İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

randevu aldığınızı farketmemişim hocam pardon. ben sorgulamada pasaport bilgileriniz çıkıyor diye anladım nedense. tahdit devam ediyor eğer dediğiniz uyarı geliyorsa.

Ron Swanson, 40 dakika önce yazdı:

Pasaport başvuru randevusunu alabiliyorum ama protokol belgesi sorgulamada il/ilçeye başvuru yapmanız gerekli diyor, yani bu şekilde olursa da kalkmış olabilir mi, son 4 senedir ilk kez sevineceğim öyleyse de 

Karagöz, 31 dakika önce yazdı:

En çok da şeyi anlamıyorum. Bana ortada özellikle bazı kurumlarda çalışanları, suçlu masum demeden içeri tıkmak için var gücüyle uğraşan bir yapı varmış gibi geliyor. Ama öte yandan, Feto alçağının ABD'den istenmesiyle ilgili iç basında yer alan bütün iddialar ABD hukumetince yalanlandı. Dendi ki "Doğru dürüst istenmedi, delil sunulmadı." Bu da bana garip ve şüpheli geliyor. Feto'nun yaptığı alçaklıklar için yüzbinlerce çok net delil vardır. Ta kaç senesinde bile varmış, Hablemitoğlu yazmış işte.

hocam kimse kimseyi kandırmasın, kimse kimseyi kandırmadı.

demiş dün biri twitterda. Maksat kadroları boşaltıp garibanları sürüp yerine kendinden olanları almaktı ve bu da sağlanıyor. Diyorum ya, bariz bu yapıda olan kişiler görevde, ya da iade oluyor. Hele TSK dan kritersiz kişiler ret alırken diğer kurumlarda ne kriteri olanlara ya hiç dokunulmadı ya da iade oluyor bir şekilde. Arada birkaç gariban kesim de iade oluyorsa ne ala. 

• Onaylama 3

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 6 dakika önce yazdı:

randevu aldığınızı farketmemişim hocam pardon. ben sorgulamada pasaport bilgileriniz çıkıyor diye anladım nedense. tahdit devam ediyor eğer dediğiniz uyarı geliyorsa.

Estağfirullah hocam neyse ne yazık ki değişen birşey yok demektir.

ss

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta ses seda yok, anlaşılan bu hafta karar çıkarmadan yarın 19 bin dosya kaldı diye açıklama yapacaklar. Yazık.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Zaza 2121, 47 dakika önce yazdı:

Emeklilik için başvuruda bulunabilirsin,bütün koşulları sağlıyorsun...Ama şu zamana kadar niçin  başvurmadın ki?

Komisyon kararını bekliyorum.birde engelli emekliliği için görevde olmamamız gerekiyormuş dediler tereddüt ettim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon 29-30 haziran ı da kullabilir.

2020 yılına kalan 28 bin dosya

Şuana kadar 8 300 lü sayılar duyduk 

Haziran başı 20 binin altına düştüyse aysonu 18 binin altına düşebilirler.

Kalan dosya 17 binlere geldi mi bu yarında olabilir salı da ya da haftaya cuma bu aralarda açıklama gelir.

Kabul sayısı 12 bini geçer dilerim yıl sonu 19 bini de geçsin ne kadar kişi kurtulursa o kadar kadın çocuk yüzler güler hayata döner benim eylüle kadar umudum var:)

• Beğeni 4
  • Katılmama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK ve feto mağdurları twitter

- 23 Haziran - 679 KHK - Çalışma Bakanlığı - Van - İşkur - KESK - BES - Adli KYOK - İADE

Acaba bu hafta salı karar çıkanlar var mı yoksa arkadaşlar mı o gün farketti? 675 beklemeye devam InsaAllah tez vakitte sevindirici haberler alırız.

Ihrac

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Alp Kul, 6 dakika önce yazdı:

KHK ve feto mağdurları twitter

- 23 Haziran - 679 KHK - Çalışma Bakanlığı - Van - İşkur - KESK - BES - Adli KYOK - İADE

Acaba bu hafta salı karar çıkanlar var mı yoksa arkadaşlar mı o gün farketti? 675 beklemeye devam InsaAllah tez vakitte sevindirici haberler alırız.

Aynı gün bir tsk kararı da var. 

23 Haziran - 689 KHK - TSK - Askerlik Şb - Memur - Kırklareli - Eş İhraç JnGK - Adli İşlem Yok - RET

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tarbzen, 04.06.2020 - 10:40 yazdı:

İl ve ilçe nüfus müdürlüklerine başvurun yazıyor

Eylül, 19.06.2020 - 16:54 yazdı:

Benim de yeşil pasaporttu. Tahditim kalkmasına gidip onaylatmama hatta yeni çıkarabilirsiniz denmesine  rağmen hala e devlette nüfusa gidiniz yazıyor. Zaten süresi doldu her şekilde hem çalışmama hem de süre sebebiyle kullanılamayacaktı ama eski pasaport bileğilerinde gözükmeli. Bunu anlamış değilim. 

Bazılarımızın durumu kalkmasına rağmen benim gibi, sistem ise hepimiz de aynı. Değişen ne ??‍♀️

Pasaport ve e-devlet konusunda bilgilendirme amaçlı yazı.

Yukarıdaki "Tarbzen" nickli arkadaş İlçe nüfus müdürlüğüne başvurduğunda olumsuz yanıt almış ve e-devletten pasaport randevusu almak istediğinde "il/ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir" yazısı çıkıyormuş.

Ancak alttaki "Eylül" nickli arkadaş hakkındaki tahdit kalkmış olmasına rağmen e-devlette nüfusa gidiniz yazısı çıkıyormuş. Anladığım kadarıyla ya e-devlet kriter değil ve güncellenmesi uzun sürüyor ya da farklı başvurularda farklı şekilde davranıyorlar emin değilim. En iyisi sorarak öğrenmek sanırım. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

ss

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK larla ilgili ilave tedbirler için avukatla valiliği aradık. Gelip yeni başvuru yapmanız lazım, yeni dosya açılacak dediler. Bir 2 yıl da onu mu bekleyeceğiz? Offfff. İdari dava dilekçeme de ekleteceğim ilave tedbirleri. Komisyona da başvuracağım. Anlaşılan komisyon kolay kolay bitmeyecek. Komisyon kararı bekleyen arkadaşlar bu durumu da göz önünde bulundursa iyi olur. Ret alan arkadaşlar için komisyona ilave tedbir maksadıyla başvurunca yeni dosya açılması söz konusu. İnşallah süreyi etkilemez ne diyelim. İl istanbul bu arada.

Komisyondakilere hava hoş....maaş+ dokunulmazlık....

Güncelleme • • wildPuppy

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ron Swanson, 18 dakika önce yazdı:

Pasaport ve e-devlet konusunda bilgilendirme amaçlı yazı.

Yukarıdaki "Tarbzen" nickli arkadaş İlçe nüfus müdürlüğüne başvurduğunda olumsuz yanıt almış ve e-devletten pasaport randevusu almak istediğinde "il/ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir" yazısı çıkıyormuş.

Ancak alttaki "Eylül" nickli arkadaş hakkındaki tahdit kalkmış olmasına rağmen e-devlette nüfusa gidiniz yazısı çıkıyormuş. Anladığım kadarıyla ya e-devlet kriter değil ve güncellenmesi uzun sürüyor ya da farklı başvurularda farklı şekilde davranıyorlar emin değilim. En iyisi sorarak öğrenmek sanırım. 

İlk dilekçe verdiğimde hakkımda sadece idari tahdit var denmişti, nitekim emniyet sorgusunda da kalkmasında bir sakınca yoktur yazısı gelmiş ve bu doğrultuda kaldırıldığı hem yazılı hem de sözlü olarak tarafıma bildirilmişti. benim hala il ilçe nüfus müdürlüğüne gidin yazıyor vE bizzat gidip kalktığını nüfustan onaylatmama rağmen. Hatta pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz dendi ama şu an yeni başvuruda bulunmak istemiyorum. Pasaportum yeşildi ve yeşil olan hakkımı istiyorum. İade olana kadar çıkartmayacağım. 

Benim gibi birkaç arkadaş daha var. Sistemde hala aynı şekilde yazı yazan ama tahditi kalkan. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...