İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

AFKS, 2 saat önce yazdı:

Benmde aynı hocam, haziranda KYOK sdüden beklıyorum 

Yök den kalan kişilern çogunun nerden oldugu anlaşıldı ?

Aynı yerden 4 kişi olduk hadi bakalım bu hafta bizim kurum çalışır inşallah hepimiz iade oluruz?

Ben hep detaylı sonuçları merak etmişimdir hangi okuldan kaç ihraç ve bu ihraçlardan kaçı döndü kaçı komisyondan Red aldı gibi bilgiler. Hatta dönenler nereleri tercih etti ☺️ Şimdiye kadar böyle bir açıklama olmadı bundan sonra da olmaz herhalde. 

Güncelleme • • Arı maya
  • Onaylama 1

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 6 saat önce yazdı:

Benim üniv. 300 küsür ıhraç vardı. 1 ay kadar önce komisyonda 100 dosya var dediler. 1 ide benim dosya.

Hocam siz bu bilgiyi nerden edinmiştiniz son 100 dosya kaldıgını, üniden mi? 

Arı maya, 11 dakika önce yazdı:

Ben hep detaylı sonuçları merak etmişimdir hangi okuldan kaç ihraç ve bu ihraçlardan kaçı döndü kaçı komisyondan Red aldı gibi bilgiler. Hatta dönenler nereleri tercih etti ☺️ Şimdiye kadar böyle bir açıklama olmadı bundan sonra da olmaz herhalde. 

Bnde öyle. mesela sdü den 200 kişi sonuclandıysa kaçı iade olabldi acaba ? sizinle kriterimiz ortak bnden once iade habernz gelirse mutlaka yazn bana da umut olacak ?

• Beğeni 2

679 yök KYOK inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Badi Ekrem, 25.02.2020 - 08:53 yazdı:

lerden Cuma, komisyon kararı bekleyenler ümit ederim ki güzel haberler alsınlar. 

Ben kendimce bir durum analizi yapmak istiyorum:

Komisyon iade: %8-9

ocak ayı  10200 kabul   91 300 ret   101 500 toplam  karar sayısı  verilen . 24 800  ınclemesı devam eden.//   şubat ayı  :  kabul 10850   ret 93.000  ıncelemesı devam eden.  22450  toplam  ıncelenen  103850      subat  ayı  ıncelenen  2350 dosya ıstatıstık yapalım..

• Beğeni 1

689 khk ıncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AFKS, 14 dakika önce yazdı:

Hocam siz bu bilgiyi nerden edinmiştiniz son 100 dosya kaldıgını, üniden mi? 

Bnde öyle. mesela sdü den 200 kişi sonuclandıysa kaçı iade olabldi acaba ? sizinle kriterimiz ortak bnden once iade habernz gelirse mutlaka yazn bana da umut olacak ?

Eskiden foruma çok girmezdim basvuruyorum zamanında. zamanla dosyalar azaldıkça hem umut artıyor hem korku ve daha fazla takip eder oldum. Bir de gündem hareketli olunca buradaki bazı analizler Ufuk açıcı oluyor. Buralardayım şimdilik ve sonuç ne olursa olsun yazarım inşallah. Umalım hepimiz için sonuç güzel olsun 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

679-yök-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672zede, 12 saat önce yazdı:

Mart ayı anketine baktığımda hala kurumu aranmayan, kurum görüşü alınmayan epey öğretmen arkadaşım var.

Yarından itibaren güzel haberler almak ve mutluluğumuzu paylaşmak ümidiyle, huzurlu akşamlar dilerim.

arkadaslar normal mi sizce bu kadar çok hala kurum görüşü alınmayan ogretmenin olmasi. ayda 3 bin rakam az değil miktar ve süre olarakta az kaldı buna rağmen yavaşlar sanki

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
AFKS, 2 saat önce yazdı:

Benmde aynı hocam, haziranda KYOK sdüden beklıyorum 

Yök den kalan kişilern çogunun nerden oldugu anlaşıldı ?

Aynı yerden 4 kişi olduk hadi bakalım bu hafta bizim kurum çalışır inşallah hepimiz iade oluruz?

Benim de aynı Hocam. Kurum Sdu. 2018 Mart takipsizlik aldık ama hâlâ beklemedeyiz 

• Beğeni 2

679 KHK - YÖK - 5 aylık SGK Kaydı- 2018 Şubat KYOK - Komisyon incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ARKADASLAR  ŞUBAT  AYI ITIBARIYLE       1700  RET     650  İADE    2350 dosya ıncelenmıs    TOPLAM  93000 DOSYA  RET VERILMIS.. TOPLAM INCELENEN  DOSYA   103850     BEKLEYEN  DOSYA SAYISI    22450  tahmınen habere gore 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

689 khk ıncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan, Bir saat önce yazdı:

ARKADASLAR  ŞUBAT  AYI ITIBARIYLE       1700  RET     650  İADE    2350 dosya ıncelenmıs    TOPLAM  93000 DOSYA  RET VERILMIS.. TOPLAM INCELENEN  DOSYA   103850     BEKLEYEN  DOSYA SAYISI    22450  tahmınen habere gore 

Hangi haber hocam?

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
orhan, 23 dakika önce yazdı:

Bu verilere göre şubat ayı iade oranı %27.6

• Beğeni 2

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@AFKS

Bu bilgiyi, benim eski fakültede ihraçlara onay veren, parti adına gizli rektör danışmanlığı yapan bir hocadan öğrendim.

Zaman zaman görüşuyoruz. 1 ay onceki görüsmede söyledi.

• Beğeni 2

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...