İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

altuğ, 4 saat önce yazdı:

@Yanasip kamuda işe giriş 2010 ve sonrası olması

SGK kaydı ile işe giriş arasındaki zaman aralığı

Banka hareketleri 

Sosyal çevre durumu ile adli idari dosyanız komisyon kararına etkisi olacaktır. 

MEB 672 kalan 3.600 civarıdır 2 bin üzeri iade alır diye tahmin ediyorum

Peki ya askerler ?

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Raider komisyon oransal ve istatistiki gidiyor aylardır takip ediyoruz. 

Öyle güzel ayarlama yapıyorlar ki tüm kurumlar tüm khklar aynı ayarda ilerliyor. 

672 tüm ihraçların %40 ına tekabül ediyor ve yarısı da MEB ihraçları şuana kadar 18 bin dosya kaldığını düşünürsek yani başka bir deyişle her 5 dosyadan 1 i MEB. Geçen hafta bize yansıyan kararların %15 i öğretmendi ve kabul almıştı. Sendika tek başına kriter değil her ay 700-800 kabul olmalı artık ve 300-400 MEB den başka türlü erimez bu dosyalar. 

7 ay kaldı ve Aralık son daha uzatılmaz ilk baştaki sert tutum bazı kurumlar hariç kırılmış olabilir EGM kararları foruma yansıyor ancak askerler sır küpü ya da takip eden çok çok az ben Msb de kriter 2014 öncesi sonrasının çok geçerli olduğunu düşünmüyorum ağırlıklı olarak işe giriş dönemi kurum görüşünün esas alınacağını ve sonlara bırakılmış olabilir. 

@serpil68  

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
standartüye, 8 saat önce yazdı:

@derebom  kurum şıkışsa ne oluyor ki? 

Hesap soran yok. Hiç kriterim yok. Kodlama yok.

red karar kağıdım henüz bana ulaşmadı ama kararda şöyle birşey yazsalar "ihraç etmek için bahane aramadık ki döndürmek için sebep arayalım  işine bak koçum anca gidersin" 

Deseler ne yapabiliriz ki 

Anca dava aç dur

İlk ihraç olduğum zamanlar adalete inancım tam gibiydi. 

2 dilekçe yazdırıp dava açmak 10000 TL ye patladı, sonuç sıfır. 

Yine dava açacağım sonuç sıfır olacak büyük ihtimalle ama pes etmeyeceğim. 

Sonuna kadar devam 

Adalet bize uğrar mı kısmet

Pes etmek yok 

Kardeş yazının sonunda kendin söylemişsin zaten. Pes etmek yok. Ben ilk önce ret kararı geldiğinde, kararı okuyunca dava bile açmayacaktım. Bu kadar ucuzca ve vizdansızca, bir insanın ve ailesinin hayatı harcanamaz. Onların istediğide bu zaten. Yıldırıp mücadeleden vazgeçirmek. Hep böyle sürmeyecek, elbette birşeyler değişecek inşallah. Temennimiz ve umudumuz o yönde. Umudumuz biterse hayatın hiç bir anlamı kalmıyor zaten. İdare mahkemesinden de olumlu bir karar beklemiyorum ama danıştay bu işi çözer, orada elimiz güçlü olur bu dilekçelerle. Allah tüm masum ve mazlum herkesin yardımcısı olsun. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

YÖK'ten neden ses çıkmaz? İlla birilerinin çıkıp mecliste açıklama mı yapması gerekiyor? Gerçi yapsalar da ha duvara söylemişsin ha komisyona...

Açıklama yapılmasa bile zaten oyaladıkları ve geciktirdikleri ortada üniversiteleri...

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

679 - YÖK - Komisyon devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 12 saat önce yazdı:

Herkese iyi akşamlar. Bugün idare mahkemesine ek beyan dilekçesi verdim. Kurum EGM. Kurum 6 aydır 2.cevaba savunma yazmamış ve kurum kanaati ile ilgili ıslak imzalı belge sunamamıştı. Bunu tekrar talep ettim. Aynı durumda olan arkadaşların bilgisine. Kurum iyice köşeye sıkışıyor bu taleplerle  Üst mahkemelerde bunun çok önemi varmış. Hukukçu arkadaşların söylediği bu şekilde. 

Merhaba, 

Şöyle bir durum olma ihtimali de var: 2.Cevaba savunma yazmak istemiyor olabilir. İlk savunmasını yeterli görmüştür kurum. Ya da, yazmıştır ancak ilgili mahkemenin katibi UYAP'a yüklememiştir. Bu durumda öyle örnekler var ki...

Benim gönderdiğim Son cevabı kurum Ocak 2019'da almıştı. Sisteme Mart 2020'de mazbatasının görüntüsünü eklediler. (13 ay sonra)

Alex De Souza, 20 saat önce yazdı:

3 sorum var umarım doğru yerde soruyorumdur:

1- İstinaf için 30 gün süre korona nedeniyle değişti mi?

2- İstinaf dilekçesi için en günceli ve makul olanı forumdaki dilekçe1 midir?

3- UYAP üzerinden başvurmayı istiyorum. Bununla ilgili bir sayfamız var mıdır?

Teşekkürler.

1) Şu an için sürelerin 15 Haziran itibariyle başlayacağı bir durum var, ancak dün görüştüğüm bir şehrin idare mahkemesi katibi dedi ki; Bizler dönüşümlü çalışıyoruz. Ancak hepimize 1 Haziran itibariyle göreve dönme durumumuz olabilir şeklinde bir bilgi verildi. Yani, bu süre değişebilir, (1 Haziran'a çekilebilir) ona göre temkinli olun dedi.

2) dilekçe1 ya da dilekçeN... Mühim olan sizin kendi özel durumunuzu bu şablonlara göre değerlendirerek, kendi ağzınızdan yazmak. En doğrusu bu olacaktır.

3) UYAP üzerindne başvuracaksanız, mobil imza ya da e-imza ile onaylamanız gerekiyor. (UDF dosyada)

Kolaylıklar dilerim.

• Beğeni 1

672 KHK - Komisyon: Ret - Banka,Okul - 21. İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Arkadaşlar tahminen kaç dosya kalmıştır

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, 11 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar tahminen kaç dosya kalmıştır

18bin en az ama bu yıl kesin bitecek ondan kimsenin şüphesi olmasın başkalarının hezeyanları ile karamsarlığa kapılmadan gerçeklikten de uzaklaşmadan sonucun çıkmasını bekleyin

%35 civarı iade olur kalan dosyalar için buda bir nevi gerçeklik halini almış görünüyor

Umarım bol iadeli bir hafta olur

• Beğeni 2

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 26.05.2020 - 14:40 yazdı:

Kurumunuz MEB gözüküyor..

İade olursanız sorun kalmaz..

İstediğiniz İl e verirler..

MEB olarak bu konuda sorun çıkarmıyorlar...

sormuştum ama araya kaynadı sanırım.

adalet bakanlığı için de aynı şey söz konusu mu bilginiz var mı bu konuda?

çok duyduk katip olup iade olan ve iade sonrası nerede çalışmak istediği sorulan... bu bir teamül şeklini aldı mı yoksa duruma göre değişen bir uygulama mı, nedir fikriniz?

@varex

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
standartüye, 9 saat önce yazdı:

@derebom  kurum şıkışsa ne oluyor ki? 

...

İlk ihraç olduğum zamanlar adalete inancım tam gibiydi. 

2 dilekçe yazdırıp dava açmak 10000 TL ye patladı, sonuç sıfır. 

...

Hemen hemen her KHKlının yaşadığı standart durum.

Buna bile sevinmiştik.

O günlerde kimse ne yapılacağını bilmiyordu ve avukatlar bu işler riskli deyip davayı kabul etmiyordu. 

"Hukuk siyasetin köpeğidir" sözünü o günlerde iliğimize kadar hissetmişti. Hala da hissetmeye devam ediyoruz. 

Memleketteki hukuk, adalet, avukat, hakim, savcı, hak... kelimelerinin anlamları olmadığını yaşayarak öğrendik.

• Beğeni 4

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...