İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk RosedewittbukateR
RosedewittbukateR, 34 dakika önce yazdı:

Sn @akademili Hocam bunu şimdi gördüm,  bu harika bi gelilme...

Sn @observer Hocam siz de gördünüz mü...

?

Bu da 19. idare gibi... ?

Bakalım ne karar çıkacak... ?

İncelemeden ret veremezsin, incele diyor...

İnceleyince ne verecek acaba...

.....

Bu arada idare mah. kararları arasında tutarsızlık var değil mi, birinin kabul verdiğine diğeri ret verebiliyor. Bim napacak bakalım...

Bim kararı var mı hiç elimizde?...

Güncelleme • • RosedewittbukateR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sevgili Dostlar,

idari şerhin kalkması için dilekçe vermiştim 20 Aralıkta bugüne kadar protokol sorgulamadan il /ilçe nüfus müdürlüklerine başvurun yazıyordu bugün baktım pasaport bilgileri görünyor ama geçerlilik durumu : Geçersiz(Adli karar(UYAP)) yazıyor bu nesi ki

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

son paylaşılan idare mahkemeleri kararları bence çok kötü kararlar. mahkemenin 5 defa kurumdan bilgi belge sormasıda hiç iyi niyetli değil. kurum kanaatini çok önemli görüyolar.

mahkemeler adeta kurumlara bi iki bişe yollayın da ihracı onaylayalım diyor. 1-2 tanık beyanı şöyle konuştu böyle davrandı diye yeterli oluyor.

• Beğeni 2

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AliVeli49-50, 18 dakika önce yazdı:

Sevgili Dostlar,

idari şerhin kalkması için dilekçe vermiştim 20 Aralıkta bugüne kadar protokol sorgulamadan il /ilçe nüfus müdürlüklerine başvurun yazıyordu bugün baktım pasaport bilgileri görünyor ama geçerlilik durumu : Geçersiz(Adli karar(UYAP)) yazıyor bu nesi ki

Tahdit kalkmış hocam

akademili, 7 dakika önce yazdı:

Rose hocam ilk derece mahkemesinin işi zor, almamak için elinden geleni yapacak ama nasil bir karar izlenecek/çıkacak onu bilmiyorum. Belki de 1980 deki yerel mahkemenin yolundan gidecekler ama bu dava danıştay kuruluna gelirse kesinlikle lehimize sonuçlanacak buna adım gibi eminim.

İnşallah hocam. Bu da önemli bir adım. Zamana yayacaklar muhtemelen.

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AliVeli49-50, 32 dakika önce yazdı:

Sevgili Dostlar,

Hakkınızda idari işlemi kaldırmışlar şuan süren bir davanız olduğu yönünde uyaptan bakınız lütfen adli işlem mevcut

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://tele1.com.tr/erdogan-konusurken-colugum-cocugum-ac-diyen-vatandas-susturuldu-129120/

"Yurttaşın “Sayın Cumhurbaşkanım… 15 Temmuz’a katıldım diye beni işimden gücümden ettiler. Çoluğum çocuğum aç. Bana yardım edin. Mahkeme kararını tanıyın” dediği sırada kameranın açısı değişti ve salondaki bir görevli yurttaşın yanına gitti. Daha sonra Kılıçdaroğlu’nun barkovizyonu yansıtıldı."

Anladığım kadarıyla bizim gibi KHK'lı bir vatandaş genel kurulda hakkını arayacak kadar gözünü karartmış.Demek ki bıçak kemiği artık sıyırmış geçmiş! 

Güncelleme • • phantom18
  • Beğeni 4

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 12 dakika önce yazdı:

https://tele1.com.tr/erdogan-konusurken-colugum-cocugum-ac-diyen-vatandas-susturuldu-129120/

"Yurttaşın “Sayın Cumhurbaşkanım… 15 Temmuz’a katıldım diye beni işimden gücümden ettiler. Çoluğum çocuğum aç. Bana yardım edin. Mahkeme kararını tanıyın” dediği sırada kameranın açısı değişti ve salondaki bir görevli yurttaşın yanına gitti. Daha sonra Kılıçdaroğlu’nun barkovizyonu yansıtıldı."

Anladığım kadarıyla bizim gibi KHK'lı bir vatandaş genel kurulda hakkını arayacak kadar gözünü karartmış.Demek ki bıçak kemiği artık sıyırmış geçmiş! 

Bence bu planlı birsey, kim ne derse desin.

• Katılmama 3

672sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...