizlik var.Kod SC-SCC, 22 temmuz da kabul kararı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun.

genel görüş almak için soruyorum.

sizce verilen kararlara paylaşıldığı kadarıyla bakıldığında, hakkaniyet ve tutarlık durumları baz alındığında;

sizce ohal komisyonu mu yoksa birinci aşamada görev yapan idari mahkemeler(19....25) mi kararlarında daha objektif davranıyor???

her ikisi de saçmalıyor her ikisi de hak ihlali yapıyor her ikisi de düşman başına diyebilirsiniz..

kıyaslama yapılınca sizce daha düzgün çalışan hangisi?

şimdiden katılan herkese teşekkürler...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, Bir saat önce yazdı:

arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun.

genel görüş almak için soruyorum.

sizce verilen kararlara paylaşıldığı kadarıyla bakıldığında, hakkaniyet ve tutarlık durumları baz alındığında;

sizce ohal komisyonu mu yoksa birinci aşamada görev yapan idari mahkemeler(19....25) mi kararlarında daha objektif davranıyor???

her ikisi de saçmalıyor her ikisi de hak ihlali yapıyor her ikisi de düşman başına diyebilirsiniz..

kıyaslama yapılınca sizce daha düzgün çalışan hangisi?

şimdiden katılan herkese teşekkürler...

130.000'e yakın insanı görevinden ihraç ettiler. Sonra bu ihraçlara bakmak için 1-1.5 sene sonra ancak özel seçilmiş 7 kişiden oluşan OHAL Komisyonu kurdular, sonra bu OHAL Komisyonuna karşı açılacak davalara bakmak üzere koca Türkiye'de özel seçilmiş hâkimlerin baktığı özel 7-8 tane mahkeme kurdular, sonra bu mahkemelerin itirazlarına bakacak özel kişilerden seçili yine özel istinaf dairesi, sonra bu kararlara karşı açılacak özel kişilerden kurulu yine özel Danıştay Dairesi kurdular. Gelde bunlardan adalet bekle...

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

herkes tiyatro metninde yazılan rolü layıkıyla oynuyor...bize düşen "bizlere pay biçilen rolü  hukukun geri döneceğini bilerek en iyi şekilde oynamak"

Güncelleme • • phantom18
  • Onaylama 3

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Evrensel hukuk esas alınırsa benim şahsi görüşüm; teşebbüse birebir bilerek isteyerek dahil olanlar ve malum süreçler içerisinde vatan, devlet ve millet aleyhinde suç unsuru oluşturan herhangi bir girişimde bulunanlar haricindeki herkes masumiyet karinesine göre suçsuzdur ki biz birçoğumuz da bu kitlenin icerisindeyiz.

Güncelleme • • Qwerty
  • Onaylama 7

Adalet Bakanlığı 675 Ret idari süreç yok. Zalimin sesi çok çıkar belki ama; son sözü mazlum söyler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Qwerty, 10 dakika önce yazdı:

Evrensel hukuk esas alınırsa benim şahsi görüşüm; teşebbüse birebir bilerek isteyerek dahil olanlar ve malum süreçler içerisinde vatan, devlet ve millet aleyhinde suç unsuru oluşturan herhangi bir girişimde bulunanlar haricindeki herkes masumiyet karinesine göre suçsuzdur ki biz birçoğumuz da bu kitlenin icerisindeyiz.

Zaten birçoğumuz suçsuz olduğu için birçoğumuzun "Ben suçsuzum" demesinin bir önemi kalmıyor. Yani bağırıyoruz ya devletlülere "ben suçsuzum" diye, adam "Aa dur hata olmuş düzeltelim" demek yerine "Bilmiyorduk sağ ol" diyor.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

Nazi Almanyası ile ilgili denir ki:

"Önce sosyalistleri topladılar,sesimi çıkarmadım,çünkü ben sosyalist değildim.
Sonra sendikacıları topladılar,sesimi çıkarmadım,çünkü ben sendikacı değildim.
Sonra çingeneleri topladılar,sesimi çıkarmadım,çünkü ben çingene değildim
Sonra yahudileri topladılar sesimi çıkarmadım,çünkü ben yahudi değildim.
Sonra beni almaya geldiler benim için sesini çıkaracak kimse kalmamıştı."

Özellikle verdiğiniz örneğin ve yazınızın büyük kısmının altına imzamı atıyorum..

Fakat kendimi en başa koyarak şöyle bir şerh koymak isterim:

Acaba sıra öyle ya da böyle bize gelene kadar biz kimin için sesimizi ne kadar çıkardık?

• Onaylama 3

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-hayatina-bicilen-degeri-goremedi-41413811?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_campaign=son-dakika-haberi-hayatina-bicilen-degeri-goremedi-41413811&utm_term=post

Sebep olanların mekanı cehennem, ateşi bol olsun. Daha kaç mağdur bu şekilde vefat edecek, adaleti göremeden Hakkın yanına gidecek. Söylenecek söz kalmadı artık...

Belki ailesi de okuyordur buraları. Kendilerine Allah'tan baş salığı ve metanet dilerim. Nur içinde yatsın...

Allah rahmet eylesin kendisini tanımam ama cezaevinde arkadaşlardan ismini çok duymuştum

677 mor beyin garson ad

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...