İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

MSA, 18 saat önce yazdı:

Aydınlar önceden uyarmış, sene 1999...

Sayın MSA,

2004 yılındaki MGK kararı Bakanlar Kuruluna sunulmayarak bunların hepsinin üstüne çarşaf çekildi. Daha yakını ortada fetö ismi yokken 2015 yılında paralel yapının araştırılması önergesini kimler ret etti.  Sonradansa "kandırıldık", "safmışız". Yerseniz. Ben niye kandırılmadım. "Kandırıldım" demeyle bu pislikten sıyrılabiliyorsa insanlar o zaman 15 Temmuz 2016 gecesi bomba atan uçakları kullananlarda biz "kandırıldık" der. Yok öyle yağma. Hukuksa hukuk. "Adalet" lafla olmuyor. "Biz ahiret gününe ve bir hesap gününe inanan insanlarız" demeyle olmuyor. İsteyerek yapmadıysan da suç, suçtur.

• Beğeni 5
  • Onaylama 3

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Whipper, 54 dakika önce yazdı:

Pasaport başvurusu yapan arkadaşlara bir sorum olacak.Yakın zamanda bordo pasaport için İstanbul İl Nüfus Müdürlüğüne dilekçe vermek istiyorum.Daha önce 2019 yılı mart ayında  bir dilekçe vermiştim ama henüz kanun çıkmadığı için dilekçeme bir cevap alamadığım gibi takibini de yapamamıştım.Şimdi, sitedeki dilekçelerden birini uyarladım.Tekrar vermeyi düşünüyorum.Benim merak ettiğim dilekçenin akibetini nasıl takip ederiz?Daha önce başvuru sürecini anlatan arkadaşlar olmuştu.Dileçe takip numarası vs veriyorlar mı?Ya da başka bir takip yöntemi var mıdır?Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Ben iki hafta önce başvurdum. Çok ayrıntılı bir dikekçeye gerek yok. KYOK aldığımı ve belgesini, yurtdışı yasağı kalktığına dair denetimli serbestlik belgesini ekledim. Dilekçe alındı belgesi vermedi. Sadece telefon numarası verdi sende ara bizde arar bilgi veririz dediler. Mahkeme yasağı kaldırıyor biz hala bir daha uğraşıyoruz. Kanunsuzluğa bak. 

• Teşekkür 1
  • Üzülme 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 04.06.2020 - 09:55 yazdı:

sayın @Tarbzen  e devlet ten pasaport sogulama yaptınızmı. Pasaport başvuru randevusu diye giriş yaptığınızda, il ve ilçe nüfus müdürlüklerine müracaat mı yazıyor, yoksa yeni randevu başvurusunda bulunabilirsiniz mi yazıyor.  

Hocam merhaba ben yaklaşık 6 ay önce pasaport için başvuruda bulundum. Eskiden ne yazdığını hatırlamıyorum ama şimdi pasaport başvurusu için edevletten baktığımda yeni başvuru alabiliyorum. Sonuç olumlu olabilir mi yani genelde öyle mi oluyor? Öyle olursa nasıl sevineceğimi bilemeyeceğim ama keşke öyle olsa.

Güncelleme • • Ron Swanson
ekleme

ss

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Sayın MSA,

2004 yılındaki MGK kararı Bakanlar Kuruluna sunulmayarak bunların hepsinin üstüne çarşaf çekildi. Daha yakını ortada fetö ismi yokken 2015 yılında paralel yapının araştırılması önergesini kimler ret etti.  Sonradansa "kandırıldık", "safmışız". Yerseniz. Ben niye kandırılmadım. "Kandırıldım" demeyle bu pislikten sıyrılabiliyorsa insanlar o zaman 15 Temmuz 2016 gecesi bomba atan uçakları kullananlarda biz "kandırıldık" der. Yok öyle yağma. Hukuksa hukuk. "Adalet" lafla olmuyor. "Biz ahiret gününe ve bir hesap gününe inanan insanlarız" demeyle olmuyor. İsteyerek yapmadıysan da suç, suçtur.

Rahmetlinin Köstebek adlı kitabını askeri okuldayken okumuş, o zaman bu yapıyı anlamıştım. Ama mesleğe çıktığımda bi baktım hükümettin tepesinden tabanına herkes bu yapıyı destekliyor, sonra ergenekon balyoz olayları falan... Gemide samanyolu tv izlenirken terk ederdim salonu. Ama geldiğimiz noktaya bakın. Samanyolu tv izleyen şimdi ahaber izliyor ve görevde, terörist(!) avcılığı yapan şerefli(!) bir amir olarak. Ben ise ihraç ? 

Güncelleme • • wildPuppy
  • Beğeni 4
  • Onaylama 3
  • Katılmama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ron Swanson, 13 dakika önce yazdı:

Hocam merhaba ben yaklaşık 6 ay önce pasaport için başvuruda bulundum. Eskiden ne yazdığını hatırlamıyorum ama şimdi pasaport başvurusu için edevletten baktığımda yeni başvuru alabiliyorum. Sonuç olumlu olabilir mi yani genelde öyle mi oluyor? Öyle olursa nasıl sevineceğimi bilemeyeceğim ama keşke öyle olsa.

gözünüz aydın hocam. anlattığınıza bakılırsa kalkmış tahditiniz

• Beğeni 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hejar, 14 saat önce yazdı:

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bilen arkadaş varsa cevap verirse sevinirim  23 yıl hizmetim var hepsi 657 ye tabi geçti. Engelliyim %66 engelli raporum mevcut maĺülen yada engelli olmaktan dolayı emekli ederlerml? Ohal Komisyonu ik.karar vermediği için SGK ya başvuru yapmadım.

Emeklilik için başvuruda bulunabilirsin,bütün koşulları sağlıyorsun...Ama şu zamana kadar niçin  başvurmadın ki?

679_SGK VHKİ-incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 7 dakika önce yazdı:

gözünüz aydın hocam. anlattığınıza bakılırsa kalkmış tahditiniz

Pasaport başvuru randevusunu alabiliyorum ama protokol belgesi sorgulamada il/ilçeye başvuru yapmanız gerekli diyor, yani bu şekilde olursa da kalkmış olabilir mi, son 4 senedir ilk kez sevineceğim öyleyse de 

ss

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

En çok da şeyi anlamıyorum. Bana ortada özellikle bazı kurumlarda çalışanları, suçlu masum demeden içeri tıkmak için var gücüyle uğraşan bir yapı varmış gibi geliyor. Ama öte yandan, Feto alçağının ABD'den istenmesiyle ilgili iç basında yer alan bütün iddialar ABD hukumetince yalanlandı. Dendi ki "Doğru dürüst istenmedi, delil sunulmadı." Bu da bana garip ve şüpheli geliyor. Feto'nun yaptığı alçaklıklar için yüzbinlerce çok net delil vardır. Ta kaç senesinde bile varmış, Hablemitoğlu yazmış işte.

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ron Swanson, 18 dakika önce yazdı:

Pasaport başvuru randevusunu alabiliyorum ama protokol belgesi sorgulamada il/ilçeye başvuru yapmanız gerekli diyor, yani bu şekilde olursa da kalkmış olabilir mi, son 4 senedir ilk kez sevineceğim öyleyse de 

Tahdidin kalkmadı, randevuyu herkes alabilir?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 21 dakika önce yazdı:

Tahdidin kalkmadı, randevuyu herkes alabilir?

Nüfus vatandaşlık işlerinin sitesinden randevuyu herkes alabiliyordu evet ama sanki e-devletten randevu almak istediğimizde "il/ilçe nüfus müdürlüğüne başvurun" yazısı çıkıyordu, E-devletten randevuyu da herkes alabiliyor mu, çok uzun süre geçtiği için tam hatırlamıyorum.

ss

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
  • Yeni Oluştur...