İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Edep, 2 saat önce yazdı:

Küçük bir ilde yaşıyoruz. Öğretmen camiası genelde birbirini tanır ve heekesin herkese yardımı vardır bir şekilde. Biz bunun kurbanı olduk. Dünya görüşü olarak alakamız olmasa da hatır için üye olduk.       Çocuğumuz özel okullar içinde en iyi dereceyi orda yaptı ve teşvik çıktı diye okullarına verdik.                                               Kader mi kısmet mi? Başımıza geldi bu olay. Amenna.  Amaaaaa;                              Öyle kişiler iade oldu ki insanın çıldırması içten değil. Biz neyi  bekliyoruz demekten kendimi alamıyorum.

Bu düşünceler sadece size zarar verir sn @Edep takdiri ilahi onların işine dönme vakti gelmiş demek ki

Bir korona salgını yaşıyoruz aynı ortamda bulunan çalışanlardan bazısı hiç hasta olmuyor bazısı tedaviyle çabucak iyileşiyor bazısı vefat ediyor benim yakınım vefat ettiğinde niye başkaları iyileşti de benim yakınım vefat etti diyebilirmiyiz

• Onaylama 2

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Faceden alıntıdır

701 KHK zabıt katibi-Beraat-KABUL

Hayırlı olsun 701 den sadece kabul adalet bakanlığına çıkıyor sanırım 

• Beğeni 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon 30 ayda %85 dosya bitirdiyse kalan dosyaları 5 buçuk ayda bitirmeli en geç.

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 2 saat önce yazdı:

bireyin hakkaniyeti araması son derece rasyonel bir davranıştır.

Hocam fazla iktisat teorisine girip forumu sıkmak istemem. Rasyoneliteden kastım von neumann-morgenstein tarzı tüm durumların bilindiği, her durumun getirisi ve götürüsünün hesaplandığı rasyonalite. Yoksa kahneman-tvorsky ikilisinin bulduğu ( @Karagöz hocamın da gayet güzel bir örnekle açıkladığı) ve matematiksel rasyoneliteye aykırı olan hakkaniyeti öne alma isteği bence de toplum içinde yaşayan bir varlık için rasyonel bir davranış. 

Sonuç olarak söylediğiniz şey çok mühim. Ayrıştırıcı dil bizi bu hale sokanların en çok istediği şey. Bir arada, hepimizin hakkını savunursak, birlikte kazanırız. Burada topluluk için iyi olan şey bireysel olarak da daha iyi bir noktaya getirir bizi. 

Adli27, Bir saat önce yazdı:

Yapıyor, başkan ve üyelerin içinde hakim ünvanlı kişiler var.

Hocam hakim ünvanlı ancak hakim görevi ile çalışmıyor. Nasıl ki bakanlık teşkilatında çalışan hakimler tatil yapmıyorsa, onlarda da genel bir tatil hükmü yok. Çalışılıyor. Hatta 2018 ve 2019 yaz aylarının istatistiklerine bakarsanız rakamların düşmediğini görebilirsiniz. 

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 20 dakika önce yazdı:

Hocam fazla iktisat teorisine girip forumu sıkmak istemem. Rasyoneliteden kastım von neumann-morgenstein tarzı tüm durumların bilindiği, her durumun getirisi ve götürüsünün hesaplandığı rasyonalite. Yoksa kahneman-tvorsky ikilisinin bulduğu ( @Karagöz hocamın da gayet güzel bir örnekle açıkladığı) ve matematiksel rasyoneliteye aykırı olan hakkaniyeti öne alma isteği bence de toplum içinde yaşayan bir varlık için rasyonel bir davranış. 

Sonuç olarak söylediğiniz şey çok mühim. Ayrıştırıcı dil bizi bu hale sokanların en çok istediği şey. Bir arada, hepimizin hakkını savunursak, birlikte kazanırız. Burada topluluk için iyi olan şey bireysel olarak da daha iyi bir noktaya getirir bizi. 

Hocam hakim ünvanlı ancak hakim görevi ile çalışmıyor. Nasıl ki bakanlık teşkilatında çalışan hakimler tatil yapmıyorsa, onlarda da genel bir tatil hükmü yok. Çalışılıyor. Hatta 2018 ve 2019 yaz aylarının istatistiklerine bakarsanız rakamların düşmediğini görebilirsiniz. 

Evet şimdi baktım 2019 haziran28 - 2019 agustos 28 arası 6300 karar incelenmiş komisyonda. Sayın @vergici672 haklısınız yavaşlama olmamış inşallah bu senede aynısı olur.

• Beğeni 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, Bir saat önce yazdı:

Faceden alıntıdır

701 KHK zabıt katibi-Beraat-KABUL

Hayırlı olsun 701 den sadece kabul adalet bakanlığına çıkıyor sanırım 

701 sayılı KHK’dan Adalet Bakanlığı ihraçları genellikle soruşturması devam eden personellerdi. Aklanan ve kriteri olmayanlar için dönüş olması doğal.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 10 dakika önce yazdı:

701 sayılı KHK’dan Adalet Bakanlığı ihraçları genellikle soruşturması devam eden personellerdi. Aklanan ve kriteri olmayanlar için dönüş olması doğal.

Emniyette 701 KHK vebalı gibi daha 1 tane kabul görmedim 10 bin kişiye yakın ihraç oldu EGM’den bu khkda 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
NoName, 6 saat önce yazdı:

Kendi üniversitemize dönemiyoruz maalesef. 3 üniversite tercih hakkı veriliyor iade olanlara. Bir tanesine atamanız gerçekleştiriliyor.

Eylül, 5 saat önce yazdı:

Eğer komisyonla iade olunursa üç üniversite tercihi isteniyor, İstanbul Ankara İzmir hariç bu tercihlerden birine  yerleştiriliyor. Eğer komisyon ret ve idari dava sonucu dönülürse eski üniversiteye dönüşüyor. 

Ogretim gorevlisi disinda kalanlar (50-D Arastirma Gorevlisi gibi ) icin bir insiyatif olur diye dusunmustum. Cunku 50-D Arastirma Gorevlisinin zaten azami bir suresi var ve bu sure geri iade edilene kadar bitmis de olabilir. Bu durumda geri donse bile azami suresi bittigi icin hicbir yere gidemeyecek ya da atamasi yapilmayacak. Acaba YÖK den bu konularla ilgili detayli bilgi almak mumkun mu? Belki onlar da tam olarak ne olacagini bilmiyordur.  

Güncelleme • • chosenOne

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bir kaç sorum olacak; komisyonun yeni açıklamasına göre 3500 dosya hakkında ön inceleme kararı verildiği belirtiliyor. Bu durum arşivlerinden çıkartıp incelemeye almaya karar verdikleri anlamına mı geliyor. Ya da başka bir durum mu anlaşılmalı. Bir diğer sorum, komisyona doğrudan başvuru yapmayıp da mahkeme kararı ile dosyası komisyona iletilenlerden ret ya da iade alan olmuş mudur. Bu konularda bilgileri olanların yorumlarını ve paylaşımlarını  merak ediyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...