İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Forumumuzda hep komisyon çalışanlarının yüksek maaşları söylenirdi, daha önce yasal dayanağına bakmamıştım (my bad). Bugün 7075 sayılı kanuna baktım. Buna göre.

Komisyon üyeleri, aylık maaş olarak geldikleri kurumda aldıkları maaşı alıyorlar; ancak bu maaşın aylık tutarı 142.000xmemur maaş katsayısının altındaysa bu rakama tamamlanıyor.  Komisyon çalışanlarına ise geldikleri yerdeki maaşları ödenirken her ay 11.000xmemur maaş katsayısı kadar ek ücret ödeniyor. Memur maaş katsayısı ocak/2020'de 0,146061 TL olarak belirlenmiş.

Buna göre komisyon üyelerinin maaşı: 20.750 TL

Çalışanlara ise aylık 1.600 TL ek ödeme yapılıyor. 

Üyelerin geldikleri yerlere bakılırsa (DDK üyeliği, Bakanlık merkez teşkilatı yöneticiliği (müsteşar yrd., genel müdür vb.)) ortalama olarak 5-6 bin lira civarında bir fazla ödemeleri var. Diğer çalışanlara ise zaten açık olarak 1.600 TL ek ödeme yapılıyor. 

• Beğeni 4
  • Kızma 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 17 dakika önce yazdı:

Forumumuzda hep komisyon çalışanlarının yüksek maaşları söylenirdi, daha önce yasal dayanağına bakmamıştım (my bad). Bugün 7075 sayılı kanuna baktım. Buna göre.

Komisyon üyeleri, aylık maaş olarak geldikleri kurumda aldıkları maaşı alıyorlar; ancak bu maaşın aylık tutarı 142.000xmemur maaş katsayısının altındaysa bu rakama tamamlanıyor.  Komisyon çalışanlarına ise geldikleri yerdeki maaşları ödenirken her ay 11.000xmemur maaş katsayısı kadar ek ücret ödeniyor. Memur maaş katsayısı ocak/2020'de 0,146061 TL olarak belirlenmiş.

Buna göre komisyon üyelerinin maaşı: 20.750 TL

Çalışanlara ise aylık 1.600 TL ek ödeme yapılıyor. 

Üyelerin geldikleri yerlere bakılırsa (DDK üyeliği, Bakanlık merkez teşkilatı yöneticiliği (müsteşar yrd., genel müdür vb.)) ortalama olarak 5-6 bin lira civarında bir fazla ödemeleri var. Diğer çalışanlara ise zaten açık olarak 1.600 TL ek ödeme yapılıyor. 

bilerek maaş için vs.  uzatıp milleti mağdur ediyorlarsa Allah o parayı nasip etmesin. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 5

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 9 dakika önce yazdı:

bilerek maaş için vs.  uzatıp milleti mağdur ediyorlarsa Allah o parayı nasip etmesin. 

Hocam ben bu maaşları böyle demek için koymadım. Hatta aksini düşünüyorum. Yani bu verilen fazla maaşlar için durduklarını düşünmüyorum.

Üyeler bu paraları, bulundukları kurumlarda (yönetim kurulu üyelikleri ile) rahat rahat alabilirler. Diğer çalışanlara gelince, öyle bir kurumda çalışmak için 1.600 TL yüksek bir ek ücret değil. Hatta şöyle söyleyeyim, kendi kurumunda, kendi iş planı içinde rahatça çalışan bir müfettiş, 1.600 TL için komisyonda çalışmayı kabul etmez. Ben parası için o komisyona gitmezdim.

Kimseyi de zorla görevlendiremeyeceğinize göre, hem üye hem de çalışanların komisyonda çalışma gerekçesi bana göre, komisyon sonrası yükselme arzusudur. Üyelerden AYM üyeliği, valilik gibi üst yöneticiliklere atananlar oldu, çalışanlar da muhtemelen komisyonda işleri bitince daire başkanlığı ve üstü görevlere atanacaklardır. 

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon Iktidarin emrinde çalışan bir kurum iktidar ne emrederse onu yaparlar.kabul oranında da böyle ne zaman kapanacağı konusunda da .Bağımsız olmasi gereken yargı bile iktidarın güdümunde.... 

Güncelleme • • Nasip
  • Katılmama 1

672 Diyanet Beraat istinafta komisyon incelemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon başkanı "Bu yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz" diye sene başında açıklama yapmadı mı? Yanlış mi hatırlıyorum?

Güncelleme • • Mizan-27
  • Onaylama 1

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adli27, 2 saat önce yazdı:

2021 in planlandığı kesin. Son açıklamada aylık 1000 dosyaya alıştırdılar toplumu Tepkide gelmedi. Bundan sonra aylık 1000 karar çıkarmalarının önünde hiçbir engel yok.

Hocam neler ..... neler...... oldu da toplum umursamadı , bunu mu umursayacak. Bence zerre kadar umurunda değil. Sadece bizlere yapılanlar değil , ülkenin geleceğine neler yapıldı , hemde bağıra bağıra , göstere göstere yapıyorlar , ama çoğunluk ağır hipnoz olmuş gibi . Allah dünya hırsından gözleri kararan yöneticilerden , basiretsizlerden ve eblehlerden  ülkemizi ve çoluk çocuğumuzu korusun.

• Onaylama 1

693- İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 20 dakika önce yazdı:

Komisyon başkanı "Bu yıl içinde bitirmeyi planlıyoruz" diye sene başında açıklama yapmadı mı? Yanlış mi hatırlıyorum?

28 BİN BAŞVURUNUN TAMAMI BİTİRİLECEK

Tanrıkulu, soru üzerine, "İncelemesi devam eden 28 bin başvurunun önümüzdeki yıl içerisinde tamamını bitirmeyi planlıyoruz." bilgisini paylaştı.

Aralık 2019'da demiş bunu.

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mizan-27, 10 dakika önce yazdı:

28 BİN BAŞVURUNUN TAMAMI BİTİRİLECEK

Tanrıkulu, soru üzerine, "İncelemesi devam eden 28 bin başvurunun önümüzdeki yıl içerisinde tamamını bitirmeyi planlıyoruz." bilgisini paylaştı.

Aralık 2019'da demiş bunu.

o pandemiden önce idi. şimdi ki düşünceleri ve yapacakları önemli. şimdi bi sorulsa da cevabını alabilsek.. 

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KatrinaVanTassel, 1 saat önce yazdı:

İnanamıyorum...

Yok artık...

???

Sayın Rose,

Ben "kurum kanaati" kriterimdeki buharlaşmayı şuna bağlıyorum. İhraç edildiğimde Tübitakın başında olan şahıs bu haberde geçen Ergin'di:

https://www.aydinlik.com.tr/turkiye/2017-ocak/tubitak-tekalan-iliskisi-sorgulaniyor

Kurum kanaati yazımı Ohal Kom.'a yazdıktan sonra bu şahıs hakkındaki iddialar nedeniyle görevden alındı. Suçlamıyorum tabii masumsa döner.

Yerine gelenler ise aynı kanaate varmadı. Sonuç olarak ankesör haricinde ortada bir kriterim kalmamış oldu. Ondan da beraat edersek inş ?

Güncelleme • • Karagöz
  • Beğeni 3

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...