İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

DogrucuDavut, 11 saat önce yazdı:

Değerli Arkadaşlar

Biliyorsunuz idare mahkemesi bazı dilekçeleri reddediyor.

Forumdaki dilekçeyi uyarlayıp da dilekçesi kabul olan var mı? Ya da aranızda ek ders için dava açıp dilekçesi kabul olan birisi varsa aşağıda belirttiğim mail adresine dilekçesini kişisel bilgilerini gizleyerek gönderebilir mi? Bunu sizden rica ediyorum. Lütfen yardımcı olunuz.

9gagandothers@gmail.com

Tüm babaların babalar günü kutlu olsun. Saygılarımla. Sağlıkla kalın.

ben düzenleyip gönderdim hem adli yardımı kabul ettiler hemde  davayı kabul ettiler

689

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ADANALI, 2 saat önce yazdı:

son KHK ve bu sayılı KHK dan önce yetkililerin açıklamaları. sana söylemek istememişlerdir. Nette bir araştır.. O tarih öncesi ve sonrası basında çıkan haberleri.

Keşke biraz açık konuşsaydın hiç bisey anlamadım kim bana neyi söylemeliydi.nedir bu son KHK nin farkı açık ca söyleyin bende ona gore yolumu cizeyim

• Onaylama 1

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Cengiz Yildiz, Bir saat önce yazdı:

Keşke biraz açık konuşsaydın hiç bisey anlamadım kim bana neyi söylemeliydi.nedir bu son KHK nin farkı açık ca söyleyin bende ona gore yolumu cizeyim

Son KHK tanık ve fişleme üzerine kuruludur. Örn. Ben ilk gözaltı yasayanlardanim. Ama en son KHK ile atıldım üstelik açığa bile alınmadım. Benim atılma kararım KHK yayınlanmadan iki gün önce verilmiş. Hatta TV de binaliye sordular KHK yayını neden gecikti diye. O da " arkadaşlar son eklemeleri yapıyorlar. Bir iki gün içinde yayinlanacak" demişti. Benim öğrendiğim, özellikle adalet bakanlığı son KHK da biz atalım sucsuzsa komisyon dan yada mahkemeden döner mantığı işlemiş. Yerinden öğrendim. Madem Atacan niye iki yıl açığa bile almadan çalıştırdın. Üstelik benim kurum kanaati olumlu. Takipsizlik olacağı da bakanlığa iletilmiş. Maksat yukarıya kuyruk sallamak işte. Yaranacaklar ya... Bir diğer ihtimal de red kabul dengesi kolay ayarlansin düşüncesi. Bu benim kafama çok yatmıyor. Beni düşündüren 701 KHK da takipsizlik ve beraat alan kişilerin sayısının çok olması. Ona rağmen ihraç edildik.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Adli27, 8 saat önce yazdı:

TSK adalet ve EGM de hiçbirşey somut değil. Kolay kolay kimseyide almak gibi niyetleri yok uzattıkça süreci uzatacaklar gittiği yere kadar. Neden bunu yapıyorlar derseniz. Kendi adamlarını heryere doldurdular, geçen adliyeye gittim adım atacak yer yok heryer personel, seni beni niye alsınki

Alacaklar merak etme. Bir işi 5 kişi de yapsak tıpış tıpış alacaklar. Süreç uzun Sadece. Dünyanın hiçbir ülke yargısına, STK temsilcilerine, insan hakları kuruluşlarına yargıda aklanan kişilerin neden görevlerine iade edilmediklerini hiçbir hükümet anlatamaz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

efendim bakın en çok ben mücadele ettim, en çok ben attım yarışı... o kriterleri önce kendilerine uygulasınlar, efendilerine uygulasınlar yiyorsa

Guardiann, 5 dakika önce yazdı:

Alacaklar merak etme. Bir işi 5 kişi de yapsak tıpış tıpış alacaklar. Süreç uzun Sadece. Dünyanın hiçbir ülke yargısına, STK temsilcilerine, insan hakları kuruluşlarına yargıda aklanan kişilerin neden görevlerine iade edilmediklerini hiçbir hükümet anlatamaz. 

o nedenle yargıda aklamamak için 40 takla atıyorlar. yok ankesördü yok gizli tanıktı yok kriptoydu

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 13 dakika önce yazdı:

efendim bakın en çok ben mücadele ettim, en çok ben attım yarışı... o kriterleri önce kendilerine uygulasınlar, efendilerine uygulasınlar yiyorsa

o nedenle yargıda aklamamak için 40 takla atıyorlar. yok ankesördü yok gizli tanıktı yok kriptoydu

Yanlış anlaşılmasın ceza alan suçlu demedim. Çünkü bu kantarın ayarı bozuk. Kimseye hüküm verecek hadde sahipte değilim. Bende ceza alabilirdim. Benim anlatmak istediğim Beraat ve takipsizlik alanlar öncelikle iade edilseler, yasal kurumlardan dolayı ceza alanlar içinde önce beraat sonra iade kapısı açılırdı. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 27 dakika önce yazdı:

Son KHK tanık ve fişleme üzerine kuruludur. Örn. Ben ilk gözaltı yasayanlardanim. Ama en son KHK ile atıldım üstelik açığa bile alınmadım. Benim atılma kararım KHK yayınlanmadan iki gün önce verilmiş. Hatta TV de binaliye sordular KHK yayını neden gecikti diye. O da " arkadaşlar son eklemeleri yapıyorlar. Bir iki gün içinde yayinlanacak" demişti. Benim öğrendiğim, özellikle adalet bakanlığı son KHK da biz atalım sucsuzsa komisyon dan yada mahkemeden döner mantığı işlemiş. Yerinden öğrendim. Madem Atacan niye iki yıl açığa bile almadan çalıştırdın. Üstelik benim kurum kanaati olumlu. Takipsizlik olacağı da bakanlığa iletilmiş. Maksat yukarıya kuyruk sallamak işte. Yaranacaklar ya... Bir diğer ihtimal de red kabul dengesi kolay ayarlansin düşüncesi. Bu benim kafama çok yatmıyor. Beni düşündüren 701 KHK da takipsizlik ve beraat alan kişilerin sayısının çok olması. Ona rağmen ihraç edildik.

sn. BABACAN'da 2 gün önce yayında söyledi. O zamanki düşünce kurunun yanında yaşda yanacak ve acıma acınacak hale düşersin mantığı ile yapılmış diyor proğramın son 5 dkikasında KHK dan bahsediyo kanayan yara diye. Beraat ve takipsizlik alanların ne yaşadıklarınıda anlatıyo. ayrıyeten (iyi parti ve gelecek partisinin söylemleride var ayrıyeten CHP ve Deva partisi ve Saadet partisinin )  

(AB 679 kyok)  takipsizlik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cengiz Yildiz, 14 saat önce yazdı:

Merhaba ne zamandır soracagim bir türlü fırsat bulamamıştım.forumu ta diğer forumdan başlayarak takip ediyorum genel olarak 701 nolu KHK ya karşı tuhaf yada benim bilmediğim bir duruş var.neden bu şekilde 701 nolu KHK nin diğerlerinden ne farkı var arkadaşlar cevaplarsanız bilmiş olurum şimdiden ts

701 EGM garson kodlaması adalet albatros kodlaması MEB adli süreci olanların ihraç edildiği bir KHK.(büyük çoğunluğu)

Maalesef pek çok kişiye göre kendi atıldığı KHK en masum, kendi kriteri  en masum.

Gerçek şu ki; bütün KHK lar hukuksuz. Bütün kriterler(sendika, banka,SGK kaydı, eş-akraba durumu, kodlama, ankesör vb.) hepsinin hukuki bir temeli yok.

• Beğeni 1

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yeni haftaya ve yeni umutlara günaydın 

• Beğeni 8

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Haydi Bismillah İnşallah herkes

için hayırlı haberler gelir yeni hafta yeni ümit ?

• Beğeni 4

672 sayılı khk incelemeye devam ediyorlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...