İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

farahzeynep, 1 saat önce yazdı:

Amin inşallah. Savunma dediğiniz ne oluyor acaba? 

İdare mahkemesi aşamasında ihraç olan kişi ile davalı idarenin birbirlerine karşı yazdıkları gerekçelerin olduğu dilekçeler

• Beğeni 1

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 30 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar uyana tekrar bakayım dedim ki iyiki bakmışım savunma yapmış kurumum bayan bi avukat ben ekleri okumuşum bu savunmaya cevap yazmalimiyim hgs görüşmelerinden bahsetmiş ki o görüşmeler tamamen isim nedeniyle görüşülmesi ki takipsizlik kagidindada aynen iş nedeniyle görüşülmüştür yazıyor lütfen biri cevaplarsa sevinirim bide kaç gün var cevaplamam için son soru kusura bakmayın bu savunma bana tebliğ ediliyormu edildikten sonra mi süreç başlıyor allah aşkına biri cevaplasin

Tek tek savunma ve eklerin tüm cümlelerini oku. Savunma yapman gereken herşeyi yaz. İstinaftan sonra böyle bir şansın olmayacak.

Postacı ikamet adresine getirir savunmayı.

Süren sana tebliğ tarihinden geçerli 30 gün.

Güncelleme • • akademili
  • Beğeni 2
  • Onaylama 1

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 29 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar uyana tekrar bakayım dedim ki iyiki bakmışım savunma yapmış kurumum bayan bi avukat ben ekleri okumuşum bu savunmaya cevap yazmalimiyim hgs görüşmelerinden bahsetmiş ki o görüşmeler tamamen isim nedeniyle görüşülmesi ki takipsizlik kagidindada aynen iş nedeniyle görüşülmüştür yazıyor lütfen biri cevaplarsa sevinirim bide kaç gün var cevaplamam için son soru kusura bakmayın bu savunma bana tebliğ ediliyormu edildikten sonra mi süreç başlıyor allah aşkına biri cevaplasin

Geçmiş olsun. Bence cevap verin. Ben cevap verdim. Adalet bakanlığı personeliyim. Bakanlık geri almamak için elinden geleni yapıyor. Bir şey merak ediyorum. Özet bilgi tablosunda diğer tespitler kısmında ne yazıyor acaba? Bir de olumlu yazılar var demişsiniz. Bu yazılar kurumun bağlı olduğu komisyon toplantı yazıları mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

• Onaylama 1

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Guardian, 4 saat önce yazdı:

İdare mahkemesi aşamasında ihraç olan kişi ile davalı idarenin birbirlerine karşı yazdıkları gerekçelerin olduğu dilekçeler

Eşimden öyle bişey istenmedi sanırım. Bunu nerden görebiliriz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Guardian, 4 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun. Bence cevap verin. Ben cevap verdim. Adalet bakanlığı personeliyim. Bakanlık geri almamak için elinden geleni yapıyor. Bir şey merak ediyorum. Özet bilgi tablosunda diğer tespitler kısmında ne yazıyor acaba? Bir de olumlu yazılar var demişsiniz. Bu yazılar kurumun bağlı olduğu komisyon toplantı yazıları mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

Uyap a nasıl bakıyorsunuz? Mahkeme falan nasıl ve neyi seçiyorsunuz?baktım bende ama böyle bir davaniz yoktur diyor ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 1 saat önce yazdı:

Uyap a nasıl bakıyorsunuz? Mahkeme falan nasıl ve neyi seçiyorsunuz?baktım bende ama böyle bir davaniz yoktur diyor ?

Uyap vatantas girisi yazin ordan dosya sorgula kismindan idareyi secin cikar daha sonrada evrak kismini secin ama bazen pc acmaya biliyo bi kac program yuklemek gerek

• Beğeni 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Realist83 iadeniz hayırlı olsun.

Darısıtüm mağdurlara.

Yine yorumlarınızı bekleriz.

• Beğeni 4

679 KHK-red-SGK-tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
realist83, 6 saat önce yazdı:

Herkese iyi geceler dostlar,

Forumda uzun süredir yoktum. 

Anlatacaklarım biraz abartılı sıkıcı gelirse affola...

Günlerden cuma...

Cuma hutbesi...

Çok dokunmuştu...

Geçen 3, 5 yılda imtihanı nasıl vermiştik? Evet dayandık sabrettik ama daha büyük manevi kazançlar elde edemez miydik?

Acaba büyük çoğunluğumuzun içinde bulundu sağ - muhafazakar - islamcı kesim, adına ne derseniz deyin, bizi anlamadıkları yetmezmiş gibi bir de dünyadaki her şeyi kaybettiğimizi, mahvolduğumuzu bize salık vererek tevekkül anlayışımızı yerle bir etme kötülüğünü cehaletleriyle başımıza kara bir çaput gibi geçirme basiretsizliğini göstermemişler miydi?

Evet evet buydu. Bizi anlamamaktan daha büyük bir kötülüktü buydu...

Oysa sözüm ona kutsalların hamisi olan "bizim kesim(çok azı müstesna)" mağdurlara;

"Ne hukuka ne vicdana, ne de dine aykırı bir davranışınız olmadı, bu bir imtihan sabredin." demek yerine bıyık altında , kapı arkasından  mahvoldular, öldüler , bittiler gözüyle bakıp tevekkül anlayışımızı bilmeyerek cehaletleriyle yerler bir etmek kötülüğünü yaptılar.

Bu sele ne kadar kendimizi kaptırdık, muhasebesiyle eve geldim cuma namazından...

Küçüğü uyuttum, kayınvalideyi yolcu ettim, ortalığı topladım. Kafamda bambaşka düşünceler, sıkıntılara eklenen yeni sıkıntıların halli için yeni kararlar alıp eşimle paylaşmak üzereydim.

Hutbedeki,  Kul her ne zaman ۜ ِ ر ا ّٰلل ه ُ صَ ْن مهتى” َAllah’ın yardımı ne zaman gelecek?” diye niyazda bulunsa, Rabbimiz de ب ٌ ي ۪ ِ قَر نَ ْصَر ا ّٰلل ه ْل اِ ٰنَ ََُٓا” Bilesiniz ki Allah’ın yardımı yakındır.”4 ayeti yankılandı yüreğimde...

Oturdum kızımı beklerken rutin komisyon kontrollerini yapayım, dedim. Saat 15. 25 sularıydı, komisyon oturumu kapalı değildi, çünkü saat 11 gibi bakmıştım, tıkladım yeniden açmak için ekranda uzun bir yazı gördüm. Baştan okumadan ortalarda bir yerde büyük harflerle "KABUL" yazısı olduğunu fark ettim.

Geçen 3,5 yılda 3-4 defa rüyamda kabul aldığımı görmüş hatta rüya içinde bile bu haber rüya olmasın artık diye temennilerde bulunuyormuşum.

Cuma günü de yine böyle bir rüya mı görüyorum diye eşimi aradım. Onun da sayfaya  bakmasını bunu bir rüya olmadığını söylemesini istedim. Haberi duyunca çok sevindi. Sayfaya baktı hatta iş yerindeki arkadaşlarına da gösterdi. Ben hala yaşananların bir rüyaya sığabilecek kadar az detaya sahip olduğundan endişeli, her an uyanmaktan korkuluydum. Bu arada biraderi aradım rüya olmasın diye ayrıntıları arttırmaya çalışıyordum, derken okuldan dönüşü kardeşinin uyu saatine rastladığını bilen kızım kapıyı tıklattı, ekranı ona gösterdim, her gün bakılmaktan bıkılan sayfadan bir şey anlamadı. O yazının ifade ettiği anlamı kendisine söylediğimde kucağıma zıplayıp boynuma sarıldı. Ayrıntılar arttıkça bunun bir rüyadan öte bir gerçeğe evrildiğini iyice hissetmeye başlamıştım.

Rahmet, çölleşen gönlümü vahalara kuraklaşan gözlerimi seylaplara çevirmişti.

3,5 yıldır kendim için tek damla gözyaşı dökmeyen ben gitmiş, tebrik telefonlarında dostlara, vefakarlara boğazı düğümlenen; yüreğine, tenine damlalar akıtan biri gelmişti.

Hamdolsun Rabbim bugünleri de gösterdi...

Geride bunca masum, mağdur, mazlum...

Unutursak kendimizi unuturuz...

Rabbim, tez zamanda felaha erdirir inşallah...

Toplumun büyük bir inşaaya ihtiyacı var, çabuk gelin dostlar!

Takipteyim...

Selametle...

Hayırlı olsun inşallah bizde bir an önce iade oluruz çok sevindim sizin için 

• Beğeni 4

Adalet bakanlığı 675 sayılı KHK. Takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
güvensiz38, 13 saat önce yazdı:

Arkadaşlar benim kurum üniversite. Buradan yazilanlardan anlaşılıyor Meb çalışanları için  çalıştığı okulun müdüründen kurum görüşü alıyor. Bizde yani akademide iade olanlardan kurum görüşü alındığını kendi durumundan bilen varsa nasıl kimden sorulduğunu anlatsın lütfen. Bence almıyordur çünkü kendi üniversitemize vermeyecekler iade durumunda. Kaldiki bizleri listelere kolayca yazan Rektör herhaldeki yanlis yapmışım demez sorsalar bile. O yüzden bizim dosyalar dosya üzerinden detaylica degerlendiriliyor ki akademik kararlar duymuyoruz yada paylasilmiyor varsada.

Merhaba Hocam,

Kurumun aranması YÖK çalışanları için olmuyor. Bundan emin olabilirsiniz. Akademide eğer iade olacak olursanız, komisyon sizden önce YÖK'ün ilgili atama komisyonuna durumunuzu bildiriyor. Sizi o atama komisyonundan arıyorlar ve hayırlı olsun falan dedikten sonra 1-2 gün içinde 3 üniversite tercihi yaparak size gönderilen maildeki formu doldurmanızı talep ediyorlar. 1 hafta içinde sizin atamanızı yapıp size tebliğ ediyorlar.

• Beğeni 2

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...