İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Ömer Avcu, 22 dakika önce yazdı:

Hep böyle sürecekmiş gibi;

Başvuru Durumu 

• Başvurunuzun incelemesi devam etmektedir.

Acaba bizim kuruma ne zaman sıra gelecek. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ron Swanson, 2 saat önce yazdı:

Pasaport ve e-devlet konusunda bilgilendirme amaçlı yazı.

Yukarıdaki "Tarbzen" nickli arkadaş İlçe nüfus müdürlüğüne başvurduğunda olumsuz yanıt almış ve e-devletten pasaport randevusu almak istediğinde "il/ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir" yazısı çıkıyormuş.

Ancak alttaki "Eylül" nickli arkadaş hakkındaki tahdit kalkmış olmasına rağmen e-devlette nüfusa gidiniz yazısı çıkıyormuş. Anladığım kadarıyla ya e-devlet kriter değil ve güncellenmesi uzun sürüyor ya da farklı başvurularda farklı şekilde davranıyorlar emin değilim. En iyisi sorarak öğrenmek sanırım. 

Birkaç gün önce pasaport tahdidimin kaldırıldığını , kalkma aşamasına kadar nerelerle görüştüğümü buraya yazmıştım.Ankara Nüfus Genel Müdürlüğünde görüştüğüm memur KHK öncesinde eşim üzerinden yeşil pasaport sahibi olduğumu, bunun artık geçersiz olduğunu ancak yeniden normal pasaport için başvuru yapabileceğimi söylemişti.'' Eylül '' nickli arkadaş gibi ben de iade olduktan sonra yeşil pasaport hakkımı geri almak adına şu an başvuru yapmadım. Benim için önemli olan pasaport tahdidinin kalkması sonucunda hakkımda herhangi bir soruşturmanın olmadığını anlamış olmamdı. ( İhraç olanlar hakkında illaki bir soruşturma vardır gizlidir vs. denildiği için tedirgindim 3,5 yıldır.) Sizin yorumu okuduktan sonra e-devlet üzerinden pasaport başvurusu için randevu oluşturma sistemine girdim. Sistemde kendim, eşim, çocuklarım,annem ve babamın isimleri göründü. Kendimi seçerek randevu saati aşamasına kadar ilerledim son noktada onaylamadım sistemden çıktım. Sonuç olarak e-devlette randevu sistemi benim için çalışıyor. Ancak yine de İlçe Nüfus Müdürlüğüne gidip bizzat sormayı düşünüyorum.

• Beğeni 1

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 8 saat önce yazdı:

Haklisin, ayni duygulari yasiyorum.

Persembe gunleri telefonumu elimdem birakaniyorum her an YOK ten arayacaklar diye. Her telefonum calisinda heyecan yapiyorum.

Umut fakirin ekmegi...

Bizim üniversiteden bekleyen kaç kişi kaldık hocam bilginiz var mı?

• Beğeni 1

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Başvurunuzun incelemesi devam etmektedir.??

679_SGK VHKİ-incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Whipper, 5 saat önce yazdı:

Pasaport başvurusu yapan arkadaşlara bir sorum olacak.Yakın zamanda bordo pasaport için İstanbul İl Nüfus Müdürlüğüne dilekçe vermek istiyorum.Daha önce 2019 yılı mart ayında  bir dilekçe vermiştim ama henüz kanun çıkmadığı için dilekçeme bir cevap alamadığım gibi takibini de yapamamıştım.Şimdi, sitedeki dilekçelerden birini uyarladım.Tekrar vermeyi düşünüyorum.Benim merak ettiğim dilekçenin akibetini nasıl takip ederiz?Daha önce başvuru sürecini anlatan arkadaşlar olmuştu.Dileçe takip numarası vs veriyorlar mı?Ya da başka bir takip yöntemi var mıdır?Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Cevap verilmiş ama kendimden örnek vereyim.İhraç olduğum ile gidip bizzat nüfusa dilekçe ile başvurmuştum.Onaylanırsa ararız demişlerdi. Ben Genel Müdürlükten öğrendikten 2 gün sonra başvuru yaptığım ildeki Nüfus Müdürlüğünden de aranarak pasaport almak için başvuru yapabileceğimi söylediler. Ama süreci bizzat kendim takip ettim gidip kurumlarla ( Savcılık,TEM )yüz yüze görüştüm. Aşamaları profilime girerek okuyabilirsiniz.Kolay gelsin...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eses, 16 dakika önce yazdı:

Cevap verilmiş ama kendimden örnek vereyim.İhraç olduğum ile gidip bizzat nüfusa dilekçe ile başvurmuştum.Onaylanırsa ararız demişlerdi. Ben Genel Müdürlükten öğrendikten 2 gün sonra başvuru yaptığım ildeki Nüfus Müdürlüğünden de aranarak pasaport almak için başvuru yapabileceğimi söylediler. Ama süreci bizzat kendim takip ettim gidip kurumlarla ( Savcılık,TEM )yüz yüze görüştüm. Aşamaları profilime girerek okuyabilirsiniz.Kolay gelsin...

Dilekçe sürecinize ilişkin paylaştığınız  bilgiler  için çok teşekkür ederim.Başvuracak arkadaşlar için çok kıymetli bilgiler.Dilekçeyi verdikten sonra takibi önemli demekki.Bazı arkadaşlar yılbaşında dilekçe vermişler sonuçlanması bu aya kadar sarkmış.Umarım fazla uzatmadan cevap alırım dilekçeme.Katkı sunan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.Ben de sürece ilişkin yaşadıklarımı paylaşırım.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, 2 saat önce yazdı:

Sn. Wildpuppy, 

İlave tedbirler doğrultusunda Valiliklerdekiilgili birim (eski Ohal komisyonu masası şimdiki adıyla güvenlik işleri mdr. sanırım) daha önce iptal edilen yeşil pasaport hakkına tekrar kavuşmak için değerlendirilmek üzere müracaat almaya başlamışlar mı acaba? 

Eşinizin yeşil pasaportu yoksa işe iade edilmediğiniz sürece maalesef yeşil pasaport alınamaz diye biliyorum. 

• Onaylama 1

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn. Eylül, 

Kast ettiğim ilave tedbirlerle yeniden yeşil pasaportun verilmesi konusunun değerlendirilmek üzere müracaat edilmesi idi. Nasıl ki umumi pasaport verilmesi konusuna Emniyetteki komisyon baktı Nüfus Müdürlüğü üzerinden, yeşil pasaport için de Ohal İşlemler İnceleme Komisyonuna müracaat edilmeye başlandı mı acaba?? Wildpuppy'ye sorum buydu aslında. 

• Beğeni 1

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Az önce pasaport randevusu almayı denedim ve tarih alma kısmına kadar geldim ama randevu almadım. 

Daha önce denememiştim, tahdit varken pasaport başvurusunda bulunabiliyor muydum bilmiyorum. Tahditi devam edem arkadaşlar bir bakıp bilgilendirirse güzel olur. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...