İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

phantom18, 14 dakika önce yazdı:

Demedim mi hocam ben size kız çocuğu şans getirir diye? Sevindim bu haberinize yeni hayatınızda ve ailenizin yeni üyesi ile mutlu yarınlar sizin olsun

Darısı bize inşallah.. 

Çok teşekkür ederim, darısı en kısa sürede sizlere inşallah. 

• Beğeni 2

672 KHK - MEB (2020 Mart kabul) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 3 saat önce yazdı:

Az önce twitterda af çalışmasının tüm mahpusları kapsayacağını, aksi olsa bile 2 ay içimde AYM kararıyla tüm mahpusları kapsayacağını yazan bir haber okudum. Böyle bir durumda şu an devam eden ceza davaları düşer mi? Mesela ankesör davam devam ediyor. Gerçi daha ilk duruşma bile yapılamadı ertelendi. Bu dava nolur? 

https://twitter.com/VuralErgul2/status/1241072243297456129?s=19

Korona Virüs etkilerinin sonrası yeni bir dünya düzeni gelecek diye yorumlar yapılıyor bakalım bunun sonrasında bize de hakkımız olanlar geri verilecek mi? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Düne ait yeni gelen kararlar:

• 20 Mart - 672 KHK - MEB - Sendika 24 Ay İstifa 2015 Aralık - SMS - KYOK 2018 Mayıs - İADE
  • 20 Mart - 686 KHK - MEB - Banka Altın Hesabı - İADE - DM - "50 gr altın hesabı. Yatış tarihi 2014 mart. Çekilmedi. Daha sonra Vakıf Katılım'a aktarıldı. Adli işlem yok. Kurum aranma bilgim yok"
  • 20 Mart - 701 KHK - EGM - Şanlıurfa - Asayiş - GArson EA - Adli İşlem KYOK - RET
  • Beğeni 3

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dün kurum görüşüm alınalı tam 6 ay oldu ? Müdürüm ilk soylediginde ne kadar da umutlanmıştım ha bugun ha yarın 6 ay geçti...Filmi en başa sararsak 42 ay ? hala incelemeye devam...

Keşke KHK çıkış sırasıyla bakılsaydı komisyonda. Sabrı daha önce tükenenlerden başlamiş olurlardı neyse öyle yada böyle bugunlere geldik 

Önceleri yalnızca bizler için üzülüyordum , sonra ülkemizin her alandaki çöküşüne , şimdilerde ise bütüm dünyanın (salgımlar depremler istilalar zulümler) haline...

Mübrek kandil günü herseyin çok ama çok güzel olması ve adaletli bir dünyada yaşama dualarımla hepinizin kandilini kutluyorum.

• Beğeni 5
  • Üzülme 1

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn. Kim Bey, 

Tazminattan yüzde talep etmeyen avukat neredeyse yok gibi. Dediğiniz gibi %10 anlaşılır ve önden de tarifedeki idari dava ücretiolan 1500 TL civarı teklif edilebilir. Bu da bir fikir tabi ki. 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şubat ayının başlarında pasaport tahdidimin kaldırılması için nüfus müdürlüğüne başvuruda bulunmuştum. Şimdiye kadar e-devletten protokol belgesi sorgulattığımda il/ilçe nüfus müdürlüklerine başvvurun yazıyordu. Az önce protokol belgesi sorgulattım. Bu sefer "Girilen bilgilere ait herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır" yazıyor. Sanırım tahdidim kaldırıldı. Ne dersiniz arkadaşlar.

Karagöz, Bir saat önce yazdı:

Hocam, sağ olun. Kimseyi hiçbir şeye yönlendirmedim şu ana dek. Ancak herkese verebileceğim tek ve en önemli tavsiye şu olmuştur:

Bütün olasılıkları değerlendirin ve kararınızı kendiniz verin. Aklınızı hiç kimseye kiraya vermeyin. Sorumluluğunu almadığınız hiçbir işe girişmeyin.

Bu yüzden farklı ve bütün legal olasılıkları konuşmalı ve tartışmalıyız. Bu şekilde benzer bilgileri olan herkes paylaşmalı.

Söz konusu başvuruyu yapabilmek için illa avukata mı ihtiyacımız var. Kendimiz başvuramıyor muyuz. Eğer standart bir başvuru metni varsa onu kendimize göre ingilizce yazıp düzenleyebiliriz diye düşünüyorum.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 2

701 KHK-Komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin turan, 22 dakika önce yazdı:

Şubat ayının başlarında pasaport tahdidimin kaldırılması için nüfus müdürlüğüne başvuruda bulunmuştum. Şimdiye kadar e-devletten protokol belgesi sorgulattığımda il/ilçe nüfus müdürlüklerine başvvurun yazıyordu. Az önce protokol belgesi sorgulattım. Bu sefer "Girilen bilgilere ait herhangi bir pasaport kaydı bulunamamıştır" yazıyor. Sanırım tahdidim kaldırıldı. Ne dersiniz arkadaşlar.

Söz konusu başvuruyu yapabilmek için illa avukata mı ihtiyacımız var. Kendimiz başvuramıyor muyuz. Eğer standart bir başvuru metni varsa onu kendimize göre ingilizce yazıp düzenleyebiliriz diye düşünüyorum.

Bu başvuru için avukat şartı yoktur. Ancak BM'nin sitesinde avukat ile başvuru tavsiye edilmektedir. Bahsettiğiniz gibi bir yöntemin izlenmesi de mümkün olabilir.

@Victim hocam, 3000 lira dosya masrafı bilgisini nereden aldığınızı sorabilir miyim? Yanlış anlamayın bilgi kirliliği yapan birine de kurban gitmiş olabilirsiniz, Herkesten bu mevzuda ricam kaynaklarını da yazmaları yönünde.

@Konuk ne zaman hocam, 9000 lira Kurtuluş Bey'in size yaptığı teklif miydi? Forumdan geldiğinizi belirttiniz mi?

Arkadaşlar tecrübelerimizi de net yazalım. Kimseyi yanlış bilgilendirmemek için elimizden gelen tüm çabayı gösterelim lütfen.

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhammet Adıgüzel, 1 saat önce yazdı:

Face te ilginç bir karar daha gördüm. Hemen detayları paylaşıyorum, beraber yorumlarız.

701 KHK, 7 ay sendikası ve 3 aylık katılım hesabı olan bir öğretmen arkadaş. Xeza davası devam ederken Kasım ayında kurum görüşü olumlu olarak alınıyor. Daha sonra ceza davasından 2 yıl 1 ay ceza alıyor. Ceza aldıktan sonra MEB Şubat ayında mahkemeden bir daha görüş istiyor davası ile ilgili. Bugün de ret kararını görüyor. Normalde kurum görüşü olumlu ama kurım görüşü alındıktan sonra ceza alınca ret gelmiş gibi görünüyor...

Merhaba..

Gerçekten ilginç bir durum olmuş..

Verilen ret karaından ziyade, "ceza davası devam ederken kurum görüşünün alınması" ve "ceza aldıktan sonra MEB'in mahkemeden görüş istemesi" konuları ilginç geldi bana..

Olumlu kurum görüşüne rağmen gelen ret ise dediğiniz gibi, alınan ceza sebebiyledir..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tustus Hocam kurum görüşünden sonra büyük ihtimal ceza davası beklenmiştir. Sadece katılım hesabından ceza alması da sıkıntılı. Yani ill zamanlar olsa tamam da şu anda ceza alması ilginç geldi. Kişi MEB görüş istemesini de uyaptan dava dosyaları içindeki bilgilerden öğrenmiş. Bakalım daha neler görecez hocam ?

@Sınıföğretmeni hocam sizin adli süreç var mıydı? Takipsizlik almış mıydınız?

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhammet Adıgüzel, 9 dakika önce yazdı:

@tustus Hocam kurum görüşünden sonra büyük ihtimal ceza davası beklenmiştir. Sadece katılım hesabından ceza alması da sıkıntılı. Yani ill zamanlar olsa tamam da şu anda ceza alması ilginç geldi. Kişi MEB görüş istemesini de uyaptan dava dosyaları içindeki bilgilerden öğrenmiş. Bakalım daha neler görecez hocam ?

Kişinin sadece katılım hesabından ceza alması durumunu ayrı tutarak şunu söyleyebilirim;

Eğer tahmininiz gibi komisyon "ceza davası devam ettiği halde görüş istediyse ve ceza dava sonucunu beklediyse" bu nisbeten olumlu bir durumdur diyebiliriz..

Yani en azından kişinin ceza davası sürüyor diye reddi basıp geçmemiş görünüyor..

Muhtemelen kişi bu durumda beraat alsaydı iade olacaktı..

Enseyi karartmaya gerek yok..

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...