İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Muhammet Adıgüzel, Bir saat önce yazdı:

Face te 2014 yılında 50 gr lık altın hesabı açan biri dün iade edildiğini görmüş. Kurum görüşü hakkında bilgisi yok, 686 KHK lı. Bankadan bekleyen arkadaşlar için umut olur insallah.

Çok iyi bir haber.. Benimde 2014 yılında açılmış 10gr lik altın hesabım vardı. Tabi 17 ayda sendika inşallah ben de iade olurum. Allah ım büyüktür. 

• Beğeni 4

672 inceleme devam. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, Bir saat önce yazdı:

Teşekkürler hocam yorumunuz için. Mahkeme eylüle ertelendi. Bu süreçte yargıtay kararı çıkar mı bilemiyorum. İnşallah birşeyler olur artık. Benim derdim seyahat engellinin kalkması. Mahkeme 10 yıl da sürerse sürsün ama seyahat engelim yüzünden işe de giremiyorum. Zaten khklı olmak bir neden iş bulamamak için, üstüne bir de seyahat engeli olunca hiç iş vermiyorlar. 

Acaba adli kontrolün dilekçe ile kalkması durumu olabilir mi dava sonuçlanmadan? İş bulamadığımı söylesem khklı olduğumdan zaten iş bulamoyorum desem, zaten benim infazım ihraç işlemi ile yapıldı, adil yargılama dışına çıkıldı desem??? İnanın çıldırmak üzereyim. 

Herkes gözünü kulağını kapatmış. 

Hocam sonda olmak avantajdır. Dünkü AYM kararını düşünün. 650 liralık kira için tutuklama ofset bu memlekette. O nedenle ankesörde sona kalmak avantajdır. 

Diğer mevzu yıllardır çektiklerimiz işte. Ben belki yurtdışında iş bulurdum. Çıkamadık ki... 

Öngörüm, sizin mahkeme işi çözülmeden size pek rahat yüzü yok. Üzgünüm. 

• Teşekkür 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Face te ilginç bir karar daha gördüm. Hemen detayları paylaşıyorum, beraber yorumlarız.

701 KHK, 7 ay sendikası ve 3 aylık katılım hesabı olan bir öğretmen arkadaş. Xeza davası devam ederken Kasım ayında kurum görüşü olumlu olarak alınıyor. Daha sonra ceza davasından 2 yıl 1 ay ceza alıyor. Ceza aldıktan sonra MEB Şubat ayında mahkemeden bir daha görüş istiyor davası ile ilgili. Bugün de ret kararını görüyor. Normalde kurum görüşü olumlu ama kurım görüşü alındıktan sonra ceza alınca ret gelmiş gibi görünüyor...

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

mübarek MİRAÇ Kandilimiz kutlu olsun kaderdaş larım. Rabbim her türlü virüslerden bütün mazlumları korusun.Amin

670 KHK inceleme devam. kızımın dershanesi vardı başka bir bilgim yok. eşim hala emniyette çalışıyor. KYOK ile 37 ay oldu fakat inceleme devam...

Güncelleme • • Ya sabır yahu...
  • Beğeni 3

670 KHK. 01.02.2017 tarihinde KYOK,hala inceleme devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 31 dakika önce yazdı:

Değerli arkadaşlar BM'ye başvurma konusunda bahse konu 9.000 ve 3.000 de dosya parası çok fazla. hem başvuru için para istenmiyor denilmiş hem de 3.000 TL dosya masrafı. Saygı duymakla bareber Sn Avukat Beye, bunun bütçelerimizin çok üstünde olduğunu da belirtmek isterim. Karagöz Bey de zaten belirtmiş ben içerikle ilgileniyorum, ücretlendirme kısmını anlamam diye haklı olarak. Kendisine ben de teşekkürlerimi sunarım röportaj için. Avukat Bey de sağ olsunlar vakit ayırmışlar bu iş için. 

Tanıyanlar bilir baştan bu yana söyleyegeldiğim çok iyi bir idare avukatı olan Mesut Kılıç Beye bu konuda ricacı olabilirim forumda ilgilenenler olursa (kaybettiği davayı henüz duymadım ve şahsen kazandığımız 5 davamız var vekilim olarak son 15 senelik zaman zarfında ki bir tanesi de KHK benzeri sözleşme feshiydi.). BM ile ilgili olası bir davaya cüzi bir miktara bakacağından eminim. Harici bir durumda *Kins.2 vakıası yaşanmasın sonra. Sayın MSA'ya da teşekkürleri borç bilirim bu vesileyle.

Avukat Mesut beyi moderatörü olduğu siteye Kins'e ne zaman teklif ve tavsiye etsem foruma düşmüyordu yazdıklarım, filtreye takılıyordu.  Kendi tanıdığının 3000 dediği davaya 1200 önermişti Mesut bey.kendisine bu çok ideal fiyatı özelden de yazdım o vakit ama oralı olmadı  Kins'in. Hazır ucuz fiyat varken neden daha pahalısı diye..İnsanlar zaten meteliğe kurşun atıyor burada diyerek. Hasılı, çok büyük vekalet ücretlerine gerek yok.Makul ve izanlı olmalı. Zaten mağduruz. Yaşanan süreçte görülmüştür ki empati yapan ve merhamet sahibi avukatlar insaniyetini böyle zamanda göstermelidir. Bir ticaret kapısı görülecek durumda değiliz.

Dediğim gibi geri besleme verebilirse forum sakinleri, bir fiyat alabilirim Av. Mesut beyden. İlgilenenler bana özelden yazabilir veya sayın MSA'ya bildirebilirler, ben de bir sayı bildiririm ona göre.

Rabbimiz düze çıkarsın cümlemizi. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Hocam, sağ olun. Kimseyi hiçbir şeye yönlendirmedim şu ana dek. Ancak herkese verebileceğim tek ve en önemli tavsiye şu olmuştur:

Bütün olasılıkları değerlendirin ve kararınızı kendiniz verin. Aklınızı hiç kimseye kiraya vermeyin. Sorumluluğunu almadığınız hiçbir işe girişmeyin.

Bu yüzden farklı ve bütün legal olasılıkları konuşmalı ve tartışmalıyız. Bu şekilde benzer bilgileri olan herkes paylaşmalı.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 5
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM den dün bır arkadaşımı gördüm siber suclarda çalışan bi liste gelmiş arkadaşlar bunları araştırın demişler ona göre dondurcez demisler. Ama fazla konusamadik. Ne listesi komisyondan onay alip araştırma merkezi mi polis mi olsun diye mi yoksa komisyon kabul versin diye mi. Arkadasta işi vardı detay soramadim bile bakalım hayırlısı olsun artık detay ogrrenirsem paylasirim yine

Güncelleme • • Policeman7734
Yanlış
  • Beğeni 3
  • Teşekkür 2

672 KHK EGM takipsizlik kod ad

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 36 dakika önce yazdı:

Değerli arkadaşlar BM'ye başvurma konusunda bahse konu 9.000 ve 3.000 de dosya parası çok fazla. hem başvuru için para istenmiyor denilmiş hem de 3.000 TL dosya masrafı. Saygı duymakla bareber Sn Avukat Beye, bunun bütçelerimizin çok üstünde olduğunu da belirtmek isterim. Karagöz Bey de zaten belirtmiş ben içerikle ilgileniyorum, ücretlendirme kısmını anlamam diye haklı olarak. Kendisine ben de teşekkürlerimi sunarım röportaj için. Avukat Bey de sağ olsunlar vakit ayırmışlar bu iş için. 

Tanıyanlar bilir baştan bu yana söyleyegeldiğim çok iyi bir idare avukatı olan Mesut Kılıç Beye bu konuda ricacı olabilirim forumda ilgilenenler olursa (kaybettiği davayı henüz duymadım ve şahsen kazandığımız 5 davamız var vekilim olarak son 15 senelik zaman zarfında ki bir tanesi de KHK benzeri sözleşme feshiydi.). BM ile ilgili olası bir davaya cüzi bir miktara bakacağından eminim. Harici bir durumda *Kins.2 vakıası yaşanmasın sonra. Sayın MSA'ya da teşekkürleri borç bilirim bu vesileyle.

Avukat Mesut beyi moderatörü olduğu siteye Kins'e ne zaman teklif ve tavsiye etsem foruma düşmüyordu yazdıklarım, filtreye takılıyordu.  Kendi tanıdığının 3000 dediği davaya 1200 önermişti Mesut bey.kendisine bu çok ideal fiyatı özelden de yazdım o vakit ama oralı olmadı  Kins'in. Hazır ucuz fiyat varken neden daha pahalısı diye..İnsanlar zaten meteliğe kurşun atıyor burada diyerek. Hasılı, çok büyük vekalet ücretlerine gerek yok.Makul ve izanlı olmalı. Zaten mağduruz. Yaşanan süreçte görülmüştür ki empati yapan ve merhamet sahibi avukatlar insaniyetini böyle zamanda göstermelidir. Bir ticaret kapısı görülecek durumda değiliz.

Dediğim gibi geri besleme verebilirse forum sakinleri, bir fiyat alabilirim Av. Mesut beyden. İlgilenenler bana özelden yazabilir veya sayın MSA'ya bildirebilirler, ben de bir sayı bildiririm ona göre.

Rabbimiz düze çıkarsın cümlemizi. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Burada önemli olan bişey de şu

Bu avukatları alacakları ücret olarak kazanacağımız tazminattan mahsup etmelerine ikna etmek. Önden çok az kişinin verecek parası vardır.

• Beğeni 2

Sendika ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adige, 15 saat önce yazdı:

Dostlar buruk bir sevinç ile yazıyorum, forumu eşim için ve adalete susamış masum kaderdaşlar için takip ediyorum. Yaklaşık 1 saat önce kabul kararını gördük (10 gün önce kızım dünyaya geldi diye yazmıştım, kısmeti ile doğdu yavrucuğum) Bu süreçte ben çalıştığım için maddi olarak çok zorlanmadık (psikolojik boyutunu çok fazla yaşadık) , bu yüzden duam hep önce ihtiyacı olan kaderdaşların dönmesi yönünde idi. Haziran 2016 sendika istifa (26 ay). Banka 2013'de para giriş çıkışı var, sonrasında birşey yok, talimatlı herhangi bir işlem olmadı. Okuldan görüş alınıp alınmadığını bilmiyorum. Adli bir işlem olup olmadığı ile ilgili de bilgim yok, karakoldan vb arayıp ifade verme gibi birşey olmadı. En son dün komisyonu kontrol etmiştim, karar sanırım bugün yüklendi. Kriter olarak adlandırılan bu saçmalıkların yukarıda yazdığım gibi size de fikir vermesi açısından yazıyorum. (Karar ulaşınca karar sayısını da paylaşırım, az çok incelenecek dosya sayısı belli olsa da fikir verebilir) Tüm masumların haksızlıklarının giderilmesi ümidi ile. 

Demedim mi hocam ben size kız çocuğu şans getirir diye? Sevindim bu haberinize yeni hayatınızda ve ailenizin yeni üyesi ile mutlu yarınlar sizin olsun

Darısı bize inşallah.. 

• Beğeni 4

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...