İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Asırlık incelemem devam ediyor emeği geçen herkesin Allah belasını versin

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese hayırlı akşamlar etkin pişmanlık hükümleri gereği 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası aldım 2019 ocak ayında dosyamı istinaf mahkemesine gönderdim 1 yılı geçmesine rağmen henüz bir sonuç alamadım e-devlet dava dosyası sorgulama bölümünde ön incelemede yazıyor tahmini ne kadar daha sürer bir fikri olan var mı

Ohal sonrası ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
MSA, 15 dakika önce yazdı:

Bugünün Kararları:

• 672 KHK - MEB - Mersin - Tarsus - Sendika 23 Ay 2015 Kasım İstifa - Adli KYOK 2017 Mayıs - İADE
  • 701 KHK - EGM - İstanbul - Muhabere - Garson EA - Adl, KYOK 2020 Şubat - RET

komisyon bu hafta gelenekçi davranmış...

701 EGM RET......672 MEB SENDİKA İADE...

Bir günde şaşırtın bizi....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 2 saat önce yazdı:

@suvarsuvar gözünüz aydın hocam bizim gibi kurum görüşü alinmayip sadece sendikadan bekleyenlere umut oldu hocam bordro kesintisi tam 27 aymiydi acaba 

Çok sağ olun hocam. Evet 27 ay hocam mayıs 2014-temmuz 2016

MEB-ÖĞRETMEN-KHK:672-27 AYLIK İSTİFA EDİLMEMİŞ  SENDİKA (MAYIS 2014-TEMMUZ 2016)-TAMAMI İKİNCİ KURULUŞ DÖNEMİNE AİT-SENDİKA ÜYELİĞİM SÜRESİNDE ÜCRETSİZ İZİN KULLANMADIM-TAKİPSİZLİK-KURUM HENÜZ ARANMADI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

677 EGM SCD.  Beraat talimatsiz hareket banka. 2014 eylul hesap kapatma. Inceleme devam. Geçen gün trafik sigortası ve kasko işine girdiğimi söylemiştim. Irtibat için: ulgay_90@hotmail.com     teşekkürler 

• Beğeni 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazenin, 2 saat önce yazdı:

çok çok sevindim hocam hayırlı olsun darısı bizlere inşallah. hocam müdürünuz ile sürekli iletişim halinde miydiniz. emin misiniz acaba kurum görüşünun alınmadığına 

Çok sağ olun hocam. İnşallah en kısa zamanda siz ve diğer bekleyen tüm masumlar iade olur. Müdür ve okul arkadaşları yakında tanıyorum ve sürekli görüşüyoruz. Sorsalardı kesin haberim olurdu sormamışlar.

• Beğeni 1

MEB-ÖĞRETMEN-KHK:672-27 AYLIK İSTİFA EDİLMEMİŞ  SENDİKA (MAYIS 2014-TEMMUZ 2016)-TAMAMI İKİNCİ KURULUŞ DÖNEMİNE AİT-SENDİKA ÜYELİĞİM SÜRESİNDE ÜCRETSİZ İZİN KULLANMADIM-TAKİPSİZLİK-KURUM HENÜZ ARANMADI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

KHK mağdurlarının BM İnsan Hakları Komitesi'ne başvurusu ile ilgili olarak İnsan Hakları Hukukçusu Sayın Kurtuluş Baştimar'ın forumumuza verdiği ropörtaj şuradadır:

Kendisi ücret meselesi için herkesin durumunu göre mevzuyu tartışmamızı ve sonuca göre makul bir teklif verebileceğini belirtti. Bu konuda yorumlarınızı da beklemekteyim.

@RosedewittbukateR @tustus @phantom18 @ahmet bel @observer @Konuk ne zaman

Sn. @Karagöz emeğinize sağlık..

Röpörtajda aydınlatıcı bilgiler var.. Kendi adıma teşekkür ederim..

Fakat şu an aklıma gelen bir soru var.. Sizin ya da forumdaki diğer arkadaşların bir yorumu olur belki..

Diyelim ki BM İnsan Hakları Komitesi'ne başvurduk fakat orada süreç devam ederken, komisyondan / idare mahkemesinden ya da danıştaydan iade olduk..

Acaba BM'deki dosya kapanır mı yoksa tazminat ta isteneceği için devam mı eder?

• Beğeni 2

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
varex, 35 dakika önce yazdı:

komisyon bu hafta gelenekçi davranmış...

701 EGM RET......672 MEB SENDİKA İADE...

Bir günde şaşırtın bizi....

701 Adalete iade var. şaşırtmış sanki. dediğin gibi SC ve cc kodlarına kabullerde çok güzel gelişmeler.  701 EGM çok çekti. ?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 4 saat önce yazdı:

Sn. @Karagöz emeğinize sağlık..

Röpörtajda aydınlatıcı bilgiler var.. Kendi adıma teşekkür ederim..

Fakat şu an aklıma gelen bir soru var.. Sizin ya da forumdaki diğer arkadaşların bir yorumu olur belki..

Diyelim ki BM İnsan Hakları Komitesi'ne başvurduk fakat orada süreç devam ederken, komisyondan / idare mahkemesinden ya da danıştaydan iade olduk..

Acaba BM'deki dosya kapanır mı yoksa tazminat ta isteneceği için devam mı eder?

Mantıklı bir soru hocam. Benim tahminim devam eder, ancak isterseniz Kurtuluş Bey'e de bir sorun.

Karagöz, 5 saat önce yazdı:

KHK mağdurlarının BM İnsan Hakları Komitesi'ne başvurusu ile ilgili olarak İnsan Hakları Hukukçusu Sayın Kurtuluş Baştimar'ın forumumuza verdiği ropörtaj şuradadır:

Kendisi ücret meselesi için herkesin durumunu göre mevzuyu tartışmamızı ve sonuca göre makul bir teklif verebileceğini belirtti. Bu konuda yorumlarınızı da beklemekteyim.

@RosedewittbukateR @tustus @phantom18 @ahmet bel @observer @Konuk ne zaman

Önemli ekleme: Sayın Kurtuluş Baştimar, ceza davası veya soruşturması devam edenler için, BM'ye KHK ve yaptırımları için başvuru konusunda ceza davasının sonuçlanmasını beklememeyi tavsiye etmektedir.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta foruma yansıyan ilk 7 kabul kararından çıkarımlar

İlk khklar ile işlem gören emniyet cc SC kodları kabul aldı

Adalet bak tutuklu kalıp 1 yıl sonra beraat alan 679 lu ile 701 li İKM beraat var iade aldı

MEB KYOK2017 alıp 23 - 28 ay sendikası olan biri istifalı biri istifasız ila kurum görüşü alınmamış 27 ay sendikalı toplam 3 öğretmen göreve döndü

672 den 3 MEB

672 den 2 EGM

679 ve 701 den 2 adalet pers iade oldu

Geçmiş khkları süpürüyorlar gibi hadi hayırlısı

• Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...