İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

sabırsız, 14 saat önce yazdı:

Askerlikten yeni geldim, şu an tedavi oluyorum, çok ciddi rahatsızlandım. Askerliğe bu dönemde gidip gelenler için sormak istiyorum: İlk girişte kayıt esnasında sırasıyla sizden evrak doldurmanızı istiyorlar, bu sırada ellerindeki listeye bakıp kimilerine "müspet" kimilerine ise "menfi" gibi kırmızı damgalar vuruldu. Bu damgalar ne anlama gelmektedir? Bilgisi olan var mı? Umarım tahmin ettiğim şeyler değildir.

Sayın sabırsız,

Askere gelen her personel için Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması yapılır. Sonucu da çok bariz bir durum yoksa genelde kişi usta birliğine gittiğinde gelirdi. Ancak askerliğin kısaldığını da düşünürsek yapılan düzenlemelerle daha erken geliyor olabilir. Müsbet ve menfi tabirleri sadece Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonuçlarında yazar. Askerde size etkisi, verilecek görevler ve erişebileceğiniz bilgiler açısından önemlidir. Duruma göre silah verilmez, nöbet tutacağınız yere dikkat edilir. Yalnız nöbet yazılmaz vb. Bu durum dosyanıza girdiği için askerlik şubesi kayıtlarına da girer. Ancak sivil hayatta alacağınız bir belge yada askerlik şubesinden alacağınız bir belgede karşınıza çıkmaz.

Tahmin ettiğiniz nedir? anlayamadım.

• Beğeni 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Raskolnikov, 26.01.2020 - 00:30 yazdı:

Trollere dikkat arkadaşlar...

Hemen üzerine alınmış. Süreci kıyısından takip edin, bekleyin her şey düzelir dediği anda trol olduğu ortaya çıkmıştı zavallının. Benden alıntı yapmış görünüyor. Ne yaptı da banlandı acaba?  Bilen varsa ve cevaplarsa sevinirim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tam 3,5 yıl oldu hala inceleme devam ediyor

Kimsenin sesini duymadığı şu gariplerin bi gün yüzü Güler mi 

o kadar yoruldum ki 

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

672li - 1.derece yakından bekliyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

istifa edilmiş sendika

ve dernekten iade duydunuz mu hiç arkadaşlar.

meb

takipsizlik var

İfade verdi. Öğretmen 672. Komisyon incelemeye devam. Sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bekle bekle...

Bıktık yahu. 

• Onaylama 1

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 44 dakika önce yazdı:

Bekle bekle...

Bıktık yahu. 

Sabır sabır ya sabır.... 

• Onaylama 2

672 khk sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Teacher34 hocam ben dernekten hic donen duymadim. Gercekten merak ediyorum donen varmi

672 li Sendika 22 ay istifalı ve cihan var ayrica mor beyin maduru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasadigimizi yasamadan ölmesinler tükendim inceleme devam ediyor yazisini görmekten yoruldum ret verseler ona raziyim artik ret alanlar uzulmesin su iskenceden kurtuldular en azindan sabir kalmadi gecen yil ret alanlarin mahkeme günü bile belli oldu ...

• Üzülme 2

701 Tsk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
GamerTeacher63, 24 dakika önce yazdı:

Bekle bekle...

Bıktık yahu. 

yerimiz belli olsun ben de hala buradayım ??

sonu iyi olsun ne diyelim..

• Onaylama 1

672.MEB..sendika..inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...