İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Scorpion, 11 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar Melih hoca Adalet Bakanlığı ihraçlari için böyle birşey paylaşmış ama ben pek anlamadım konuyu. Anlayan anlamayanlara anlatabilir mi ?Gmbfe0.jpg

Benim dediğimi teyit etmiş Melih bey. ? bende bakanlığın istek yazısı da var durum öyle ama ne amaçla yapılıyor net bir şey söylemek zor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

E9lmMy.jpg

20 gün önceki yazı

Özür dilemek de bir erdemdir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 14 dakika önce yazdı:

İyi günler,

Sabahtan beri fırsat buldukça foruma giriyorum, şaşkınlığımı nasıl anlatayım bilmiyorum.

Hiç bu günkü kadar hakaretamiz ifadelerin olduğu, tahammülsüzlüğün bariz belli olduğu bir günü hatırlamıyorum. Forumun amacını, ilkelerini anlatacak, ahkam kesecek de değilim.

Lakin bir şeyi hatırlatmak isterim. Geçen hafta forumun kapanacağı yönündeki duyuru sonrası düşündüklerinizi, yaşadıklarınızı lütfen aklınıza getiriniz. Forum, üyelerin kendi tabirleriyle kimine göre bilgi alma, kimine göre umut, kimine göre nefes alma yeri.

Kuruluş amacı belli bir mecra. Sosyal medya tabir edilen bir platform değil. Bunun yanında paylaşım sahipleri ama asıl bu forum sahiplerini içerikler konusunda bağlayan yasal mevzuat var. Paylaşım yaparken lütfen bu hususlara dikkat edelim. Kapanacak diye üzüldüğümüz forumun kapanmasına vesile olacak paylaşımlardan kaçınalım.

Saygılarımla.

Sayın @Aklima üyeleriniz içerisinde forum moderatörü gibi “ yorumunu kapatırım, sana yazdırmam” gibisinden söz söyleme hakkını kendinde hissedenlere bir iki söz söylemenizi beklerdim açıkçası. Bir kişiyi yorumun tartışmanın merkezine çekmek hedef göstermek saygısızlıktır.  

• Katılmama 2

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Ömer Avcu, 24 dakika önce yazdı:

E9lmMy.jpg

20 gün önceki yazı

Özür dilemek de bir erdemdir.

Burada durumu sorulan sanık KHK ile ihraç edilmiş, eksik bilgi olmasın.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Avukatımdan bilgi aldım, bu pasaport için OHAL kom.a başvurmak konusunda. Daha önce iade başvurumu reddetiği gerekçelerin aynıyla OHAL Kom.'un bu başvuruyu da ret edeceğini, gerek olmadığını söylüyor. Ben başvurmaktan vazgeçtim, bilgilerinize.

• Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 7 dakika önce yazdı:

Avukatımdan bilgi aldım, bu pasaport için OHAL kom.a başvurmak konusunda. Daha önce iade başvurumu reddetiği gerçeklerin aynıyla OHAL Kom.'un bu başvuruyu da ret edeceğini, gerek olmadığını söylüyor. Ben başvurmaktan vazgeçtim, bilgilerinize.

Sayın @Karagöz benim pasaportum var ama şu aşamada ne işe yarayacağını bilmiyorum. Yurtdışındaki iş imkânları konusunda araştırma yapan varsa bilgilendirme yapılması da bence faydalı olur. Komisyondan %99.9 iade bekliyorum ama ret gelse de burada kalmak istemiyorum?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 4 saat önce yazdı:

Merhaba..

Bir soru:

Beraat dosyası istinafta olan birisi olarak e-devlet sorgusunda dosya durumu karşısında "açık" yazıyor.

Normalde "ön inceleme için atama bekliyor" "ön incelemede" ya da "incelemede" gibi şeyler yazmalı.

Yani mevcut durumda dosyanın ilerleyişini göremiyorum.

İstinaftan karar bekleyen arkadaşlar, sizde durum nedir?

UYAP vatandaş portalda yakın zamanda güncelleme yapıldı, bu güncellemeden sonra bazı değişiklikler oldu, aynı durum bende de mevcut. Ön inceleme için atama bekliyor yazıyordu, güncellemeden sonra açık yazıyor, dosya içeriğinde ise herhangi bir değişiklik yok, ancak savcılık soruşturma aşamasındaki evrakları göremiyordum  daha önce bu güncellemeden sonra onları da görebiliyorum artık. 

• Teşekkür 1
  • Şaşırma 1

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 6 dakika önce yazdı:

Sayın @Karagöz benim pasaportum var ama şu aşamada ne işe yarayacağını bilmiyorum. Yurtdışındaki iş imkânları konusunda araştırma yapan varsa bilgilendirme yapılması da bence faydalı olur. Komisyondan %99.9 iade bekliyorum ama ret gelse de burada kalmak istemiyorum?

Hocam, ben gidersem doktoram bitince, araştırmacı olarak gideceğim. İhraçtan bir sene sonra başlamıştım. Birkaç yılı var onun da bitmesine. O yüzden bu konuda şu anda bahsettiğim konular hariç özel bir araştırmam olmadı. Ama araştıran birileri varsa bildiklerimle, tavsiyelerde bulunabilirim. Öğrencilik yıllarımdan beri çok kez Avrupa'ya gittim. Saflık bu ya her seferinde de geri döndüm ?

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Ömer Avcu peki bakanlik sadece komisyonda bekleyenleri mi soruyor yoksa herkesi mi?

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...