İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Ibram672, 24 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam hemen hemen benimde durum aynı 25 idare karar bekliyorum sizin başvuru kaçıncı siralardaydi bende ekimde basvurmustum 

İnanın hiç bilmiyorum hocam. Sizin de mi BES vardı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, Bir saat önce yazdı:

İnanın hiç bilmiyorum hocam. Sizin de mi BES vardı?

Bende bes yok hocam sendika 4 sms birde sgk var 

672 khk 8 aya sgk 27 ay sendika 2e beraat RED

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ibram672, 38 dakika önce yazdı:

Bende bes yok hocam sendika 4 sms birde sgk var 

Anladım hocam. İnşallah en kısa sürede bekleyen tüm masumlar mesleklerine geri iade olurlar. ..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar benim kurum üniversite. Buradan yazilanlardan anlaşılıyor Meb çalışanları için  çalıştığı okulun müdüründen kurum görüşü alıyor. Bizde yani akademide iade olanlardan kurum görüşü alındığını kendi durumundan bilen varsa nasıl kimden sorulduğunu anlatsın lütfen. Bence almıyordur çünkü kendi üniversitemize vermeyecekler iade durumunda. Kaldiki bizleri listelere kolayca yazan Rektör herhaldeki yanlis yapmışım demez sorsalar bile. O yüzden bizim dosyalar dosya üzerinden detaylica degerlendiriliyor ki akademik kararlar duymuyoruz yada paylasilmiyor varsada.

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

672 KHK, Temmuz 2020 iade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 4 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Eşim de 25 ay sendika, 5 kimse yok mu mesajı ve BES vardı ve komisyon red vermişti diye bahsetmiştim ya 25.idarede idi Eylül den beri. 25.idarede red vermiş biraz önce gördük kararı ?

Geçmiş olsun ne zaman basvurmustunuz? Eğer bir iki ay önce basvurduysaniz dilekçe usul ve esas sıkıntısından dolayı da red olmuş olabilir. Çünkü 25. İdare en çok usul ve esas tan red veren mahkeme. Sürekli düzeltme istiyor bu mahkeme. Ben de 25; idaredeyim. Sürekli takip ediyorum. Kasım'da başvurdum. Savunmalar bir ay önce bitti. Biraz ayrıntı paylasirmisiniz? Yazışmalar bittikten ne zaman sonra red geldi?

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ibram672, 2 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam hemen hemen benimde durum aynı 25 idare karar bekliyorum sizin başvuru kaçıncı siralardaydi bende ekimde basvurmustum 

Geçmiş olsun. Bende 25 idaredeyim. Savunmalar bir ay önce bitti. Sayı 7400 lerde. Sizin kaclarda acaba? Sayı nedir sizde? Savunmalar bitti mi?

• Beğeni 1

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardian, 1 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun. Bende 25 idaredeyim. Savunmalar bir ay önce bitti. Sayı 7400 lerde. Sizin kaclarda acaba? Sayı nedir sizde? Savunmalar bitti mi?

300 lerdeyim ilk savunma geldi savunmaya cevap yazmadım aynı şeyler hep 

• Beğeni 1

672 khk 8 aya sgk 27 ay sendika 2e beraat RED

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardian, 36 dakika önce yazdı:

Benim 22'de.Basvurali 14 ay, savunmalar biteli de 1 yıl oldu.Ancak henüz herhangi bir gelisme yok?

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 5 saat önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Eşim de 25 ay sendika, 5 kimse yok mu mesajı ve BES vardı ve komisyon red vermişti diye bahsetmiştim ya 25.idarede idi Eylül den beri. 25.idarede red vermiş biraz önce gördük kararı ?

hocam geçmiş olsun ben de 25. idaredeyim 1200 lerde . eylül 2 gibi başvuru yapmıştım e devletten baktım açık gözüküyor acaba siz ne zaman baş vurmuştunuz ve sonucu e devletten mi yoksa başka yerden mi öğrendiniz?

672 MEB komisyon red takipsizlik var. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu ay 26 aylık sendikalilar , martta 27 aylıklar, nisanda da 28 aylıklardan kararlar duyarız büyük bir ihtimalle. Bayrama ya sevinçli ya da buruk gireceğim. Ama üzülmek yok . Çünkü çok şükür ailem yanımda ve sağlıklıyız. Diğer bütün sorunlar zamanla düzelecek buna inancım tam. 

• Beğeni 5

672 takipsizlik MEB inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...