İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Lawyer, 1 saat önce yazdı:

Kurum Ankara Büyükşehir Belediyesi 677 sayılı KHK, hakkımda: 2013 yıllarında  Fetöyü övdüğüm iddiasıyla şikayet vardı. bahse konu kişiyle husumetliydim. öyleki hakkımdaki şikayeti,  konuyla ilgili onlarca dilekçe sonrasında, gözaltına alınmamla birlikte kollukta  öğrenmiştim. Müfteri kişiyle  teşriki mesaimiz dahi yoktu. hakkımdaki soruşturma: Lekelenmeme hakkımın ihlal edildiği belirtilerek KYOK kararı verilmişti. Bahse konu husumetli olduğum şahıs: Tepeden inme arkası kuvvetli yalak biriydi. bu süreçten sonra kaymakam oldu hakkında suç duyurum var Anayasal şikayet kapsamında KYOK verildi. itiraz ettim suya sabuna dokunmadan reddedildi.  şimdi emsal kararlarla Kanun yararına bozma ve AYM ye bireysel başvuru yaptım. Yapacak birşey yok bugün nefeslenip yarın mücadeleye devam etmek zorundayız. kendimize öz saygımız gereği: bunu yapanlardan hesabını hukuk önünde sormazsak kanımız kurusun.

Üzülmek yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez, sadece bugünün enerjisini tüketir.

Mücadeleniz beni umutlandırdı. Benim de 2 şikayetim savcıda duruyor, KYOK da vermiyor. Beraatim olmadan önce KYOK vermişti. Yargı yolu da kısa, üst mahkeme sonra AYM sonra AİHM. Siz yolu yarılamışsınız. Haklı mucadelenizde başarılar.

• Beğeni 3

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk ne zaman, Bir saat önce yazdı:

En büyük alkışı fedakarlık yapan ANNELERİMİZ hakediyor. Annelerinizi alkışlayın iyi bakın bu civelek hareketleri terk etmeniz dileğiyle. Teşekkürler 

Merhaba..

Üşenmedim baktım..

Türk Dil Kurumu'na göre "civelek": Canlı,neşeli, sokulgan demekmiş..

Bırakmayalım Sn @Konuk ne zaman civelekliği.. Bırakmayalım..

Annelerimizi de alkışlayalım, sağlık personellerini de..

Kolluk kuvvetlerimizi de.. Öğretmenlerimizi de..

Hakettiğini düşündüğümüz herkesi alkışlayalım. Moral olsun.. Onları sevdiğimizi, minnet duyduğumuzu bilsinler ki "ne için katlanıyorum ben bu zorluklara" demesinler..

"Alkışlarsak elimiz mi aşınır" diyemem.. Bu akşam bizimki biraz kızardı.. Ama inanın buna değer..

Bu arada sanırım askersiniz.. En kısa zamanda görevinize dönüp, geçit tötenlerinde alkışlanmanız dileğiyle..

Civeleklik iyidir iyi..

Güncelleme • • tustus
  • Beğeni 7
  • Onaylama 2

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@khk111 hocam büyük ihtimal savcısı sıkıntılı olan illerden birindedir. Benim de benzer kriterlerden savcı dava açtı sonra kendisi mütalaa da beraat istedi.

• Onaylama 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 12 dakika önce yazdı:

Merhaba..

Üşenmedim baktım..

Türk Dil Kurumu'na göre "civelek": Canlı,neşeli, sokulgan demekmiş..

Bırakmayalım Sn @Konuk ne zaman civelekliği.. Bırakmayalım..

Annelerimizi de alkışlayalım, sağlık personellerini de..

Kolluk kuvvetlerimizi de.. Öğretmenlerimizi de..

Hakettiğini düşündüğümüz herkesi alkışlayalım. Moral olsun.. Onları sevdiğimizi, minnet duyduğumuzu bilsinler ki "ne için katlanıyorum ben bu zorluklara" demesinler..

"Alkışlarsak elimiz mi aşınır" diyemem.. Bu akşam bizimki biraz kızardı.. Ama inanın buna değer..

Bu arada sanırım askersiniz.. En kısa zamanda görevinize dönüp, geçit tötenlerinde alkışlanmanız dileğiyle..

Civeleklik iyidir iyi..

artık ben de sık sık kullanacağım bu kelimeyi. bir an önce iade olup civelekgiller ailesine katılma ümidiyle?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adige, 22 dakika önce yazdı:

Dostlar buruk bir sevinç ile yazıyorum, forumu eşim için ve adalete susamış masum kaderdaşlar için takip ediyorum. Yaklaşık 1 saat önce kabul kararını gördük (10 gün önce kızım dünyaya geldi diye yazmıştım, kısmeti ile doğdu yavrucuğum) Bu süreçte ben çalıştığım için maddi olarak çok zorlanmadık (psikolojik boyutunu çok fazla yaşadık) , bu yüzden duam hep önce ihtiyacı olan kaderdaşların dönmesi yönünde idi. Haziran 2016 sendika istifa (26 ay). Banka 2013'de para giriş çıkışı var, sonrasında birşey yok, talimatlı herhangi bir işlem olmadı. Okuldan görüş alınıp alınmadığını bilmiyorum. Adli bir işlem olup olmadığı ile ilgili de bilgim yok, karakoldan vb arayıp ifade verme gibi birşey olmadı. En son dün komisyonu kontrol etmiştim, karar sanırım bugün yüklendi. Kriter olarak adlandırılan bu saçmalıkların yukarıda yazdığım gibi size de fikir vermesi açısından yazıyorum. (Karar ulaşınca karar sayısını da paylaşırım, az çok incelenecek dosya sayısı belli olsa da fikir verebilir) Tüm masumların haksızlıklarının giderilmesi ümidi ile. 

Şükürler olsun çok sevindim sn adige gerçekten kısmetiyle gelmiş bebişiniz iki mutluluk birarada tadını çıkarın Allah çektiğiniz tüm sıkıntıları unutturacak güzel günler nasip etsin?geldi geçti inşaallah?

• Beğeni 4

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adige, 27 dakika önce yazdı:

Dostlar buruk bir sevinç ile yazıyorum, forumu eşim için ve adalete susamış masum kaderdaşlar için takip ediyorum. Yaklaşık 1 saat önce kabul kararını gördük (10 gün önce kızım dünyaya geldi diye yazmıştım, kısmeti ile doğdu yavrucuğum) Bu süreçte ben çalıştığım için maddi olarak çok zorlanmadık (psikolojik boyutunu çok fazla yaşadık) , bu yüzden duam hep önce ihtiyacı olan kaderdaşların dönmesi yönünde idi. Haziran 2016 sendika istifa (26 ay). Banka 2013'de para giriş çıkışı var, sonrasında birşey yok, talimatlı herhangi bir işlem olmadı. Okuldan görüş alınıp alınmadığını bilmiyorum. Adli bir işlem olup olmadığı ile ilgili de bilgim yok, karakoldan vb arayıp ifade verme gibi birşey olmadı. En son dün komisyonu kontrol etmiştim, karar sanırım bugün yüklendi. Kriter olarak adlandırılan bu saçmalıkların yukarıda yazdığım gibi size de fikir vermesi açısından yazıyorum. (Karar ulaşınca karar sayısını da paylaşırım, az çok incelenecek dosya sayısı belli olsa da fikir verebilir) Tüm masumların haksızlıklarının giderilmesi ümidi ile. 

Hayirli uğurlu olsun kabul kararınız. Biz bankadan bekleyenler için de bir umut oldu. Sakıncası yoksa banka hakkında detay verebilir misiniz? Hesap açılma tarihi, miktar v. s. 

• Beğeni 3

672 inceleme devam. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bahar, 11 dakika önce yazdı:

Hayirli uğurlu olsun kabul kararınız. Biz bankadan bekleyenler için de bir umut oldu. Sakıncası yoksa banka hakkında detay verebilir misiniz? Hesap açılma tarihi, miktar v. s. 

Hesap açılış 2013, 6-7 bin civarı para giriş çıkışı 2013 yılında, hesap kapama yok fakat hesapta bakiye de yoktu belirttiğim tarih sonrası. Banka ile ilgili talimat dönemi para yatırmaya bakıyor olabilirler, onun dışındaki para giriş çıkış tutarlarının önemi yoktur diye düşünüyorum. 

• Beğeni 2

672 KHK - MEB (2020 Mart kabul) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Corona virüsde vaka sayısı ne yazık ki 670 olmuş toplam can kaybı ise 9 . Her yaşam değerlidir her yaş ayrı güzeldir insanların yaşlı olması bizim üzüntümüzü hafifletemez . Lütfen etrafınızdaki herkese konunun ciddiyetini en iyi şekilde anlatmaya çalışalım . Solunum sıkıntısının yanında can sıkıntısının ne kadar basit ve önemsiz olduğunu alacağı tedbirlerle hem kendi hem sevdiklerinin hemde toplumun sağlığının korunmasında ne kadar önem arz ettiğini anlayacak şekilde izah edin.

• Beğeni 5
  • Onaylama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 2 saat önce yazdı:

https://www.memurlar.net/haber/892492/iade-olan-ogretmenlere-ogretim-yilina-hazirlik-odenegi-odenir-mi.html?utm_source=headlines

öğretim yılına hazırlık ödeneği, yukarıda belirtilen özel hükümlere göre eğitim ve öğretim yılı boyunca ortaya çıkabilecek materyal ihtiyaçlarının teminine katkıda bulunarak etkin ve verimli çalışmalarına olanak sağlamak amacıyla her öğretim yılının başında fiilen öğretmenlikyapmakta olan öğretmenlere ödenmektedir.

Buna göre, Okul ve kurumlarda görev yapmakta iken ihraç edilen öğretmenlerin görevlerine iadeleri durumunda öğretim yılına hazırlık ödeneğinin, göreve başlama tarihleri esas alınmak üzere ilgili yılın Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nda belirtilen özel hüküm doğrultusunda oranlı olarak ödenmesinin gerektiği değerlendirilmektedir.

iade olan öğretmenler için iade tarihi dönem başlangıcı olmasa da  öğretim hazırlığı ödeneği ödensin demiş MEB....

Ben aldım 21 Şubat da iade oldum ama yarım verdiler öğretim ödeneği bana. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 KHK SADECE SENDİKA 20 AY. İADE OLDUM ÇOK ŞÜKÜR...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...