İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Arkadaşlar MEB den iade olan arkadaşların SGK li çalıştığı dönemlerden kesinti oldu mu ?bilgisi olan var mı? 

672 KHK - MEB - Temmuz 2018 takipsizlik- Sendika İstifa (Şubat 2016)-Kurum kanaati olumsuz- Komisyon Ret 28 Ekim 2021-25.İdare Mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yine kararsiz bir gün olacak galiba 

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 29 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar kesin ve net bir bilgi vereyim sizlere ohal komisyonu istinaf ve yargıtayın onayını beklemeden karar veriyor benim gibi onay bekleyenler beklemesin komisyon istinaf ve yargıtaydan bağımsız haber veriyor duyum falan değil  kesin ve net bilgi inşaallah tüm mağdur ve masumlar en kısa zamanda iade olur...Amin

dediğinizi tam anlamadım istinaf bekleyen herkese ret veriyor mu demek istediniz . 

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 23 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar MEB den iade olan arkadaşların SGK li çalıştığı dönemlerden kesinti oldu mu ?bilgisi olan var mı? 

Benim bir arkadaşım üç ay önce iade oldu ondan bir kesinti olmadı.

Güncelleme • • Yavuz Selim TÜRK
  • Beğeni 1

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
bkartli, 27 dakika önce yazdı:

ben de merak esiyorum bunu ?

Bugün karar yok galiba 

İfade verdi. Öğretmen 672. Komisyon incelemeye devam. Sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Genelde basında nette haber olurdu komisyon 2 aydır rapor açıklamıyor diye akabinde açıklama gelirdi ancak ben şöyle okuyorum komisyonun çalışma durumunu aylardır yıllardır sabırla bekliyoruz yok şukadar dosya tasnif edildi şurada çalışıyorlar şu kadar kişiyle vs artık mazeret kalmadı derken mart ayında pandemi çıktı belirsizlik biraz ara verdiler muhtemelen zaten iyice ağırlaşmışlardı hepten yavaşladılar o kadar az sayıda dosya hakkında karar verdiler demekki 1500 gibi açıklama yapmayıp haziran dan bir iki hafta koparıp 3 bini geçelimde oyle çıkalım demişlerdir kendi pr ları için bu önemli ama artık bahane yok kamu normale girdi 3 ayda 10 bin dosya bitir Eylüle 672 li bırakma bu kadar basit aslında durum

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wasdreel, 48 dakika önce yazdı:

dediğinizi tam anlamadım istinaf bekleyen herkese ret veriyor mu demek istediniz . 

Hayır hocam komisyon beraat alan bir şahıs için karar vermek için istinaftaki ya da yargıtaydaki onayı beklemiyor benim beraat dosyası istinafta o nedenle araştırdım ve çok şükür kesin bilgiye ulaştım 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kadir01, 18 dakika önce yazdı:

Hayır hocam komisyon beraat alan bir şahıs için karar vermek için istinaftaki ya da yargıtaydaki onayı beklemiyor benim beraat dosyası istinafta o nedenle araştırdım ve çok şükür kesin bilgiye ulaştım 

Allah razı olsun sizden 21 ay sendika MEB kurum görüşü olumlu alındı ama beraatim istinafta oldugu icin umudm yoktu.İnsallah bilgiyi veren dogru vermistir.

21 ay sendika adli islem sonuclanmadi ohal komisyonu inceliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Kadir01  cevabınız için teşekkürler İnşallah dediğiniz gibi olur. Benim beraat dosyası da istinafta, bir yılı geçti sonuçlanmadı.

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Delirmek serbest mi acaba?Sanırım ben o aşamaya geçiyorum.Kendimi teselli edecek hiçbir şey bulamaz haldeyim.

• Beğeni 1

679 gib komisyon inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...