İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Günaydın arkadslar 672 MEB'den bekleyip de kurum görüşü alinmayanlar hakkında ongorunuz var mı kurum gelişi alınıp aylardr bekleyenleri görünce çevrenizde MEB'den kurum görüşü alınmadan kabul kararı görenler oldu mu herkese bol iadeli hafta diliyorum bekleyiş artık zorlaştı insalllh en kısa sürede guzel kararlar paylaşmak dileğiyle 

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KatrinaVanTassel, 1 saat önce yazdı:

Ek belge mi göndereceksiniz?..

Valilikteki ohal bürosundan göndericekseniz;

Necatibey, Karakuş Sk. No:10, 06250 Altındağ/Ankara

diye hatırlıyorum...

https://forum.khkhaber.com/topic/4576-beraat-kararımı-ohal-komisyonuna-nasıl-yollarım/

Buraya da bakın...

Ohal  Komisyonu dilekçeleri Sıhhiyedeki valilik binasının zemin katında alınıyor.

Adalet elbet bir gün tecelli edecektir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Yaren adlı kullanıcıyı uzaklaştırabilmek mümkün mü?

Burada pek çok kez ağır eleştiri oldu ama hakaret olmamalı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yaren, 50 dakika önce yazdı:

Adın santos mu sebastian mı her neyse. Öbür dünya inancın yoksa da burda dillendirme. Allah sana hidayet versin. Dini değerlerini buraya yazanlara kızılıyorsa sende inançsızlığını buraya yazma. Adamı germe sabah sabah

Siteden süresiz uzaklaştırıldınız.

altirana, 37 dakika önce yazdı:

Günaydın arkadslar 672 MEB'den bekleyip de kurum görüşü alinmayanlar hakkında ongorunuz var mı kurum gelişi alınıp aylardr bekleyenleri görünce çevrenizde MEB'den kurum görüşü alınmadan kabul kararı görenler oldu mu herkese bol iadeli hafta diliyorum bekleyiş artık zorlaştı insalllh en kısa sürede guzel kararlar paylaşmak dileğiyle 

Dostum kurum görüşü (onayı) alınmadan nadir örnekler hariç iade olmaz. Siz bu kurum görüşünü tanıdıklar vasıtasıyla ya öğrenirsiniz ya da öğrenemezsiniz.

• Beğeni 7
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 5 saat önce yazdı:

Bir dilekçe yazmaktan neden bu kadar çekiniyor insanlar anlamıyorum. Yahu hakkınızı arıyorsunuz. Olay bu! 4 yıldır evde beklemek ve 1 dilekçeden çekinmek.... Ne diyeceğimi bilemiyorum.

Bu muktedirler 4 ay olmuş AYM karar vereli, halen bir açıklama tenezzülünde dahi bulunmamışlar. Niye bulunsunlar ki? 4 yıl olmuş ve biz daha hakkımızı aramamaya korkarken.....twit atmaya dahi korkarken..... Yazalım basit bir dilekçe geçelim zaten ret verseler bile ileride tazminat olarak dönecektir. Keyfi uygulamalar bir yere kadar. Ha, yazmak istemeyen de yazmaz bu kadar basit. Burada duyurmamızın amacı hak kaybı olmaması. 

Duyurunuz için tekrar teşekkürler ama ben ve benim gibi titiz yapıdaki kişiler dilekçenin kapsamı ve içeriği gibi detaylar üzerinde kafa yorabilir, bu çok normal, şahsen baştan savma iş yapmayı hiç sevmem. Dolayısıyla, henuz vakit ve böylesi bir platform varken, bu konu üzerinde daha fazla durulması gerekiyor diye düşünüyorum. Çok aceleniz varsa, hemen basit bir dilekçe verebilirsiniz, takdir sizin.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 12 saat önce yazdı:

Peki komisyondan umudu devam eden, fakat ret alma olasılığını da değerlendiren biri, ne yapsın? Ret almayı beklese başvuru süresi geçmiş olacak.

Karagöz, 10 saat önce yazdı:

@varex Hocam, müsadenizle bir düzeltme yapacağım: bu karar sadece ve sadece pasaport almak yani evrensel insan hakkı olan seyahat etme hakkını geri almak isteyenleri kapsıyor.  Pasaport almak istedi diye kimseye başka anlamlar yüklemeye gerek yok. Ben mesela uluslararası bilimsel konferanslarda makalelerim kabul almasına rağmen, gidip de konferansta kendim sunum yapamıyorum. Neden? Çünkü pasaportum tahdit altında. Geri de döneceğim üstelik, adımı temizlemeden ve haklarımı kuruşuna kadar almadan Türkiye'den temelli gitmem. Bu tahdidin ne alakası var OHAL'iyle, tedbiriyle?

Ama komisyondan umudu kestim gerçekten. Ret almışım bırakın da keseyim yav.

wildPuppy, 6 saat önce yazdı:

Bir dilekçe yazmaktan neden bu kadar çekiniyor insanlar anlamıyorum. Yahu hakkınızı arıyorsunuz. Olay bu! 4 yıldır evde beklemek ve 1 dilekçeden çekinmek.... Ne diyeceğimi bilemiyorum.

Bu muktedirler 4 ay olmuş AYM karar vereli, halen bir açıklama tenezzülünde dahi bulunmamışlar. Niye bulunsunlar ki? 4 yıl olmuş ve biz daha hakkımızı aramamaya korkarken.....twit atmaya dahi korkarken..... Yazalım basit bir dilekçe geçelim zaten ret verseler bile ileride tazminat olarak dönecektir. Keyfi uygulamalar bir yere kadar. Ha, yazmak istemeyen de yazmaz bu kadar basit. Burada duyurmamızın amacı hak kaybı olmaması. 

AYM'nin ilgili kararı hakkında ek tedbir kararı olan pasaport konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşları ilgilendiriyor...

OHAL komisyonuna, AYM kararı uygulama metni netleşmiş ise dilekçe ile başvurun arkadaşlar...

Durumunuzun çok kritiğini yapmadan pasaport ihtiyacı olan vb. ek tedbir nedeniyle mağduriyet yaşayan arkadaşlar dilekçe ile başvuru yapabilir...Dilekçe hakkınız var siz talep edin komisyon değerlendirsin...

bu tür iptal kararları diğer KHK hükümleri içinde ilerde gelebilir..

özellikle göreve dönüşlerde yaşanan maddi hak kayıpları, özlük konuları, farklı kurum görevlendirmeleri konularında da umarım benzer iptal kararları gelir..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

SCwYKx.png

adrese teslim çok ilan yayınlandı ama bu kadarına pes!!!!

zamanında bir kanguru eğitim belgesi alıp bir köşeye koymak varmış:))))

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 11 saat önce yazdı:

@varex Hocam, müsadenizle bir düzeltme yapacağım: bu karar sadece ve sadece pasaport almak yani evrensel insan hakkı olan seyahat etme hakkını geri almak isteyenleri kapsıyor.  Pasaport almak istedi diye kimseye başka anlamlar yüklemeye gerek yok. Ben mesela uluslararası bilimsel konferanslarda makalelerim kabul almasına rağmen, gidip de konferansta kendim sunum yapamıyorum. Neden? Çünkü pasaportum tahdit altında. Geri de döneceğim üstelik, adımı temizlemeden ve haklarımı kuruşuna kadar almadan Türkiye'den temelli gitmem. Bu tahdidin ne alakası var OHAL'iyle, tedbiriyle?

Ama komisyondan umudu kestim gerçekten. Ret almışım bırakın da keseyim yav.

KONU DIŞI: Yaklaşık 1 senedir bir çeviri firması bünyesinde uluslararası hakemli dergilerde yayimlanmak maksadıyla hazırlanan makaleleri çeviriyorum. Özellikle akademik camiadan forum ahalisinin yakın çevresinde Türkçe-İngilizce veya İngilizce-Türkçe makale çevirisi yaptırmak isteyen birileri olursa, arada aracı firma olmayacak şekilde ve dolayısıyla makul bir ücret karşılığında yardımcı olabilirim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MSA hocam 672 MEB için konuşuyorum ozamn kurum görüşü bilgimiz yok ise komisyondan sonucumuzun bu aralar çıkması zor mu diyorsunuz iade yönünde kurum görüşü son aşama denilip yorum yapılıyor ozaman neden kurum görüşü alınıp 1 seneyi geçmiş hala bekleyenler var açıkçası kafa da soru işareti çok kurum görüşü bilgisini cozebilsek

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...