İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

Arkadaşlar yeni bir işe girdim gibi. 10 gündür çalışıyorum lakin sgk girişim henüz yapılmadı. Khk ihraç kurumumun adını cv den çıkartım hemen çağırdılar. Konuştuk anlaştık yarın başla dediler ve kimlik resmini istediler neden dedim firma güvenlik soruşturması yapıyor dediler görüşme sonrasında. Ne yalan söyleyeyim bende Anlaşma sonrasında böyle durumum var demedim. 10 gündür içim içimi yiyor tabiki tüm ailemde. Adli işlem yapılmadı, gbt de birşey yok önceki çalıştığım bir kaç firma sgk girişinde sıkıntı yaşamadılar. Şimdi Bu özel sektör firması KHK lı olduğum bilgisini bulabilir mi? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 6 dakika önce yazdı:

@RADAMEL Forumda asılsız isnatlarda bulundunuz. KHKlı olamazsınız. Süresiz engellendiniz.

Sinirden elim ayağım titriyor, adamsın amirim iyi yaptın.

Güncelleme • • mustafaa34
  • Beğeni 3
  • Onaylama 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Forumda zamanında bir arkadaş benzer durumlarda "gerek yok" der geçerdi..

Muhtemelen olsa yine aynı şeyi söylerdi.. "Gerek yok"

Zaten Sn. @MSA sorunu kökünden çözmüş..

Kendi adıma teşekkür ediyorum..

• Beğeni 4

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tustus hocam 701 MEB den red duyduk. Ama ben hiç iade duymadım.Siz duydunuz mu biliyor musunuz?

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
mustafaa34, 21 dakika önce yazdı:

Sinirden elim ayağım titriyor, adamsın amirim iyi yaptın.

Ne dedi ki?

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yavuz Selim TÜRK, 6 dakika önce yazdı:

@tustus hocam 701 MEB den red duyduk. Ama ben hiç iade duymadım.Siz duydunuz mu biliyor musunuz?

Ben de yakın takipteyim ama 701 MEB iadesi hatırlamıyorum malesef.. Gerçi 701 MEB ret te hatırlamıyorum..

İlgili KHK'nın son KHK olmasına ve MEB ihracının az olmasına (658 kişi) bağlıyorum..

Hayırlısı bakalım.. Beklemeye devam..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 2 saat önce yazdı:

Sn @adige inanır mısınız ben de hiç anlamıyorum bu işlerden. Sadece şunu duymuştum: 3 gün rapor verilince 1 günlük ücret yatıyor ama 2 veye 1 günde hiçbir ücret alamıyoruz. Bu da doğru bilgi mi bilemiyorum...

Sağlık raporunun ilk 2 gününü işveren öder.şöyle diyeyim 6 günlük rapor aldınız 2 gününü işveren maaşınıza ekler diğer 4 günü sgk istirahat parası olarak ziraat bankası hesabınıza atar yani bu durumda sizin rapor iki günlük olduğu için bir kaybiniz yok

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ali akca, 35 dakika önce yazdı:

Ne dedi ki?

Siz de ben de  dahil tüm foruma fetöcü dedi.

Güncelleme • • mustafaa34
  • Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Şaşırma 1
  • Kızma 1

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Khk ihraçlarında ve Fetö davalarında sıklıkla karşılaşılan hukuk ve adalet eksikliğinin üç temel boyutu var. Temelinde aynı zihniyetin sebep olduğu şeyler olmakla beraber, bu üçünün ayrı kategoriler olduklarının farkında olmamız gerektiğini düşünüyorum:

1) Bahsi geçen eylemin somut delile (veya somut sayılabilecek tanıklıklara) dayanmaması ve dolayısıyla sabit olmaması.

Evrensel hukuka göre sabit olmayan hiçbir eylem ceza sebebi olamaz ama "yerli ve milli" hukukta oluyor maalesef. Genelde en çok mağduriyet burada yaşanıyor, ateş olmayan yerden duman çıkmaz gibi ilkel bir fikir ile hareket ediliyor.  Ben de bu gruptayım o yüzden burada daha da ağır yazasım var ama geçiyorum.

2) Bahsi geçen eylemin somut olması ancak "kast"ın suç işlemek olmaması.

Bu şekilde de yaşanan çok mağduriyet var malesef. Evrensel hukuk için herhangi bir sabit suçta "suç kastının varlığı" olmazsa olmazdır, ancak Edirne'den Kars'a kadar olan toprak kesimi sanki başka bir evrenden gelişmiş gibi hareket ediyor.

3) Eylemin ve kastın sabit olması halinde dahi, hak edilenden fazla bir cezaya uğramak.

Bu durumda olanlar için genelde, ilk iki grupta olanlar da dahil, hiç bir merhamet yok. Evet evrensel hukuka göre dahi suçlular, ancak devlet bunları dahi "mağdur" etmemeli. Aklına gelen TCK'nın bütün maddelerinden dava açmak yerine, hakkaniyet ile verilmeli o kararlar. Yine de ilk iki gruptaki insanlardan biri olarak ben de mağduriyetimin sebeplerinden biri olarak bu grubu görüyorum, acıyamıyorum...

İddia ediyorum ki bütün mağduriyetler bu üç kategoriden en az birine düşer.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 2
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...